Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 09 Юли 2019, 17:33

Не, нямам предвид шума на вятъра, който гарантирано всяко ф10/11 го има някъде след 150, но той не ме притеснява толкова. Става въпрос за скърцания на пластмаси като се кара да речем по павета. Сега... трябва да се има предвид, че аз съм особен в това отношение и повечето хора ми казват - “ти си луд, нищо не се чува”, та идеята е, че за да се чуят добре тия прискърцвания трябва да се спре радиото и климатика. Е, аз ги долавям и с тях, но все пак. Предполагам, че повечето хора не им обръщат внимание на тези неща. Но ако има някой, който се е занимавал да коригира подобни проблеми и знае къде се крие дяволът в шофьорската врата, ще ме улесни.
За сега е само вратата, на няколко пъти ми се случва да чуя от друго място, но всеки път се оказва пластмасово шише от минерална вода, влезнало под седалката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Vlado_L » 09 Юли 2019, 23:04

При мен също го има шума при висока скорост, свистене чуващо се от уплътненията на вратите. Интересното е че на предишната която не беше с вакуум свистенето беше по-малко.
Карах я два пъти в М-Кар да и настройват вратите, пооправи се малко но пак свисти повече от тази която нямаше вакуум.
Да уточня че става въпрос за X6 и двете купувани от Германия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 10 Юли 2019, 9:04

xexoral написа:Не, нямам предвид шума на вятъра, който гарантирано всяко ф10/11 го има някъде след 150, но той не ме притеснява толкова. Става въпрос за скърцания на пластмаси като се кара да речем по павета. Сега... трябва да се има предвид, че аз съм особен в това отношение и повечето хора ми казват - “ти си луд, нищо не се чува”, та идеята е, че за да се чуят добре тия прискърцвания трябва да се спре радиото и климатика. Е, аз ги долавям и с тях, но все пак. Предполагам, че повечето хора не им обръщат внимание на тези неща. Но ако има някой, който се е занимавал да коригира подобни проблеми и знае къде се крие дяволът в шофьорската врата, ще ме улесни.
За сега е само вратата, на няколко пъти ми се случва да чуя от друго място, но всеки път се оказва пластмасово шише от минерална вода, влезнало под седалката.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Декоративната лайсна (пластмасова) сигурно прескърцва.Възможно е някои да е свалял и да счупил крачета.Издърпва се навън и леко настрани, защото в задния край има като "зъб" и ако се напъне от някои, който незнае се чупи. Свали и кората и огледай вс. щипки дали са на място. Може да има някоя счупена и от там да скърца..

Ако сваляш кора, задължително лепни шумоизолация преди това.Веднага се усеща разликата, дори на една кора само.Аудиото звучи друго и шума отвън е друг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Teogop » 10 Юли 2019, 9:11

xexoral написа:Не, нямам предвид шума на вятъра, който гарантирано всяко ф10/11 го има някъде след 150, но той не ме притеснява толкова. Става въпрос за скърцания на пластмаси като се кара да речем по павета. Сега... трябва да се има предвид, че аз съм особен в това отношение и повечето хора ми казват - “ти си луд, нищо не се чува”, та идеята е, че за да се чуят добре тия прискърцвания трябва да се спре радиото и климатика. Е, аз ги долавям и с тях, но все пак. Предполагам, че повечето хора не им обръщат внимание на тези неща. Но ако има някой, който се е занимавал да коригира подобни проблеми и знае къде се крие дяволът в шофьорската врата, ще ме улесни.
За сега е само вратата, на няколко пъти ми се случва да чуя от друго място, но всеки път се оказва пластмасово шише от минерална вода, влезнало под седалката.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз съм с F11 LCI и шумът от вятъра при висока скорост е същия или дори по-слаб, в сравнение с E61. Няма свистене, виене и т.н. Определено не е гарантирано, както казваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 10 Юли 2019, 9:22

Teogop написа:
Аз съм с F11 LCI и шумът от вятъра при висока скорост е същия или дори по-слаб, в сравнение с E61. Няма свистене, виене и т.н. Определено не е гарантирано, както казваш.


Не ми се спори по въпроса, защото тази тема е изчерпана в ТАЗИ тема (на форума), ако я прочетеш от начало, ще ме разбереш. Като цяло няма спор, че ф10/ф11 не се справя много добре с вятъра чисто ново от завода, това е мнение на журналисти и т.н. Това не значи, че има някакво брутално свистене или някакви такива, просто се чува вятъра от към огледалата малко повече, отколкото очакваш от БМВ 5 и повече от конкурентите, а не че е трагедия положението. Напълно нормално е да не ти прави впечатление и да мислиш, че при теб всичко си е наред, то наистина е наред :) :bchug:
toncho83 написа:
Декоративната лайсна (пластмасова) сигурно прескърцва.Възможно е някои да е свалял и да счупил крачета.Издърпва се навън и леко настрани, защото в задния край има като "зъб" и ако се напъне от някои, който незнае се чупи. Свали и кората и огледай вс. щипки дали са на място. Може да има някоя счупена и от там да скърца..

Ако сваляш кора, задължително лепни шумоизолация преди това.Веднага се усеща разликата, дори на една кора само.Аудиото звучи друго и шума отвън е друг


Сякаш е по-надолу то звук и не е от декоративната лайстна. Ще потърся схема за сваляне на врата и ще видя какво се случва като имам свободен ден.
Каква шумоизолация предлагаш да лепя?



Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 10 Юли 2019, 9:57

Много ме кефи, че винаги се намират двама-трима във форума, който имат абсолютен вакуум във купето на ф10/11 :mhihi: :mhihi:

Каква шумоизолация предлагаш да лепя? -silent coat 4, мисля че беше. Комбинира се с още едно като битумни ленти за да стане "сандвич". Около 30 лв излизаше на врата.Купувал съм ги от магазините за car-audio. Познати лепиха "шумо-изолация за автомобили" купена от "Маркита"- пак става, по-дебела, но значително по-евтина. И двата вида са със двойно-лепещо.Режеш и лепиш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Teogop » 10 Юли 2019, 10:22

toncho83 написа:Много ме кефи, че винаги се намират двама-трима във форума, който имат абсолютен вакуум във купето на ф10/11 :mhihi: :mhihi:


Къде прочете в мнението ми "абсолютен вакуум"? Аз направих сравнение с E61.

А не мислиш ли, че може да има разлика между F10 и F11, както и между LCI и Pre-LCI?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 10 Юли 2019, 11:22

Teogop написа:
toncho83 написа:Много ме кефи, че винаги се намират двама-трима във форума, който имат абсолютен вакуум във купето на ф10/11 :mhihi: :mhihi:


Къде прочете в мнението ми "абсолютен вакуум"? Аз направих сравнение с E61.

А не мислиш ли, че може да има разлика между F10 и F11, както и между LCI и Pre-LCI?


Има разлика, да, f11 e по-шумно :mrgreen:

Колкото до фейслифта дали е помогнал много в тая посока, аз не съм запознат, може и да е помогнал :dunno: При всички случай prefacelift f10 ще е по-тихо от f11 lci.

@toncho83, благодаря за съвета, ще го прегледам това.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Giorceto » 10 Юли 2019, 11:52

toncho83 написа:Много ме кефи, че винаги се намират двама-трима във форума, който имат абсолютен вакуум във купето на ф10/11 :mhihi: :mhihi:

Каква шумоизолация предлагаш да лепя? -silent coat 4, мисля че беше. Комбинира се с още едно като битумни ленти за да стане "сандвич". Около 30 лв излизаше на врата.Купувал съм ги от магазините за car-audio. Познати лепиха "шумо-изолация за автомобили" купена от "Маркита"- пак става, по-дебела, но значително по-евтина. И двата вида са със двойно-лепещо.Режеш и лепиш



Аз нямам, ела да те повозя, ще те изкефи още повече.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 10 Юли 2019, 12:19

Колеги темата е "Недоволен от F10 LCI"...в друга тема си хвалете колите.., а и така не си помагаме :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 10 Юли 2019, 12:32

Vlado_L написа:При мен също го има шума при висока скорост, свистене чуващо се от уплътненията на вратите. Интересното е че на предишната която не беше с вакуум свистенето беше по-малко.
Карах я два пъти в М-Кар да и настройват вратите, пооправи се малко но пак свисти повече от тази която нямаше вакуум.
Да уточня че става въпрос за X6 и двете купувани от Германия.


На X5 купено преди няколко месеца от Германия с (soft-close) се чуваше от уплътненията..Пътувахме с жена ми и познат. Според тях било нормално да се чува така на висока скорост...Даже го считат за прекалено, че го правя на въпрос.Различни критерии имаме, а и като има вариант да се направи по-тихо и да се чувствам по-комфортно не виждам защо трябва да е проблем за някого от форума (визирам хората със "тихомобилите")

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 10 Юли 2019, 14:13

Моята е LCI, Soft-close и пак има шум след 140км/ч. е60-ката беше доста по-тиха.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Taruno » 10 Юли 2019, 14:28

При мен миналата седмица се появи ясно доловим шум от вятър до огледалото шофьорското, а пътническото го нямаше. Реших го!

Оказа се, че (не знам как) говорителя се подпъхва в уплътнението и се беше изкарал ?!?! много е пипкаво да се защипе правилно, но като успях се махна въпросния шум веднага. Остава си това, което за мен е стандартен шум от вятър, но както писах не е по-силен от на Е класа от същите години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 10 Юли 2019, 20:21

Taruno написа:При мен миналата седмица се появи ясно доловим шум от вятър до огледалото шофьорското, а пътническото го нямаше. Реших го!

Оказа се, че (не знам как) говорителя се подпъхва в уплътнението и се беше изкарал ?!?! много е пипкаво да се защипе правилно, но като успях се махна въпросния шум веднага. Остава си това, което за мен е стандартен шум от вятър, но както писах не е по-силен от на Е класа от същите години.


Колега, гледах сега при мене няма ъплътнение около говорителя, само твърда пластмаса
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 10 Юли 2019, 20:22

xexoral написа:Каква шумоизолация предлагаш да лепя?


https://forum.bmw5.co.uk/topic/128554-f ... se/?page=2
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook