Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 11 Юли 2019, 22:03

Хм, егати иронията на съдбата или пък наистина подсъзнанието знае повече...
Грешката се оказа вярна, наистина проблемът ми е в седалката, а не във вратата. Преди малко ходих да се поклатушкам по павета и да слушам внимателно. Шумът идва като се клатя самият аз и натисна с тежестта си лявата странична опора и тя съответно отдолу притиска пластмасата, която прискърцва. Примерно ако надигна ляв крак няма скърцане. Ще мисля какво и дали мога да направя по въпроса, но поне е добре като знам откъде идва.
Лошото е, че в пълната тишина като се заслушах започнах да дочувам някакви звуци от предницата, а наскоро ми преглеждаха ходова част подробно и уж нямаше нищо за правене...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от bai_ILIA » 12 Юли 2019, 11:56

Имай на предвид, че окачването като работи издава глухи звуци. Няма как да е безшумно по лош път с ниска скорост...Пускай радиото и ако не се чува нищо значи всичко е наред :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Teogop » 07 Авг 2019, 16:16

xexoral написа:
Teogop написа:
Аз съм с F11 LCI и шумът от вятъра при висока скорост е същия или дори по-слаб, в сравнение с E61. Няма свистене, виене и т.н. Определено не е гарантирано, както казваш.


Не ми се спори по въпроса, защото тази тема е изчерпана в ТАЗИ тема (на форума), ако я прочетеш от начало, ще ме разбереш. Като цяло няма спор, че ф10/ф11 не се справя много добре с вятъра чисто ново от завода, това е мнение на журналисти и т.н. Това не значи, че има някакво брутално свистене или някакви такива, просто се чува вятъра от към огледалата малко повече, отколкото очакваш от БМВ 5 и повече от конкурентите, а не че е трагедия положението. Напълно нормално е да не ти прави впечатление и да мислиш, че при теб всичко си е наред, то наистина е наред :) :bchug:
toncho83 написа:
Декоративната лайсна (пластмасова) сигурно прескърцва.Възможно е някои да е свалял и да счупил крачета.Издърпва се навън и леко настрани, защото в задния край има като "зъб" и ако се напъне от някои, който незнае се чупи. Свали и кората и огледай вс. щипки дали са на място. Може да има някоя счупена и от там да скърца..

Ако сваляш кора, задължително лепни шумоизолация преди това.Веднага се усеща разликата, дори на една кора само.Аудиото звучи друго и шума отвън е друг


Сякаш е по-надолу то звук и не е от декоративната лайстна. Ще потърся схема за сваляне на врата и ще видя какво се случва като имам свободен ден.
Каква шумоизолация предлагаш да лепя?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ето и документ за който не е наясно с подобренията в LCI:
https://cdn.bimmerpost.com/forums/attac ... 1381747872 (файлът е над 3MB и не мога да го прикача тук).

И конкретно акустичните подобрения:
f10 lci acoustic measures.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 07 Авг 2019, 19:45

Да, явно са подобрили нещата при фейслифта. И все пак е странно как може да имаш е39 с двойни стъкла, а ф10 не...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от equipment » 08 Авг 2019, 6:47

[quote="xexoral"]Хм, егати иронията на съдбата или пък наистина подсъзнанието знае повече...
Грешката се оказа вярна, наистина проблемът ми е в седалката, а не във вратата. Преди малко ходих да се поклатушкам по павета и да слушам внимателно. Шумът идва като се клатя самият аз и натисна с тежестта си лявата странична опора и тя съответно отдолу притиска пластмасата, която прискърцва.


Колега, оправи ли си шумът от пластмасата в лявата странична част на шофьорската седалка, че и при мен го има този проблем : (

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 08 Авг 2019, 12:27

equipment написа:
xexoral написа:Хм, егати иронията на съдбата или пък наистина подсъзнанието знае повече...
Грешката се оказа вярна, наистина проблемът ми е в седалката, а не във вратата. Преди малко ходих да се поклатушкам по павета и да слушам внимателно. Шумът идва като се клатя самият аз и натисна с тежестта си лявата странична опора и тя съответно отдолу притиска пластмасата, която прискърцва.


Колега, оправи ли си шумът от пластмасата в лявата странична част на шофьорската седалка, че и при мен го има този проблем : (
Напоследък нямам време и не съм го коригирал, но имам идеи и ще ги пробвам, като го оправя, ще пиша.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 08 Авг 2019, 14:36

И от бмв са си признали, че е шумна :bowdown:

:OT: Сега остава и колегите с тихомобили да си махнат тапите за уши :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от zAcK » 08 Авг 2019, 20:02

Може ли за втори път да питам, или ли F10 с двойни стъкла, както Е39 и Е60 :dunno:
Питах един път, ама никой не ми отговори. 540-ката беше с доста солиден стъклопакет с празно между двете стъкла,
Е60-ката ми е с две плътно залепени стъкла, а F10-ката не откривам да има такава екстра.
Каква е идеята да стават по-луксозни, па да махат някои от суперяките екстри :dunno:
Друга такава е подглавника на Е39 на комфортния салон, който след това става по-зле :dummy:
Просто не може да се накланя и да ти легне врата и тила на него :banghead: И т.н.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 08 Авг 2019, 20:25

zAcK написа:Може ли за втори път да питам, или ли F10 с двойни стъкла, както Е39 и Е60 :dunno:
Питах един път, ама никой не ми отговори. 540-ката беше с доста солиден стъклопакет с празно между двете стъкла,
Е60-ката ми е с две плътно залепени стъкла, а F10-ката не откривам да има такава екстра.
Каква е идеята да стават по-луксозни, па да махат някои от суперяките екстри :dunno:
Друга такава е подглавника на Е39 на комфортния салон, който след това става по-зле :dummy:
Просто не може да се накланя и да ти легне врата и тила на него :banghead: И т.н.
Няма.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 10 Авг 2019, 16:33

За първи път си покарах колата малко по-бързо по-продължително, ами шумна е, много шумна, дразнещо шумна. :ranting:
Направо не знам тия немците дето забиват темпомата на 240+ на аутобана с тапи за уши ли карат, какво правят...
Чак ми е интересно да се повозя на някой ф10 тихомобил, каквито явно има и във форума да видя при мен ли е проблемът.
За първи път сериозно се замислих дали не сбърках с марката дори този път... :(
Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от b00st » 10 Авг 2019, 17:29

Карай по-бавно и без това има много камери :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от nthnl » 10 Авг 2019, 22:25

Колега, ако си от София, може да направим едно кръгче с моята. За мен ф10-ката е най-тихата кола в която съм се качвал/возил.

Поздрави,
Михаил Великов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от equipment » 11 Авг 2019, 7:49

И за мен F10/11 е много тих автомобил. Ако си от Пловдив, идвай да сравним шумовете : )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от adovet » 11 Авг 2019, 9:13

и при мене не се чуват шумове, можеби най дразнещия шум е когато включа обдухването на седалките на 3 степен и се чуват как духат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 11 Авг 2019, 9:30

Ще опиша какви точно са ми оплакванията по-подробно.
Аз обдухване нямам, но съм карал кола с обдухване, знам какво се чува, според мен е нормално, няма как. Също така вчера беше топличко и си духаше доста силно климатикът през цялото време, за да поддържа, за момент го изключих и сигурно 50% от шума изчезна, ок, пак нормално.
Проблем имам със следното:
До около 130-140 всичко е добре от 140 нагоре почват да се появяват накъсани просвистявания от областта на огледалото тип: "псст... псст...псст", като вече колкото по-бързо се кара, толкова повече се учестяват тези звуци и някъде около 180 напълно се сливат и става плътен този шум и доста силен. След 200 е ужасно, аз не съм поддържал такива скорости, но просто наистина се чудя немците как карат с 200+ с тоя шум.
Обикновено карам с около 140 -160, като в горната граница на този интервал вече не е много готино...
В сравнение с модели на ауди конкретно, които са доста добре в това отношение, разликата е голяма.
Най-вероят ще се възползвам от офертата на Михаил, ще пиша лс като се прибера в София. :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook