Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 11 Авг 2019, 12:01

Пробвал съм с поне 8 различни ф10/11, две от които мои. Тествал съм ф20 и ф30.Когато вдигнем над 140 км/ч и започне да се чува вятър от уплътненията..колегите казват: -"е ти за тоя шум ли говориш?!То това е нормално.."

Когато такъв човек го качиш в обезшумено ф-10/11 започва да пита с какво се обезшумява, къде го правят или как да си го направи...
И все пак съм забелязъл ,че в БГ за някои шумното е тихо и обратно...просто за да са различни или по-специални (не визирам никого, особено тънкообидните тук)

Ще се радвам да тестваш някои от предоставените ти "тихомобили" от форума и да напишеш впечатления колега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 11 Авг 2019, 12:26

Да така е, зависи каква кола си карал преди това и на какъв шум си свикнал. Ф10 е по-шумно от е60.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 11 Авг 2019, 12:52

toncho83 написа:Пробвал съм с поне 8 различни ф10/11, две от които мои. Тествал съм ф20 и ф30.Когато вдигнем над 140 км/ч и започне да се чува вятър от уплътненията..колегите казват: -"е ти за тоя шум ли говориш?!То това е нормално.."

Когато такъв човек го качиш в обезшумено ф-10/11 започва да пита с какво се обезшумява, къде го правят или как да си го направи...
И все пак съм забелязъл ,че в БГ за някои шумното е тихо и обратно...просто за да са различни или по-специални (не визирам никого, особено тънкообидните тук)

Ще се радвам да тестваш някои от предоставените ти "тихомобили" от форума и да напишеш впечатления колега.
Тоест според теб ф30 е по-шумно? Питам просто за да знам дали съм разбрал правилно.

Иначе аз също съм обременен от е39 530д със стъклопакет на един чичо като бях млад и тогава помня как бях супер впечатлен колко тиха е тази кола и как нищо не скърца и т.н. Мен лично тази кола ме накара започна да харесвам бмв.

Та, сега като избирах сравнявах с ауди а6, а7, а8, реално конкурентът на ф10 е а6 нали, но все пак а7 и а8(с акустични стъкла) са страшно тихи на магистралата. Шокиращо обаче сглобката е зле и пластмасите в интериора тракат и скърцат по неравностите в града и макар да имам някакви забележки към ф10 дето и тук съм писал за тях ми е ясно, че издребнявам, както и да е, мисълта ми е, че моята кола в града е супер, карам си без музика често и ми харесва това, което чувам. В аудитата не беше така и избрах шума на вятъра на магистралата пред скърцащите пластмаси в града. Явно няма пълно щастие.
Най-вероятно и споменът за въпросното е39 е малко идеализиран в главата ми, както се случва със спомените по принцип.

Иначе изобщо не се чувствам специален и с лада съм ходил на море. И пак бих. Просто съм любител на техниката по принцип и ми е интересно да си анализирам, освен това за голямо съжаление съм се изкривил да съм перфекционист от работата и това се отразява на живота, което реално си е болестно състояние дори. Разбира се, че си е супер ф11 за всякакво пътуване, просто от нямане какво да правя всякакви детайли ми правят впечатление, например в багажника имам две захващания дето не знам как да ползвам, релсите също не са ми много ясни за какво точно и как служат и разни такива...



Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
Последна промяна xexoral на 11 Авг 2019, 12:59, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 11 Авг 2019, 12:56

Аз също не бих сменил Ф10ката за друга само заради шума. До 140 не се забелязва шум, което е и разрешената скорост. Може би е добре че го има за да ме ограничава да не вдигам големи скорости, защото ми е много трудно да се самоконтролирам с тая кола.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от equipment » 11 Авг 2019, 19:21

xexoral написа: ....просто от нямане какво да правя ...


Щом си айляк, ела към Пловдив да сравним шумовете в купетата : )
Последна промяна equipment на 12 Авг 2019, 20:54, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 12 Авг 2019, 7:51

equipment написа:
xexoral написа: ....просто от нямане какво да правя ...


Щом си айляк, ела към Пловдив някоя неделя на гонките, ще бъде интересно да замериш твоето f11 550 D с коли със сходни конски сили: ) А ще сравним и шумовете в купетата. Аз също съм с f11 , но по-скромно - само с една турбинка :D

п.с Поканата важи и за всички колеги с F-ки... Не се срамувайте, бирата ще е от мен : P


Къде са тия гонки колега? Някога ходихме на "митницата"...ама това беше отдавна..някъде след "fast and furious 1" :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от equipment » 12 Авг 2019, 8:39

toncho83 написа:
Къде са тия гонки колега? Някога ходихме на "митницата"...ама това беше отдавна..някъде след "fast and furious 1" :mhihi:



kyde li ne :D
Последна промяна equipment на 12 Авг 2019, 20:54, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от bai_ILIA » 12 Авг 2019, 9:51

събота вечер е имало тринога на Асеновградския надлез посока Пловдив, скрита в стълбищата за пешеходците. Някои гонкаджии наесен ще са пеша и с 4 цифрени снимки :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от equipment » 12 Авг 2019, 12:47

bai_ILIA написа:събота вечер е имало тринога на Асеновградския надлез посока Пловдив, скрита в стълбищата за пешеходците. Някои гонкаджии наесен ще са пеша и с 4 цифрени снимки :D

:D :lol:
Последна промяна equipment на 12 Авг 2019, 20:55, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 12 Авг 2019, 13:11

equipment написа:
toncho83 написа:
Къде са тия гонки колега? Някога ходихме на "митницата"...ама това беше отдавна..някъде след "fast and furious 1" :mhihi:



Сборен пункт е паркингтр на Kaufland в Тракия. По принцип петък ,събота и неделя се събират коли, като неделята е пиковия ден. Тогава паркингът се пълни почти целия. Идва се около 21:30-22:00 ч., след което се поема към Асеновградско шосе. Караш до първата бензиностанция на Лукойл и там правиш обратен. Стартът е в платното посока Пловдив, точно срещу самата бензиностнация. Ако ти се идва другата неделя, драсни едно съобщение и ще се видим някъде : ) Ето снимка от снощи
67566479_3518712584821738_363364596997685248_n.jpg


Идва ми се :D ...Имам планирано "трипче" с мотора и ако се забавя ще мина направо на 2 колела ( пак е бмв :mhihi: )...Пусни тел. на лични да имам да те потърся..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 12 Авг 2019, 13:53

Бре, то бая неща са се изписали от последното ми влизане.
Да попитам - някой от вас има ли лека вибрацийка на капака на къп холдърите? Аз винаги го държа отворено, понеже производителите на телефони така и не се научиха да правят място за телефона, като хем да се зарежда, хем да виждаш кой те търси. Та понеже е винаги отворено съм забелязал, че някой път се чува много тиха и лека вибрация. Чудя се това нещо не са ли го сметнали? Да, то не е нищо особено, спрямо шума в купето, но се чудя дали някой е слагал някъде някаква лепенка, която да обира вибрацията? Може би лепенката трябва да се постави в отвора, където се скрива капака, знам ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 12 Авг 2019, 14:44

Аз имам някаква вибрация, когато много леко подам газ колкото да подържам скоростта. Не я усещам в cup holder-ите ами се вижда на огледалото, което е с затъмняване и явно има 2 слоя и вътрешния слой вибрира и ми се размазва. Иначе тая вибрация не я усещам с тялото си но я "виждам" в огледалото. Предполагам ти я виждаш в течността на чашата? Не съм сигурен дали е проблем това, все пак е дизел и може да е нормално. Съмнявам се че може да е тръгнала раздатка, там май имаше подобни симптоми.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 12 Авг 2019, 15:03

Капачето е и съм сигурен. Аз винаги чувам точно откъде идва шума. Както писа някой преди 2 страници, че го мислят за луд - ами аз съм същият. Имам доста изострен слъх, все пак майка ми е професионална музикантка. Всичко чувам! Та съм задържал капачето да не е отпуснато докрай и вибрира. С огледалото проблем засега нямам. Надявам се и никога да имам! Не мисля да си карам колата след 350 000 км. Пък аз карам по малко - 20-25 хиляди на година. Както се казва - 10 години и сменяш. Само дето може да поизкарам и повече, че като гледам как с всеки нов модел хората си мечтаят за старите автомобили...
И да вметна, че милионер човек е недоволен от актуалната петица. Направих си майтап да правим чист бартер, понеже не мога да му доплатя разликата и той ми каза, че ако изляза с някой лев, ще си помисли.
Явно нещата не отиват на добре! Уж нови коли, повече екстри, глезотийки, всичко да ти е удобно, стават все по-скъпи и се предполагам, че цената е гаранция за качество. Да, ама не!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 12 Авг 2019, 15:17

Тампон на заден диференциал е добре да си погледнете, масово са скъсани, не е кой знае какъв проблем, но точно от него идват вибрации по принцип.

Иначе за гонките, помислих, че става въпрос за нещо легално на писта, пък то се затварял пътят към Асеновград... Добре де, аз като гледам снимката, пътят е направо запушен, ако просто си пътува някой от там какво става? И как така полицията не е там всяка събота и неделя? Едва ли не знаят.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 12 Авг 2019, 15:29

Triforce написа:И да вметна, че милионер човек е недоволен от актуалната петица. Направих си майтап да правим чист бартер, понеже не мога да му доплатя разликата и той ми каза, че ако изляза с някой лев, ще си помисли.
Явно нещата не отиват на добре! Уж нови коли, повече екстри, глезотийки, всичко да ти е удобно, стават все по-скъпи и се предполагам, че цената е гаранция за качество. Да, ама не!


Любопитно ми е, казал ли е от какво е недоволен?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook