Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Cinder » 10 Окт 2017, 21:32

Това ми напомня за онази тема с маслата :mhihi: Българина все си мисли, че го лъжат и цакат. @msi200 M2-ката като е купувана нова от БГ трака ли? :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 21:33

Колега, и моята Е70 беше гаранционна, имах тема в Х5 форума. Камор 2 пъти я правих, беше и в БМВ в Мюнхен до Алианц арена. Колега msi, познай какви бяха работниците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Турци :mrgreen: Толко и я направиха. Скърцаща си й изтече гаранцията, скърцаща я продадох, сега е на 380 000 км, вътре в салона не ща да ти казвам какви звуци са, идват от къде ли не :mrgreen:
Последна промяна X5 E70 на 10 Окт 2017, 21:42, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от @2bar » 10 Окт 2017, 21:34

Triforce написа:С 2 думи - греда! Набутал съм се и толкоз. Лошото е, че наистина не мога да си харесам друга кола под 130 000 лева, а пък тази ще ми я оценят на макс 70-75, предполагам. Лошото е, че исках такова БМВ още преди да го пуснат на пазара. Ако помните как имаше в сайта на немското или .ком едни метални топки, които очертаваха силуета... та още от тогава я искам тази кола. И накрая какво? ГРЕДА! :D
И знам, че не е правилно да сравняваш колите, но понеже колегата попита, затова отговорих. И Тойота Корола съм имал и вози почти толкова добре, защото е с торсион. И все пак очаквах повече от колата от към шум и возия. И да, живеем в България! Едва ли на немеца му дреме за возията!
Благодаря за мненията, но понеже колата не е 100% лично моя, няма как да карам с обикновени гуми. За шумът ми стана ясно - ще си планирам по-дълго пътуване от т.А до т.Б и няма да ми е шумно. Наистина до 140 км/ч колата вътре е прилично добре от към шум. Но някой път човек бърза...
Надявам се следващата петица, която е вече по пътищата да е по-добра, наистина!

И да не забравя - колегата, който се е наслушал как Е39 вози по-добре и такива врели-некпели, да потърси едни тестове на руснаци и да чуе как руснака каза така "Ако можех да прехвърля всичко ново от F10 в Е39 - като електроника и удобства, то никога няма да искам да се кача в новият модел! Старият е по-масивен, по-качествен и по-тих."


чак пък греда....Просто си направил компромис. Така е в този живот. С всичко трябва да се прави компромис. За мен една кола не е само нивото на шумът при 140км/ч. Много по - важни са емоциите, които колата събужда в теб. F10 е елегантен автомобил (напомня ми на е34), салонът определено е повече от W212, в много дисциплини се справя по - добре от конкуренцията, в други куца....Важното е като удариш чертата, да си на плюс....Честно казано моята кола ако не е я карам повече от седмица и ми липсва. Това ми е повече от достатъчно...

Какво си очаквал....Явно си очаквал повече в посока комфорт...Повече в посока комфорт ще намериш при Mercedes. При BMW обаче получаваш много по - добър двигател, ск. кутия и окачване. Едното винаги е за сметка на другото....

Дали на немеца му пука за возията....нямаш си и на представа колко, особено в този сегмент. Потърси в google за NVH.

За следващата петица....трябва за съжаление да те разочаровам....и тя не е кой знае колко добра в сравнение с W213 по отношение на комфорт. С две думи ако комфорта за теб е най - важното....значи Mercedes. За 70к - 75к или около 35k€ ще си намериш V222 и там наистина ще си очарован от комфорта.

Иначе е39....наистина страхотен автомобил по отношение на комфорт, ама всичко друго беше по - зле от следващият е60. Все пак нали трябва да вървим напред...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 21:36

Cinder написа:Това ми напомня за онази тема с маслата :mhihi: Българина все си мисли, че го лъжат и цакат. @msi200 M2-ката като е купувана нова от БГ трака ли? :)


Аз не мисля че ме лъжат, бил съм по заводите, 10 години официален дилър :mrgreen: След Е70-тката чисто нова Ф10-тката е от Германия употребявана, беше на 179 000 км от самото BMW си я взех, освен ако и те не са почнали да бръмчат на километражите :mrgreen: . Дали Ф10 е по-качествена, сглобена е в Германия, трябва да проверя в кой завод или Е70 е правена от негри в щатите но с ф10 на 256 500 км нямам ядове с шумове. Освен едни скапани гуми Пирели които взех от България :mrgreen: миналата година, на 50000 км вече вият и направих рекламация...

Не бе, иначе не ни лъжат :mrgreen: , то дори скандал стана че стоките за западналоевропейците са с по-високо качество от тези за нашия пазар.
Дали е изгодно на производителя? Да, определено
Последна промяна X5 E70 на 10 Окт 2017, 21:41, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Окт 2017, 21:51

Току що ми писаха, че е оригинална немска машина. Аз помня, че като бях питал човека, каза, че от Германия трудно изскачат с вентилация на седалките, понеже там е по-хладно. Гарантира ми 100%, че е немска. Вярвам му, защото се познаваме от преди да работи за БМВ и не ме е подвеждал до сега. Добре, другото лято - с нови гуми. Нови гуми - нов късмет!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 22:01

Triforce написа:Току що ми писаха, че е оригинална немска машина. Аз помня, че като бях питал човека, каза, че от Германия трудно изскачат с вентилация на седалките, понеже там е по-хладно. Гарантира ми 100%, че е немска. Вярвам му, защото се познаваме от преди да работи за БМВ и не ме е подвеждал до сега. Добре, другото лято - с нови гуми. Нови гуми - нов късмет!


Може и да е прав, първата ми Е70 от германистан беше без вентилация, втората от Камор си беше за нашия пазар и беше с вентилация

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от @2bar » 10 Окт 2017, 22:16

acho.rs написа:Наслушал съм се на безброй глупости за Ф10 - Е39 е по-тиха, Е39 има по-добро поведение, В140 била по-комфортна, Ф10 била адски шумна - аре стига глупости, като не ви харесва колата си я сменете с друга, няма нужда да се убеждаваме в небивалици.
По темата - Ф11ката ми с 17ки 225х55 и рънфлат вози по-добре и от Е класа и от старта е класа, там както се води. Освен това, има режим Комфорт +, който вози толкова люшкащо, колкото и Бенц.


Не бих казал, че са глупости....е39 е доста по - тиха от е60 и F10. Просто има много повече шумоизолация от следващите два модела (все пак говорим за 80те - разцвета на ФГР). За W140 най - добре в друга тема - там не е пестено и резултатът е налице.

Както вече казах, не всичко в една кола се свежда до комфорт. Много по - важни са емоциите.

А иначе другото са вицове, че F10 возела (комфорт) по - добре от сегашната Е класа (W213) или предишната (W212). Комфорт не означава люшкане....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от msi200 » 10 Окт 2017, 23:28

Cinder написа: @msi200 M2-ката като е купувана нова от БГ трака ли? :)

Нищо и няма, ама тя още е на 6000км :)

X5 E70 написа:Колега msi, да ти кажа ли как се прави поръчката? :mrgreen: То е същото кат с колите, разлика няма. Сбираме се търговците и казваме, на нашия пазар се търсят еди кви си опции, еди кво си ниво на оборудване, пуска се поръчката за 20 парчета с едно ниво, 20 с друго, 10 по-постни, кво мислиш, че не виждат за кой пазар са ли?


Това е така и се прави за готови коли, които после ги купуват налични от дилъра.
Ако си конфигурирам чисто ново БМВ като за мен през Български БМВ дилър, не виждам как заводът ще произведе точно моята бройка по-некачествена, като предишната е например за Швейцария, а следващата за Германия.
Това технически не е възможно, да не говорим че дилърите често взимат чужди слотове за производство и т.н.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 23:56

msi200 написа:
Cinder написа: @msi200 M2-ката като е купувана нова от БГ трака ли? :)

Нищо и няма, ама тя още е на 6000км :)

X5 E70 написа:Колега msi, да ти кажа ли как се прави поръчката? :mrgreen: То е същото кат с колите, разлика няма. Сбираме се търговците и казваме, на нашия пазар се търсят еди кви си опции, еди кво си ниво на оборудване, пуска се поръчката за 20 парчета с едно ниво, 20 с друго, 10 по-постни, кво мислиш, че не виждат за кой пазар са ли?


Това е така и се прави за готови коли, които после ги купуват налични от дилъра.
Ако си конфигурирам чисто ново БМВ като за мен през Български БМВ дилър, не виждам как заводът ще произведе точно моята бройка по-некачествена, като предишната е например за Швейцария, а следващата за Германия.
Това технически не е възможно, да не говорим че дилърите често взимат чужди слотове за производство и т.н.


Нали не очакваш че завода ще произведе 1 бройка?
На първо място са уменията на търговеца, да те убеди че в уж произведената за тебе кола има още някоя екстра в повече и ти е бонус - разликата в цената обикновено се избива или през нетуърк бонуса или през представителството, или че има конфликт на опциите. Софтуера с който конфигурираш предупреждава за конфликт или необходимост да добавиш още нещо. После идват пакетите на производителя, по-евтино им е да ти кажат че една опция върви с още пет. Пакета го плащаш но на тях им е по-евтино именно за да получат масовост пък нека клиента си мисли че я е конфигурирал и неговата е единствена. После са пак търговците, извън пакетите на производителя си правим наши пакети, специфични за нашия пазар. Идеята е да продаваме, после ще се оправяме. Производителя вече те е вкарал на конвейра още когато ти е предложил цветовете, джантите, кожите. Докато клиента мисли че си я е конфигурирал колата му е предварително конфигурирана, движиш се по релсите на производителя

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Cinder » 11 Окт 2017, 7:16

Колега, говориш пълни глупости... Можеш да си конфигурираш кола от сайта и ще ти я направят точно такава, без никой да се пазари с теб за каквото и да било. Можеш да следиш процеса на поточната линия, както и транспорта.

Това, което msi200 каза е напълно вярно - представителствата си отстъпват/разменят слотове за производство и едва ли поточната линия има 5 вида качество материали, които да сменя постоянно в зависимост за кой регион е колата. Свалете си малко станиолените шапки, че започвате да ставате смешни от страни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 11 Окт 2017, 7:57

Понеже имам приятели, които работят в Германия в производство, имам и в транспорт на автомобили и части, та съм чувал какви ли не слухове по отношение на качеството за различните страни.Става дума за V.A.G. и за части (агрегати) за нови автомобили.
Моя приятел, който се занимава с транспорт (Германия-Испания) влиза вътре в завода за да си натовари на количката частите и казва, че е тварил части предназначени за Германия, а неговия курс е Испания.Та после разтоварвали тварил наново "същото" ама от друго място предназначено за Испания.Направили голям проблем.Имало разлика в качеството и немците много внимавали!
Добавки и масла си купувам от Германия, когато имам възможност или ми носят.Може и да си въобразвам, но има разлика....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 8:15

Cinder написа:Колега, говориш пълни глупости... Можеш да си конфигурираш кола от сайта и ще ти я направят точно такава, без никой да се пазари с теб за каквото и да било. Можеш да следиш процеса на поточната линия, както и транспорта.

Това, което msi200 каза е напълно вярно - представителствата си отстъпват/разменят слотове за производство и едва ли поточната линия има 5 вида качество материали, които да сменя постоянно в зависимост за кой регион е колата. Свалете си малко станиолените шапки, че започвате да ставате смешни от страни.


Колега, не ми се спори. Обяснявам ти че има софтуер с който се конфигурира и следи за възможни конфликти на опции или ако добавиш една опция какво още трябва да добавиш, иначе не можеш да завършиш order form-a ти ми говориш за поръчка през някакъв смешен конфигуратор на сайта, извинявай, несериозно е :mrgreen:

По отношение на качеството дори има открира процедура за разликите в едни и същи продукти за бившия соц лагер и западна европа. И аз съм се чудел защо от 3 поточни линии да отделиш 1 настрани за по-непретенциозни пазари но явно има смисъл, по-умни от моята глава са го сметнали

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 11 Окт 2017, 9:35

Не искам да се карате, защото съм пуснал някаква тема, в която си споделям мнението как съм разочарован и вие започнахте да се карате! :)
Теоретично е възможно днес цял ден на поточната линия да вървят автомобили с уплътнение от 1-во качество, дори цяла седмица, не само 1 ден, а другата седмица или другият ден, просто тези уплътнения да са 2-ро качество. Работника ги монтира и въобще няма как да разбере какво е монтирал. Говорим само теоретично. Поне ми гарантират, че моята била от Германия. Ако наистина за нашият пазара са още по-зле нещата, това не говори никак добре за марката! Но вече ми е ясно - ще се мъчим докато изтъркаме сегашните гуми и ще минаваме на обикновени гуми. Въпреки, че нали рънфлета гарантира сигурност и когато се спука гумата, колата ти не поднася в посока на спуканата гума и да рискуваш да се претрепеш?! :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 9:44

Не се караме, спорим, всеки споделя впечатленията си.
РФТ е готина работа. Думнах в една страшна дупка но прословутите пътища на съселянина ми и ако не беше РФТ там щях да си остана.
Просто смених РФТ Пирели с РФТ Мишлен и според мен са по-тихи. Е70-то дойде с РФТ континентал, отвратителна гума
Возията е нещо относително, Мерц с неговата возия ми е лигав, нестабилен и лошо управлям. Но това не значи че е лоша кола, просто не е моята

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от zAcK » 11 Окт 2017, 9:48

@2bar написа:[Не бих казал, че са глупости....е39 е доста по - тиха от е60 и F10. Просто има много повече шумоизолация от следващите два модела (все пак говорим за 80те - разцвета на ФГР).
Както вече казах, не всичко в една кола се свежда до комфорт. Много по - важни са емоциите.


Мен ме интересува това истина ли е за комфорта сравнението? Много ще ми е ценно мнение на човек, който ги е притежавал тия 5-ци.
В момента съм в процес на купуване на поредната 5-ца и се чудя какво да взема :dunno: Цял живот само 5-ци съм карал и се надявам да си остане така :mhihi:
Последната е E39 540i със стъклопакет и EDC и почвам да си мисля, че май следващата ще ме разочарова. Пътувам предимно на дълги разстояния, не градско :dunno:

P.S. Мислех да ги карам подред, ама тоя бенгълски интериор в Е60 още не мога да го преглътна :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook