Запалителна свещ

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2017

Запалителна свещ

Мнение от niki1983 » 16 Юли 2017, 22:14

Здравейте колеги,имам следния проблем,колата е Ф10 523,в рамките на 500 км в 3 -ти цилиндър ми гори два пъти запалителната свещ,някои има ли идея от какво може да е, размених бобините на два цилиндъра за да видя да не е от нея,майстора ми каза,също,че може да е от инжектора,т.е лоша горивна смес,ако има някои идея от какво може да е ще съм му благодарен,ако помогне!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Запалителна свещ

Мнение от kolp » 17 Юли 2017, 8:35

кой е тоя майстор бе колега :) Ф10 при кварталния ли караш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Запалителна свещ

Мнение от meha » 17 Юли 2017, 8:55

Сложи оригинална свещ по предписание,(комплект)като начало.И не се бъркай с това което продават повечето магазини.Все така ще гори :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2017

Re: Запалителна свещ

Мнение от niki1983 » 17 Юли 2017, 11:02

Предишните ми свещи бяха оригиналните си NGK с щампа на БМВ,тези са същите.Смених ги всичките,но не може да е такава случайност два пъти да избие на 3-ти цилиндър и да е от самата свещ.А майсторите ужким са най-добрите в града.Иначе избиването на свещите е доста сериозно,изолацията на свеща почернява

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2017

Re: Запалителна свещ

Мнение от niki1983 » 18 Юли 2017, 15:29

Този форум явно не е като едно време-имаше хора ,които помагаха и даваха компетентно мнение,сега повечето тук са някакви търгаши,които си рекламират стоките и сервизите,няма проблем стига някой да ми каже да ида в неговия сервиз ще отида,ако ми направи колата!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Запалителна свещ

Мнение от meha » 18 Юли 2017, 16:43

Не се обиждай ,но да "ремонтираш" F10 по форумите е малко смешно и несериозно.
Закарай колата при човек който РАЗБИРА от BMW ,има необходимата апаратура ,да може да вижда какво се случва на монитора и той ще ти каже,ние тук как смяташ да ти помогнем...всеки хвърля по някакво предположение и до там,а някой явно и части ти е предложил вече :mhihi: и така.

По тези коли се работи със софтуер и знания.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2017

Re: Запалителна свещ

Мнение от niki1983 » 18 Юли 2017, 17:36

Мисля,че за елементарни проблеми не е нужно да карам колата в Дару кар,нямам необходимото време,и аз ги търся тези които разбират,но не ги намирам,ако ми кажете кой разбира в Благоевград ще съм ви благодарен и дал е ф10 или е60 или друга бензинова кола мисля,че няма значение,принципа е един и същ и си мисля,че има хора само като видят как се е прецакала една свещ ще кажат дали е от тока или от горивото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Запалителна свещ

Мнение от icog » 19 Юли 2017, 17:33

niki1983 написа:Мисля,че за елементарни проблеми не е нужно да карам колата в Дару кар,нямам необходимото време,и аз ги търся тези които разбират,но не ги намирам,ако ми кажете кой разбира в Благоевград ще съм ви благодарен и дал е ф10 или е60 или друга бензинова кола мисля,че няма значение,принципа е един и същ и си мисля,че има хора само като видят как се е прецакала една свещ ще кажат дали е от тока или от горивото


От Благоевград до София си за 40 мин а в София има поне няколко сервиза, в които вършат добра работа. Погледни при темите за сервизи във форума, да не излезе, че правя реклама тук, поне един от тях ти е мноооого близо на вход.

едит: тъкмо погледнах кога си регистриран и с тези 4 мнения, какво означава "едно време"? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Запалителна свещ

Мнение от meha » 19 Юли 2017, 19:02

icog написа:От Благоевград до София си за 40 мин а в София има поне няколко сервиза, в които вършат добра работа.


едит: тъкмо погледнах кога си регистриран и с тези 4 мнения, какво означава "едно време"? :)


:yes:
Със смяната на колата и нов user :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като пообиколи сервизите и пишман майсторите ,ще хване логиката колегата. Той дори една снимка на прецакващата се свещ не е качил ,ама иска да му каже някой от тока ли е от бензина ли е :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Запалителна свещ

Мнение от toncho83 » 20 Юли 2017, 10:17

niki1983 написа:Този форум явно не е като едно време-имаше хора ,които помагаха и даваха компетентно мнение,сега повечето тук са някакви търгаши,които си рекламират стоките и сервизите,няма проблем стига някой да ми каже да ида в неговия сервиз ще отида,ако ми направи колата!!!


За съжаление е така!А на какви глуспоти съм се начел от уж-разбиращите с платените сервизи :OT:

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook