Тракане при спиране/гумата играе

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от mfandakov » 10 Авг 2017, 19:24

А свалените криви носачи бяха ли разбити.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Ф10 525D

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от angelov_b » 10 Авг 2017, 20:39

Не. Като нови са. Абсолютен "Х" ми е кое позволява на гумите да играят така.....кой трябва да се грижи да са статични към купето. Утре мога да приложе снимки на свалените носачи.....все едно не са слагани

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от kodomir » 10 Авг 2017, 21:46

Какво като изглеждат като нови, ако тампоните или шарнирните болтове играят.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от b00st » 11 Авг 2017, 7:46

Еми карай си колата така и не се занимавай. Ако е тръгнало нещо, то ще се обади в по-късен етап.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Ф10 525D

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от angelov_b » 11 Авг 2017, 11:49

То хубаво да я карам, ама:

1. Трака на метал
2. Гумите се мърдат нетипично
3. Ромоли при ниска скорост + пода вибрира леко в краката ми.

Къде е удоволствието от такова шофиране.....трябва да я оправя, няма две мнения. Да карах кола за 3000 лв...разбирам. Купил съм уж висок клас автомобил...такива неща са надопустими

Отлагането на проблема само може да доведе до повреждане на още елементи по колата....тези вибрации със сигурност натоварват и други компоненти по колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от skoti79 » 12 Авг 2017, 16:47

angelov_b - Чета ти темата и си спомням преди години ,като имах Е60, как бях изпаднал в подобна ситуация.
Нещо скрибуцаше ( пукаше ) в предницата, ходих сума ти пъти в Дару и в повечето от сервизите във форума, смених доста здрави части ,но проблема си остана.
Накрая се оказаха развити болтове на стабилизиращата щанга ,хваната на двете бумбета отгоре :banghead:
След тези мой премеждия и нерви, доста време си дадох почивка от марката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от @2bar » 13 Авг 2017, 9:32

angelov_b написа:Не. Като нови са. Абсолютен "Х" ми е кое позволява на гумите да играят така.....кой трябва да се грижи да са статични към купето. Утре мога да приложе снимки на свалените носачи.....все едно не са слагани


Тук е тънкият момент. Съвсем грубо казано - гумата долу е хваната с два носача, които лагеруват с тампони към купето. Горе също има два носача, които също имат тампони. С две думи, положението на гумата спрямо купето не е статично, а динамично. Динамиката е продиктувана от именно използваните тампони - еластокинематика. Най - простото доказателство е, че предните (задните също) гуми се настройват на стенд или да се леко отоворени или затворени (в зависимост от предно/задно). Идеята е, че в движение гумите се изправят.

С две думи - това, че носачите се местят при смяна посока на движението е нормално.

Конкретно за твоят проблем, без да съм карал колата нищо не мога да ти кажа. Но, звукът ми прилича много на кардан. Здрава ли е гумената шайба?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Ф10 525D

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от angelov_b » 14 Авг 2017, 12:38

Конкретно за твоят проблем, без да съм карал колата нищо не мога да ти кажа. Но, звукът ми прилича много на кардан. Здрава ли е гумената шайба?


Ами и аз като разсъждавах си мислех дали не е нещо по самото задвижване и затова гледах да репродуцирам изтакването след като преди това съм сложил колата на свободна предавка (N) -> и звукът си е същия, без никаква промяна. Не съм специалист, но при това положение не знам дали може да е клатене на кардана. Освен това много ясно се чува в предната част на колата.

Може ли гребена на рейката да са клати напред назад?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от @2bar » 14 Авг 2017, 19:23

angelov_b написа:....изтакването след като преди това съм сложил колата на свободна предавка (N) -> и звукът си е същия, без никаква промяна....


това малко не го разбирам.

Значи, тръгваш на D, колата потегля, минаваш на N и чак тогава натискаш спирачката? Правилно ли съм те разбрал? Въпреки всичко проверете гуменото каре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Ф10 525D

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от angelov_b » 15 Авг 2017, 14:22

това малко не го разбирам.

Значи, тръгваш на D, колата потегля, минаваш на N и чак тогава натискаш спирачката? Правилно ли съм те разбрал?


Освобождавам от предавка, за да елиминирам евентуални шумове от двигател/кутия при спирането. Изчаткването се чуве, което значи не е свързано кутията и предаването на двигателно усилие.

Въпреки всичко проверете гуменото каре.


На кардана ли имаш предвид?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от X5 E70 » 15 Авг 2017, 19:21

Koлега, XDRIVE ли е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от @2bar » 16 Авг 2017, 19:42

angelov_b написа:
това малко не го разбирам.

Значи, тръгваш на D, колата потегля, минаваш на N и чак тогава натискаш спирачката? Правилно ли съм те разбрал?


Освобождавам от предавка, за да елиминирам евентуални шумове от двигател/кутия при спирането. Изчаткването се чуве, което значи не е свързано кутията и предаването на двигателно усилие.

Въпреки всичко проверете гуменото каре.


На кардана ли имаш предвид?


да

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Ф10 525D

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от angelov_b » 27 Авг 2017, 13:48

Упдейт: този петък взех колата от Дару Кар след смяна на двата предни амортисьори , тампоните им и рециклиране на рейка. Колата е като нова. Неприятното ромолене от предницата изчезна, няма и помен от звуците при малките неравности. Остана само това единично траква е напред назад. Според майсторите шарнирите на предните напречни носачи са хлабави и на следващ етап ще ги сменя и тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Тракане при спиране/гумата играе

Мнение от icog » 29 Авг 2017, 15:53

Започнали са да рециклират рейките на Ф10 ли? За какви пари иде реч?

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook