BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от vinagisdobro » 24 Юни 2017, 21:23

Привет :)

Колата не искаше да запали и като грешка показа Ignition Fault.
Отдолу по-подробно пишеше:

ignition fault.
Do not switch off engine. it might not be possible to continue the journey. Have the problem checked by the nearest BMW Service.

Ето и снимка

Изображение

Така като си го превеждам аз, означава да не изключвам двигателя, но той въобще не работи.

Ето как стана. След извънградско каране спирам на опашка. След 1-2 мин изключвам колата, защото не помръдвам. След известно време (4-5 мин) решавам да я запаля и да тръгна. Двигателя дори не опита да завърти. Направо ми излезна грешката. Колата не мисля, че беше и загряла, понеже тя си работи на 100 градуса. Понякога в жегите като спра на място и вдига малко над - както е на снимката. В настройките на колата и страницата за диагностика не изкара никаква грешка. Всичко беше ОК. Маслото си беше в най-горно зелено положение.

Та след 15-тина мин опитах пак и запали както преди.
Имате ли идеи какво може да е преди да я закрам на сервиз? Много ми е любопитно хаха.

Поздрави :)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: F11 535xD

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от divxstore » 26 Юни 2017, 8:30

В лев инс ли е застрахована и има ли допълнително монтиран имобилайзер от застрахователя? Моята го правеше често и спасението беше да разкача акумулатора за 5-10мин. След смяна ма устройството на застрахователя се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от stocky » 26 Юни 2017, 13:20

И аз имах драми с имобилайзера на ЛевИнс.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от vinagisdobro » 26 Юни 2017, 14:18

Аз съм при Дженерали и нямам нищо допълнително инсталирано при тях. Имам един кабел за прочитане на колата с букси от двете страни, но той си е слаган от БМВ.

Също ми направи впечатление че като включа климатика на МАХ започват да ми играят леко оборотите и като цяло имам цувството, че е станала по-тромава. Не забелязвам иначе шумове или други признаци на дефекти. :). Странна работа. Днес ще я закарам да я прочетат и ще ъпдейтна какво е станало

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: F11 535xD

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от divxstore » 26 Юни 2017, 16:02

ОК, пиши какво ти е излезнало ако разберат в сервиза, но това няма да го има като запаметена грешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от vinagisdobro » 27 Юни 2017, 14:57

Да, така е. За съжаление. :) Все пак казаха че е от запушен радиатор и трябва профилактика тоест да го измият. Та ще пиша как е след това. Малко е странно да не иска да запали заради такова нещо, но както и да е :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от Atsalov » 01 Юли 2017, 16:14

Почистването на водния и климатичния радиатор е задължителен при тези автомобили. Но проблема едва ли е от него.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от vinagisdobro » 01 Юли 2017, 17:10

Да възможно е да е и нещо друго. 2-ма я диагностицираха в найскар и казаха че температурен сензор е отчел висока температура (въпреки че на маслото не е била много висока или поне не е съобщила че е прегряла) и от това не е искала да запали. Изчистиха радиатора и смениха кондензатора. Сега определено не загрява дори и малко в тези жеги и климатика на макс изстудява за секунди. Надявам се това да е било :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: F11 535xD

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от divxstore » 10 Ное 2017, 15:59

Здравей, оправи ли се проблема или още продължава?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530д хДрайв ГТ Ф07
Мечтае да кара: Тесла :)
Детайли за колата: семейна колица

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от vinagisdobro » 14 Ное 2017, 15:59

Оправи се, но не на 100%.

Колата не загрява и си поддържа много точно температурата на маслото.

Обаче съм имал ситуации когато пак натискам копчето за заплване дори когато е била студена и ми излиза същата грешка. Без дори да се опита да запали. Тогава слизам затварям всички врати. Заключвам я. Отключвам я, влизам и си паля без проблем.

Има си характер явно :Д. Все пак много рядко се случва. От лятото ми се е появявал 2-3 пъти проблемът.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от Atsalov » 15 Ное 2017, 8:51

Миналата седмица ми се случи същия проблем с на един колега от форума колата. Когато не поиска да запали, той само се усмихна и каза “ето пак, случва се рядко”. Интересното е, че веднага я прочетохме и нямаше записани грешки, уточнявам, че нямаше време да се гледат данни в реално време. Но пък пробвах да преспя колата през диагностиката и нямаше ефект. Оправи се след заключване и малко по-късно отключване.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от ivo1bg » 15 Ное 2017, 10:52

Имайте предвид, че тъпите имобилайзери са голяма гад и в повечето случаи са виновни те. Аз имам същия проблем и тези дни ще го реша кардинално ;) .
И при мен от време на време не иска да запали и трябва да го тръскам, натискам, да отварям и затварям колата, правя лицеви с подпръдвания и още хилядя тъпотии, та да може на 10-тата минута да запали. Ама още малко му остана :)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: F11 535xD

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от divxstore » 15 Ное 2017, 17:34

Ами аз съм колегата :) затова попитах дали има решение, но явно няма. Здраве да е, аз нерви имам, важното е колегите по кръстовищата също да имат :mhihi:

Atsalov написа:Миналата седмица ми се случи същия проблем с на един колега от форума колата. Когато не поиска да запали, той само се усмихна и каза “ето пак, случва се рядко”. Интересното е, че веднага я прочетохме и нямаше записани грешки, уточнявам, че нямаше време да се гледат данни в реално време. Но пък пробвах да преспя колата през диагностиката и нямаше ефект. Оправи се след заключване и малко по-късно отключване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от Koksan » 20 Ное 2017, 23:51

И аз мисля, че трябва да смените имобилайзерите момчета! :bchug: в 99% от случаите, те са причината, а лошото е че на пазара няма добри заместители ... :banghead: Всеки казва, че ще ти сложи добър имобилайзер, ама всички пишат грешки в колата и ти правят проблеми ... почти всички де! ;)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: BMW GT 530d xDrive - F07 Ignition Fault

Мнение от Atsalov » 21 Ное 2017, 8:56

divxstore написа:Ами аз съм колегата :) затова попитах дали има решение, но явно няма. Здраве да е, аз нерви имам, важното е колегите по кръстовищата също да имат :mhihi:

Atsalov написа:Миналата седмица ми се случи същия проблем с на един колега от форума колата. Когато не поиска да запали, той само се усмихна и каза “ето пак, случва се рядко”. Интересното е, че веднага я прочетохме и нямаше записани грешки, уточнявам, че нямаше време да се гледат данни в реално време. Но пък пробвах да преспя колата през диагностиката и нямаше ефект. Оправи се след заключване и малко по-късно отключване.




... и до колкото разбрах правилно, нямаш допълнително монтиран имобилайзер.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook