Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от andy » 10 Май 2019, 11:30

acho.rs написа:Ако на една кола и смениш само тампоните за 100 000км, ще бъде най-здрава произвеждана в момента и надминала всички барутници на по 10-15-20 години, които караме. И в белия свят гуми на 100 000к.сменят само мангалите.


Ебаси мангала съм или съм извън белия свят :mhihi:
При мен е малко над 100000км и изгара с едни гуми.
2700000км и по окачването все още нищо. само че за Е60 говоря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Май 2019, 13:31

И днес за пореден път псувах блутут устройството и си изключих телефона от колата. Как може говоря с някого на безжични слушалки, влизам в колата и тя решава, че е спредимство. То няма лошо, но поне на екрана да излиза нещо и да ме пита и второ - прехвърлянето да не трае 5-6 секунди и да губя разговора. Да не говорим, че ако някой ми се обади, натискам бутона от волана и чака пак около 5-6 секунди да ми даде сигнал. В някоия случаи хората ми затварят... Как може технология на 20 години да е толкова бавна...
За днес стива толкова кусури :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от adovet » 10 Май 2019, 13:39

Triforce написа:И днес за пореден път псувах блутут устройството и си изключих телефона от колата. Как може говоря с някого на безжични слушалки, влизам в колата и тя решава, че е спредимство. То няма лошо, но поне на екрана да излиза нещо и да ме пита и второ - прехвърлянето да не трае 5-6 секунди и да губя разговора. Да не говорим, че ако някой ми се обади, натискам бутона от волана и чака пак около 5-6 секунди да ми даде сигнал. В някоия случаи хората ми затварят... Как може технология на 20 години да е толкова бавна...
За днес стива толкова кусури :)

Явно имаш някакъв проблем, при мен като натисна слушалката и веднага си почва разговора без никакво забавяне. А за това че се свързва директно с колата мисля че е по удобно от колкото всеки път да натискаш нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Май 2019, 14:00

Ами имам 2 телефона - Ъндроиден Хуавей и Айфон 6. И с двата ефекта е един и същи. Ако някой има наблюдения за ъпдейт на фирмуера и дали има разлика, винаги мога да оставя да го обновят и поне този проблем да ми отпадне. Относно натискането на копчето - докато водиш разговор с безжични слушалки не е добре колата да поема контрола, освен ако не го направи за 0.2 секунди. Общо взето от всички автоматични глупости, които са измислени за автомобилите харесвам само автоматичните кутии и автоматичните фарове. Фаровете ми са диодни и са уникални! Поне там не мога да се оплача!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xclusive » 10 Май 2019, 14:51

Аз също съм забелязал ,че има забавяне при прехвърлянето на разговора.
Да речем, че говоря по телефона, отключвам колата влизам и след няколко секунди като се свържат двете устройства колата решава да прехвърли разговора и тогава губя самия разговор за 3-4 секуинди.
Не мисля, че е до софт на колата, защото съм с предпослдния (инсталиран януари 2019)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 13 Май 2019, 14:03

Относно "тампоните" на 81 000 км. Това нещо се наричало селенова втулка (хич не ги разбирам аз) и според един човек било здраво! И сега ме побъркаха как така съм сменил нещо здраво! И въпроса е - как може да се провери това нещо дали е здраво или не? Аз като шофирах преди усещах, че нещо не е ок, а сега проблема изчезна. Но все пак - как може да се провери кой е прав и кой е крив?! Защото в сервиза ми казаха, че си е масов проблем точно тази втулка по ходовата част на F10-ките.
Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 13 Май 2019, 14:34

Triforce написа:Относно "тампоните" на 81 000 км. Това нещо се наричало селенова втулка (хич не ги разбирам аз) и според един човек било здраво! И сега ме побъркаха как така съм сменил нещо здраво! И въпроса е - как може да се провери това нещо дали е здраво или не? Аз като шофирах преди усещах, че нещо не е ок, а сега проблема изчезна. Но все пак - как може да се провери кой е прав и кой е крив?! Защото в сервиза ми казаха, че си е масов проблем точно тази втулка по ходовата част на F10-ките.
Благодаря предварително!


В официален сервиз ли я правиш?

В "м-кар" Пловдив последно като бях за ЕГР- кампанията ми направиха клип със проблемите по-колата.Снимаха как напъват с щанга окачването, напуквания по тампоните и се виждаше ясно кое е за смяна. Обстоен преглед на цялата кола с видео-заснемане..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 13 Май 2019, 15:03

Е, не! За такава дреболия и приказки от сорта, че е масово срещано и през ум не ми е минало да ходя в специализиран сервиз. Познат, който 10 години ми беше съсед, който има стенд в града и който досега никога не се е дънил. Докато качвахме колата за стенд миналата седмица и работника му каза "Лявата гума мръдна". Аз го приех за нормално, защото при наместване на стенда гумата се върти, но явно е ставало дума за странично мърдане. Сега дали са се наговорили, никой не знае. Та затова реших да попитам...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 13 Май 2019, 16:27

На мен също ми предстои смяна на 2 тампона отпред.

Update: след сменята не усещам някаква разлика.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Emooo » 01 Юли 2019, 18:35

Относно шума в купето при висока скорост. Намерих това

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10- ... 0-f11-f18/
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 02 Юли 2019, 9:58

Emooo написа:Относно шума в купето при висока скорост. Намерих това

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10- ... 0-f11-f18/


Супер

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 09 Юли 2019, 14:13

Колеги, как са паразитните шумове от пластмаси при вас? По принцип съм по-скоро доволен от колата в това отношение, което ми е относително важно. Но все пак имам проблем със шофьорската седалка. Карайки по павета от там дочувам досадни неща(прискърцвания)които ме дразнят и се чудя ако тръгна да разглабям вратата дали има шанс да го оправя? Някой правил ли е такова нещо и изобщо имате ли паразитни звуци при павета или друг подобен път?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 09 Юли 2019, 15:09

xexoral написа:Колеги, как са паразитните шумове от пластмаси при вас? По принцип съм по-скоро доволен от колата в това отношение, което ми е относително важно. Но все пак имам проблем със шофьорската седалка. Карайки по павета от там дочувам досадни неща(прискърцвания)които ме дразнят и се чудя ако тръгна да разглабям вратата дали има шанс да го оправя? Някой правил ли е такова нещо и изобщо имате ли паразитни звуци при павета или друг подобен път?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако разглобиш вратата ще оправиш евентуално звуците идващи отвън...ама нещо не разбрах проблема със седалката?-имаш предвид вратата ли? обърках се

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от xexoral » 09 Юли 2019, 15:12

Ох, да, вратата имах предвид, не знам какво съм си мислел докато пиша. Нямам предвид шумове отвън, по скоро пластмасите от вътрешната страна на вратата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Giorceto » 09 Юли 2019, 16:56

Странна работа аз нямам никакви шумове, независимо от скоростта
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook