Недоволен от F10 LCI

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Кара: F10 525d xDrive

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от marinovl » 07 Ное 2017, 23:18

Съгласен съм с Ачо. За 2-3 месеца активно следене на пазара в Бг и Германия за много добър екземпляр, с екстрите които за мене се от значение и в бюджетът с който разполагах, намерих 525d. В Германия ако можеш да си отделиш 1-2-3 няколкодневни екскурзии (късмет работа) е много вероятно да намериш и 530d при тези параметри, но за съжаление нямам възможност да отделя толкова време, а там всяка добра оферта изчезва за броени часове. И да уточня, че тук не става въпрос за 2-3к лв разлика, което също е странно при положение, че разликата между двата мотора по каталожна цена е 8к лв. Явно всички на вторичният пазар търсят 3ка дизел. А според мен и начинът ми на шофиране, динамиката на 525 си е съвсем прилична спрямо по-големият брат, разходът също. Реално като се замисля как съм шофирал e60-ката 530d (вярно, новата тройка е по-динамична) за последните 5 години, мисля получавам нещо близко, само малко звук ми липсва (ама може и от изолацията да е :D) :) Тъй че, всичко е въпрос на приоритети и бюджет :)

PS. А бензина, ах бензина... След 4-5 години в този форум вероятно ще започнем да си говорим за еднолитрови двигатели и електрички :)

младши ентусиаст
Аватар
Кара: f11, f20
Мечтае да кара: служебната

Re: Недоволен от F10 LCI

Мнение от toncho83 » 08 Ное 2017, 8:52

acho.rs написа:

ПС: при еднаква кондиция и оборудване, винаги бих препоръчал 530д пред 520/525д
- Защо?

До тук ако мога да обобщя повечето сте си търсели 3.0 д , но не сте успяли да намерите и сте си взели 2,5 д ама много на сметка и с гаранции и може да се продаде за добри пари...

Предишна

Назад към F07/F10/F11