535d vs 535i

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

535d vs 535i

Мнение от Emooo » 25 Мар 2018, 18:15

Колеги,

смятам да купувам 535 ф10 facelift тази година и ми е много трудно да избера между дизела и бензина. Изгледах и изчетох всичко в интернет във форумите 535d vs 535i но мненията не са категорични, че едното е по-добро от другото. Разликата в разхода не е фактор. Някой хора (каращи 550и) казват че 535и му е слаб двигателя за това купе, други казват че 535и е по-забавно за каране. Има ли хора които са били пред тази дилема или са карали и 2те коли? Мен лично ме притеснява да не загуба кефа от големия въртящ момент при изпреварване с 535и. Не съм любител на много високи скорости и сякаш дизела ми пасва повече но пък никога не съм карал бензиново БМВ и може да незнам какво пропускам. Мнения?
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: 535d vs 535i

Мнение от kolp » 26 Мар 2018, 8:23

535и в никакъв случай не е бавна кола, и аз лично бих я предпочел пред дизела, но дизела е по-бърза до 100 и харчи значително по-малко. само гледай ако се спреш на бензин да не е американска, защото почти на 100% ще е проблемна. има една много хубава немска която още се продава, но не е фейслифт. километрите на бензина втора ръка със сигурност ще са по-малко. иначе след години цената и на двете ще задържи, но ще продадеш дизела по-лесно, и като цяло по мое мнение бензиновите коли на вторичния пазар са много по запазени и много по гледани, може би защото се купуват за лично ползване от първите собственици.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: 535d vs 535i

Мнение от niki nikolov » 27 Мар 2018, 13:39

Ако караш малко бензина, ако караш повече дизела. Аз лично съм си избрал дизела и съм доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 535d vs 535i

Мнение от acho.rs » 29 Мар 2018, 19:32

Само човек, който не е карал 535и може да каже че идва тежко на купето. Да не говорим, че с намигване става 350кс и 500нм. Но често казано в тиха и комфортна кола, като Ф10 не знам до колко има смисъл от бензин под V8. Друг голям минус е че след 4-5г няма продаване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: 535d vs 535i

Мнение от Emooo » 03 Апр 2018, 11:08

Благодаря за мненията, клоня към дизела след прочетеното. Първо избора на бензинови коли в Германия е минимален и няма да си намеря с екстрите които искам бензин. Това че трудно ще се продаде след години също е голям минус. Аз също съм на мнение, че ако ще взима човек бензин по-добре да е v8, само че са +10-15к евро отгоре над 535и и не си заслужава да се дадат 45-50к евро за стара кола, която ще е още по-трудна за продаване от 535и след няколко години. Как стоят нещата с 550и фейслифт? Спомням си че имаха проблеми с двигателите преди фейслифта?
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: 535d vs 535i

Мнение от kolp » 06 Апр 2018, 20:52

550 са уникални коли, факт обаче че се продават трудно, народа е свикнал с дизел особено в този клас където се кара много. Фейслифтовите 550 са с втора ревизия на n63, който е по стабилен, но и той има проблеми които може да доведат до смяна. За съжаление и при третата генерация в Г сериите, поне при по-ранните 750, има някакъв производствен дефект, мисля че има акция за първоначалното фабрично зареждане с масло че не е ок.

Като цяло ако парите не са фактор гледай фейслифт, или пт по старите но задължително с нов двигател.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 535d vs 535i

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Май 2018, 0:16

Вземай си дизела и не се занимавай с глупости ако няма да купуваш 550и. После ще ми(и ще ни)благодарриш като ще споделяш впечатления. Аз пък сем на мнение, че не е по-здрав специално тоя бензин. Той си има проблем с дюзите, които са си консуматив още от Е90 фейс насам. Да не говорим, че има почти толкова неща за чупене, колкото дизела. Иначе колегата с бенизнката е прав като ти казва за караните като километри, но просто трябва да се огледаш за по-пазена кола. Неслучайно обаче в нета е пълно с големи дизели на много км. спрямо бензина. Освен разходът на 100, просто си карат и много км. без проблеми(без големи)моторите им.
Поздравления за избора на по-голям мотор от 2.5д с който още си караш. Днес тъкмо си мислех как Е60 подфорума ще се измести лекично насам с годините и ето ти си поредния. :mhihi:
Да се похвалиш. И да, бензина с намигване става 350 коня и 500 нютона, но пък дизела пак с намигване(без да махаш ДПФ)става и той там, че и малко отгоре, но 700 нютона. :mhihi: Ако не гониш топ спийд, дизела е тоята кола. И ще изкара повече километри без скъпи ремонти. Дюзите в някои случаи на бензина заминават и за 10 000 км. :mhihi: А колегата kolp е писл пледоарий относно проблемите при 5.0и в различните подфоруми. :mhihi: Но не само той, навсякъде из нета е пълно с информация. Вземеш ли такава кола пък се приготви на тия километри за едно голямо ремонтче от около 14-15 хиляди ако искаш колата да няма забележки по двигателя. И не преувеличавам. :idea:
Аз бих избрал само да си е с чисто задно, но по-трудно ще намериш такова. По-спортно се кара извън града и на сухо е за предпочитане - не губи толкова мощност при разпределянето. От 100 нагоре се усеща разликата, но това само ако наистина предпочиташ по-спортното каране и и усещаш загубите след 100.
Сега като ги разгледах от 25 евро нагоре(само фесои гледах след 2014-та)има доста хубави, дори на едно с Алкантара попаднах вътре, има с цветно кожи, с хед ъпи, с ледове дори макар и рядко...само да ти се дават пари. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: 535d vs 535i

Мнение от Koksan » 16 Май 2018, 15:59

Хайде и аз да се отчета като собственик от 2 години на 35ца бензин, пък дано да успея и да помогна в избора.

Аз лично, когато избирах карах и дизела и бензина и то не една или две коли.За мен Дизела все още си е шумен, дори в това купе. Дизелите са масово Х, а ако искаш задно, както аз си исках ... е по-лесно да намериш бензинка. Съветвам те да прегледаш Швейцария - масово са бензини, с много екстри и доста добре поддържани. Моята я взех на 115к, в момента е на 172к и всичко е точно. Проблем съм имал само с тампон на Диференциал (65лв струваше в БМВ), сменял съм амортесьори (скъпички), а преди това са сменяни спирачки и долни носачи. Имах проблем с горивен сензор (изгаря на всеки 12-15 месеца),но има сервизна акция и го замених направо с тръбопровода, към по-нов парт номер и вече няма проблеми.

За бавна - опредлено не е бавна кола! С дизела и 8 степенната кутия опредлено е доста добре, но на мен си ми липсват оборотите които при дизела свършват доста раничко, а този бензин като се разгърне .... усещането е доста приятно. Звука също е доста приятен, за разлика от Дизела. Кутията е невероятна, а кикдауна е един път - от 8 на 3та включва понякога и често се случва да излизам за изпреварване, не с предницата а със задницата като водеща. :driving:

аз бих те насочил към бензин ... разликата в разхода с дизела не е умопомрачаваща, а и теб това не те бърка, както разбрахме, но дизела си годи 6-7-8 извънградксо, а бензина 7-8-9. за градско ... дизела е в порядъка на 11-12-13, а бензина е 14-15-16.

Успех!
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 535d vs 535i

Мнение от peshehodetz » 01 Юни 2018, 15:33

Като стана въпрос за разхода да добавя - от една седмица карам 535i само на градско и на еко про режим ми даде 12.19 това е без да съм активирал старт/стоп системата, предимно спокойно каране. Следващия резервоар ще я тествам на комфорт, а после на спорт. Това е само да видя как се държи колата, после най-вероятно ще се кара предимно на комфорт. Колата е на около 30000 км (18000 мили) ако това оказва някакво влияние.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook