Доволен от F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Доволен от F10

Мнение от skoti79 » 08 Ное 2017, 9:55

Реших да пусна темата, леко провокиран от съседната тема .
Като бивш собственик ( от вчера ) на Ф10 и изминати 48К км ,мога с ръка на сърцето да кажа,че
останах очарован от модела.
Почти нямаше неща, които да ме дразнят, единствено се сещам за вентилацията на седалките.
Това беше най-слабата вентилация, която съм имал, без да има някакъв технически проблем.
Паразитни шумове, потраквания от таблото и жабката, свистене от уплътненията на предните врати, скърцащи предни стъкла, нищо от изброеното ,характерно за Е60 и Е70 , тук го нямаше.
Разхода на гориво, за 6 цилиндров двигател беше нормален и задоволителен.
Макар ,че заводските показания за разход са трудни за постигане, при мен се движеха в границите 6.5 - 14 /100
На кантар е с 4G и малко по-лаком от W212.
Вървежа и ускорението е напълно задоволително, без да съм състезател, никога не съм усетил липса на мощност.
Автомата е доста мазен и приятен, адекватно превключва.
Поддръжката на Ф10 като цяло е приемлива, не е нещо фрапиращо.
Окачването е малко кекаво, при еднакво каране и изминати км, при бмв имам винаги повече неща за смяна в сравнение с
конкурентите в класа ( носачи, тампони, биалетки ).
Гумите ,бях с 18' и 19', обикновенни и рън флат, определено возията с нормални гуми беше по-приятна за мен.
За зимата, ако сте с читави зимни гуми, няма проблеми, поне през миналата зима ,никъде не се наложи бутане :lol:
Имах малки драми с ТВ-то.
Навито и картите , особено ако сте с последен ъп е супер .
За пореден път се убедих, че комфортните седалки на бмв са №1 и са класи над мерцедес, ауди се доближават.
Сещам се за нещо важно, където си поддържам колата ми споменаха за веригата на мотора, че е препоръчително като мине 150-160 К км да се смени.
Не съм я сменял, но ако наистина тези км са лимита на веригата , това си е минус за мен .
За всеки бъдещ собственик на модела, съвета ми е : Колата е хубава и изпипана, ако може да си я позволите не се колебайте, само се пазете от екземпляри на незнайни км, защото ще намразите марката ;)

п.п. сетих се за още един минус - дисплея на навито и километража много лесно се надраскват,внимавайте и ги пазете
при почистването им !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Доволен от F10

Мнение от kolp » 08 Ное 2017, 10:39

и на какво минаваш сега? :)

съгласен съм с почти всичко написано, моите впечатления също са изцяло позитивни. поддръжката не е фрапантна наистина, освен ако не се счупи нещо много основно и ако е поддържана като хората, а не в някакви измекярски сервизи за 20лв по-евтино.

аз нямам никакви оплаквания от вентилацията на седалките, единственото е че колата почва да ми омръзва и почвам да се озъртам пак ;) мисля даже да изневеря на марката този път, ама да видим.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Доволен от F10

Мнение от kodomir » 08 Ное 2017, 11:12

Да си призная и аз изминах около 50к км за близо 4 години. То си личи и по регистрацията ми във форума, преди това не съм карал bmw. За 4 години мога да кажа, че съм доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Доволен от F10

Мнение от skoti79 » 08 Ное 2017, 12:58

kolp написа:и на какво минаваш сега? :)


Аз на марката редовно изневерявам с другите две марки :lol:
В момента съм на кантар W213 или G30 :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Доволен от F10

Мнение от kolp » 08 Ное 2017, 13:15

и аз гледам Е-class и сега установявам с огромно съжаление че са махнали Е500 от W213, а аз точно него бих избрал. W212 facelift също ще свърши работа ;) М278 за мен поне най много се доближава до N63 като качества.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Доволен от F10

Мнение от skoti79 » 08 Ное 2017, 13:38

Имах W212 средния фейс, мога на лично да ти драсна впечатленията си, но за дизел 350 .
Ти си фен на бензина, аз също щях да карам само бензин ,но са трудни за продаване,
а аз кола повече от година не държа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Доволен от F10

Мнение от blagun » 10 Ное 2017, 19:28

Аз си търсих Ф10ката, с така коментирания от вас мотор 2.0 дизел, 1 година. Карам само този мотор. Е90ката ми беше пак 2ка дизел - 7 години...Не ми трябва по голям! Навъртам голям километраж и мисля, че избора ми е икономически правилен. Мощността си е напълно достатъчна за мен!
Относно качество на материалите съм изключително доволен. Вози ми ужасно комфортно. С нормални гуми Дънлоп Спорт 225/55/17. Нямам паразитни шумове в купето. За мен е изключително тиха и изолирана вътре. Като я паля или гася няма грам вибрация.
Това е моята кола!
Ф10 11. 11. 2013г. е произведена


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook