Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от kodomir » 09 Окт 2017, 13:51

Колеги гумите имат голямо значение. Никога повече няма да си взема pirelli. В момента летния ми комплект е спорт пакет 19 и съм с Michelin pilot super sport XL са, много съм доволен от возията и шума е минимален. Когато взех колата (2013г) беше с рънфлат Pirelli и не ми допадаше, взех една патерица и разкарах рънфлата. Миналата зима имах зимен комплект 225/55 17 с гуми continental 850, мога да кажа мишелин 19 почти не отстъпва като возия и шум нищо, че са 19. Разкарах 17-ките защото не ми хареса как изглежда колата и съм си приготвил 245/45/18 дънлоп. След месец като ги сложа ще видя как е хавата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от acho.rs » 09 Окт 2017, 21:35

Наслушал съм се на безброй глупости за Ф10 - Е39 е по-тиха, Е39 има по-добро поведение, В140 била по-комфортна, Ф10 била адски шумна - аре стига глупости, като не ви харесва колата си я сменете с друга, няма нужда да се убеждаваме в небивалици.
По темата - Ф11ката ми с 17ки 225х55 и рънфлат вози по-добре и от Е класа и от старта е класа, там както се води. Освен това, има режим Комфорт +, който вози толкова люшкащо, колкото и Бенц.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от msi200 » 09 Окт 2017, 21:56

Точно 530д да вози твърдо... на мен ми се струва прекалено меко даже. За рънфлета са написали колегите. Дори М5 Ф10 вози достатъчно добре и до 220км/ч не става много шумно вътре. Имал съм и от старите S-класи 500 4матик- вози добре и е обезшумена, но не е достатъчно стабилна при високи скорости. А, и S-класата е единствената кола, в която ти се доспива, като я караш.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 7:43


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от kraska » 10 Окт 2017, 7:51

acho.rs написа:Наслушал съм се на безброй глупости за Ф10 - Е39 е по-тиха, Е39 има по-добро поведение, В140 била по-комфортна, Ф10 била адски шумна - аре стига глупости, като не ви харесва колата си я сменете с друга, няма нужда да се убеждаваме в небивалици.
По темата - Ф11ката ми с 17ки 225х55 и рънфлат вози по-добре и от Е класа и от старта е класа, там както се води. Освен това, има режим Комфорт +, който вози толкова люшкащо, колкото и Бенц.

Хайде не казвай дали да си сменяме колите или не, още по-малко да говориш за небивалици. които са факт и оплакването не е един или двама, почети малко и в чужди форуми и ще се убедиш. Всеки сам преценя какъв компромис да направи ако нещо не му харесва. Коментираме факт който е реален , въпреки че е субективен на фона на това кой колко е глух и какво е карал преди това. Лично ми е некомфортно при 180, на 140 се трае, на 90- 100 км/ч си е ок. При LCI има малки промени в звукоизолацията на предните врати и пода при колонките по спомен, но явно няма голям ефект. И много ясно че с 17 ще вози меко, при кола на която можеш да сложиш 20-ки. Но като цяло окачването е по-твърдо в сравнено с Мерцедес, но това си е БМВ все пак, концепцията им винаги е било друга според мен. И казано честно от Хонда Сивик като минеш на 3-ка с 18 рънфлет, то 3-та ми се стори мерцедес, после като покараш 5-ца с 18-ки не рънфлет и после покараш отново 3-ката, то тройката ти се струва каруца. Така че всичко си е субективно, но очакванията за кола дълга близо 5м. водеща се лимузина, се очаква да вози комфортно като другите премиум коли в този клас и това и коментираме тук, а кой колко компромис може да направи всеки сам си преценя за да си смени колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от mrlargo » 10 Окт 2017, 8:20

Triforce написа:Здравейте, колеги!
От 2016-та година карам F10, 2015г., 530XD, купено на 23700 км. от Бовакар. Тази кола вози доста кофти, въпреки режимите за комфорт и т.н. Всички нови BMW-та ли са толкова зле? Отделно шумът в купето след 150 км/ч е доста сериозен.
Triforce написа:От 2016-та година карам F10, 2015г., 530XD, купено на 23700 км. от Бовакар. Тази кола вози доста кофти, въпреки режимите за комфорт и т.н. Отделно шумът в купето след 150 км/ч е доста сериозен.

Аз си бях купил F10 на 20к км от Бовакар преди няколко години, но също не бях доволен от качеството и я продадох на 80к км.
Моята дойде със зимни гуми run flat Pirelli 18" - гумите бяха ужасни, всичките станаха на балони на първата година. Летни си купих Continental 18" run flat - и те не бяха особено по-добри. Та най-добре смени си гумите с нормални - със сигурност ще е по-добре.
Моята имаше някакви вибрации във волана при висока скорост, в Аутобавария смениха кормилен прът, после няколко пъти изправях джантите и навсякъде, където я карах гумаджиите викаха да сменя гумите с нормални. Твърдяха, че от скапаните ни пътища рън флета криви джантите и возията е гадна, в интерес на истината сега съм с 19 рън флет Мишелин и нямам оплаквания. Относно качеството на возията - в града я карах на Comfort+ и беше ок за мен. С W140 не може да се сравнява, той е в по-горен клас, междуосието е по-голямо, не е с рън флет и т.н. Аз лично от Ф01 съм по-доволен,преди имах и E65 - то също возеше по-добре от F10-ката, но F-10 ката със сигурност е по-динамична :)
Относно шума - моята беше доста шумна над 160 км/ч, решавах проблема със силна музика :D
Друг проблем беше, че всички пътници на предната седалка се оплакваха, че им е тясно. Возих и разни приятели, които имаха Е60, всички твърдяха, че Е60 е по-широка. Не съм гледал спецификациите дали действително е така или усещането е субективно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 10 Окт 2017, 8:41

Аз съм със спортно окачване и вози твърдо.Не ми пречи, защото е много стабилна, но на висока скорост шума ме дразни и е факт.Последно на "е36" преди доста години лепих тогава някакви битумни ленти по врати и калници.Сега на "ф" лепих и е несериозно според мен за такъв клас кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от acho.rs » 10 Окт 2017, 9:21

msi200 написа:Точно 530д да вози твърдо... на мен ми се струва прекалено меко даже. За рънфлета са написали колегите. Дори М5 Ф10 вози достатъчно добре и до 220км/ч не става много шумно вътре. Имал съм и от старите S-класи 500 4матик- вози добре и е обезшумена, но не е достатъчно стабилна при високи скорости. А, и S-класата е единствената кола, в която ти се доспива, като я караш.

Явно си глух и не си карала комфортни автомобили :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Cinder » 10 Окт 2017, 10:37

Карал е доста повече от теб, не го мисли него :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Окт 2017, 20:24

С 2 думи - греда! Набутал съм се и толкоз. Лошото е, че наистина не мога да си харесам друга кола под 130 000 лева, а пък тази ще ми я оценят на макс 70-75, предполагам. Лошото е, че исках такова БМВ още преди да го пуснат на пазара. Ако помните как имаше в сайта на немското или .ком едни метални топки, които очертаваха силуета... та още от тогава я искам тази кола. И накрая какво? ГРЕДА! :D
И знам, че не е правилно да сравняваш колите, но понеже колегата попита, затова отговорих. И Тойота Корола съм имал и вози почти толкова добре, защото е с торсион. И все пак очаквах повече от колата от към шум и возия. И да, живеем в България! Едва ли на немеца му дреме за возията!
Благодаря за мненията, но понеже колата не е 100% лично моя, няма как да карам с обикновени гуми. За шумът ми стана ясно - ще си планирам по-дълго пътуване от т.А до т.Б и няма да ми е шумно. Наистина до 140 км/ч колата вътре е прилично добре от към шум. Но някой път човек бърза...
Надявам се следващата петица, която е вече по пътищата да е по-добра, наистина!

И да не забравя - колегата, който се е наслушал как Е39 вози по-добре и такива врели-некпели, да потърси едни тестове на руснаци и да чуе как руснака каза така "Ако можех да прехвърля всичко ново от F10 в Е39 - като електроника и удобства, то никога няма да искам да се кача в новият модел! Старият е по-масивен, по-качествен и по-тих."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 20:36

Koлеги, не пропускайте факта че едно време колите са правени от инженерите, сега се правят от икономистите.

Колега, щом искаш комфорт и возия актуалната S-klasse е по 50000 евро вече, кара се масово особено в Бг, явно е сполучлив модела.
За мен си е скучна и банална гемия, типичен мерцедес. БМВ е кола за каране, мерц - за возене. Не знам защо очакваш от марка с различна концепция качества на друга марка

Само за сравнение - допреди седмица с 18-ки РФТ Пирели беше адски шумна също. Сега със зимен Мишлен се чува единствено вятъра от полуотворения шибедах, въпреки че е на 256000 км, взех я от БМВ в Германия така че съм сигурен в пробега.
Твоята за нашия пазар ли е била предназначена? Питам защото имах нова Е70, купих я от немски дилър и беше много тиха в сравнение със скърцорещата Е70 която после взех от Камор
Факт е че и много дилъри в Бг изнасят колите към Германистан, явно себестойността им е по-ниска за нашия пазар и съответно с по-ниско качество от тези за немския пазар и нашите печелят от разликата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Окт 2017, 20:51

Казват, че е от Германия! Ама ... а де? Ама това сериозно ли за разликата в качеството на автомобила за Германия и България? Ако е така, жалко... Явно в бъдеще ще си търся кола от Германия! Много благодаря и за твоето мнение - много е важно за мен!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от msi200 » 10 Окт 2017, 21:11

Тези коли се правят по поръчка и няма 2 еднакви, не си представям как ще произведат на конвейера една некачествена специално за България и следващата ще качествена и за Германия.
При по-масовите коли може- поръчват се 1000 еднакви бройки за бедните страни, с по-малко екстри, по-евтини гуми и т.н.

По темата: Не разбрахме дали шумът на вашата кола идва от вятъра, гумите или от нещо друго? Възможно е всичките проблеми да се решат само със смяна на гумите, а това че не можете да ги замените звучи несериозно.
Чувал съм и за бройки с дефектни уплътнения на прозорците, та може сервизът да провери за това.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от Triforce » 10 Окт 2017, 21:28

Колега, колата е гаранционна още няколко месеца и понеже е малко сложно - на фирма е, пък реално само аз я карам и поне докато не изтече гаранцията няма как да ги барам. Не я плащам 100% колата само аз. Но другото лято, като дойде време да си сменям гумите, определено първото, което ще направя ще е да си купя нормални 18 цолови гуми и ще мисля за вариант нещо в багажника. А иначе шумът няма как да кажа дали е от вятър. Чувам шум, не съм голям разбирач. Аз обичам да шофирам. Затова и предпочетох БМВ пред Мерцедес. Като сменя другото лято гумите ще пиша пак по темата. За момента коментарите клонят повече към гумите, отколкото към качеството на уплътненията, значи ако ги сменя, ще съм по-доволен! (това ме радва). Сега като сложа зимните, които също са рънфла(е)т, ще пробвам колата при същата скорост. НА телефона имам някакви софтуери за шум. Ще ги пробвам, когато имам време да запиша някакви стойности. Колкото и да не са верни, ако ги измеря с 2-3 различни програми все ще имам някаква представа. След това до края на месеца, като сложа зимните ще повторя процедурата по същият път със 17-ките, които са пак рънфлет, Dunlop. Оттам и ще имам минимална яснота.
Благодаря ви за отговорите, колеги!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от X5 E70 » 10 Окт 2017, 21:28

Колега msi, да ти кажа ли как се прави поръчката? :mrgreen: То е същото кат с колите, разлика няма. Сбираме се търговците и казваме, на нашия пазар се търсят еди кви си опции, еди кво си ниво на оборудване, пуска се поръчката за 20 парчета с едно ниво, 20 с друго, 10 по-постни, кво мислиш, че не виждат за кой пазар са ли? Нали с кода на дилъра правиш поръчката, завода прекрасно знае за кой пазар са, повярвай ми :mrgreen:

Виждал съм и работниците по заводите, не ония бледи германци от рекламните клипчета в тубата за производствения процес а маври в Италия, негри във Франция.
И плакати в завода на Рено камионите, част са от Волво. И снимки мога да кача, тайно направени защото е забранено да се снима, само официално одобрените, за youtube :mrgreen:
Уж е едно и също, на една поточна линия се правят ма Рено не може да стигне Волво по качество. Ta мисли си че се правят по поръчка при серийното производство
Моята също е част от масовката, не си мисля че е поръчкова с едно и също ниво на оборудване, била е рент а кар, т.е. доста добре напудрена, кара се 30000 км и се връща на дилъра за последваща продажба
Новата Е-klasse W213 е същата работа в момента, масово са едни и същи, по-евтино е на производителя. Никой няма да ти отдели поточна линия само за поръчкови автомобили както ти си мислиш че няма 2 еднакви при масовото производство на конвейра

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook