BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Giorceto » 04 Апр 2019, 16:54

М пакета прави колата много по-красива. За мен кола с М пакет е в пъти по красива от кола без. Няма да подмина много запазена кола и с много екстри ако е без М пакет ... просто е въпрос на вкус.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 30.03.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобилию

Мнение от T0rbalan » 04 Апр 2019, 18:11

550д комби, днес 50км из София между 3 и 6 часа, умерен трафик на прибиране по-тежък със спокойно до нормално каране с изключение на 2-3 изрязвания на спорт режим.

Резултат по борд(май не ме лъже):
12.5 на 100 при 21км/ч средна

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от acho.rs » 05 Апр 2019, 7:08

:OT: М пак броня е за М техник, Мпауър или поне Мперформанс (*35i/d на по-старите). Днес половината 318ки и 520ки са със М предна броня, дето му викат Мпакет и изглеждат по-скоро като овца във вълча кожа. Да не говорим за ЦСЛ броня на 46ца, дето прегрява стоманените спирачки, :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от 100imenov » 05 Апр 2019, 9:42

Какво значение има двигателя за това дали да е с М пакет или не като има разлика в бронните на на 20-д и тези на М5,не виждам драмата? :dunno: . Отделно опцията е М спорт пакет, което далеч не са само брони които обсъждаме. Така, че пакета си е пакет, който променя колата доста както от към интериор така и екстериор и то не само при БМВ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от xexoral » 12 Апр 2019, 12:58

Не знам дали е правилно тук да задам този въпрос, може би не е. Ако така сметнат модераторите, нека го преместят. Все пак мисля, че някак касае разхода и затова тук питам.

Здравейте,

Искам да ви питам за "любимата" на всички "start/stop" система.

Първо: защо не я харесвате?

Аз имам няколко въпроса и притеснения относно нея:
1. Как точно пали? Стартера ли ползва или е на някакъв принцип с натягане на пружина и това палене да излиза евтино и безвредно? До колкото знам моторът най-много се износва при стартиране (дори и топъл старт, макар и по-малко) Напълно безвреден ли е старт-стопът в това отношение? Най-малкото това многократно разтрисане не хаби ли всякакви тампони и прочие? (при мен си разтриса в смисъл такъв, че го усещам, не като да бие на проблем)
2.Имам притеснения относно турбините (колата ми е турбодизел) - да речем следното - решавам да раздавам газ на светофара и я пържа на спорт режим и в следващия момент спирам на червено и "старт/стопът" гаси веднага - това не е ли вредно? Нали уж след зор колата трябва да поработи малко да охлади турбините?

Като цяло въпросът ми е защо повечето хора не харесват старт стопа - защото просто не ги кефи да гасне колата за 5 стотинки по-нисък разход или си има по-основателни причини? Какви?

Признавам си, че се опитвам да си изградя навик да натискам бутона за изключване на системата веднага след запалване на двигателя, но понякога забравям и като спра на първия светофар следва - "мамка му..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от toncho83 » 12 Апр 2019, 13:10

"Първо: защо не я харесвате?"

Аз лично много я харесвам.Няколко коли съм имал със старт/стоп и на никоя не съм я изключвал.Ако имаш много градско отиват тампоните на двигателя по-бързо.Това са мойте впечатления.

Няколко познати, които си купиха скоро ф-серии бързаха да кодират "оff".Не знаеха защо, но било много важно, щото се прецаквало нещо скъпо.....и сега са спокойни :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Emooo » 12 Апр 2019, 13:46

Аз също мисля да го кодирам да не се ползва. В момента го изключвам всеки път. Събраженията ми са тези които xexoral каза. Също така веригата се натоварва най-много при палене, така че...
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от xexoral » 12 Апр 2019, 16:21

Малко по темата:
Днес трябваше да ходя до 2 софийски села и реших да се заиграя да тествам колата за минимален разход и да се повозя пенсионерската
Ето го резултата:

Изображение

m550xD Touring е колата.

За съжаление имаше няколко фактора, които не ми позволиха да дам по-добро постижение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Emooo » 12 Апр 2019, 16:28

Я дай малко повече инфо как си карал, градско в софия имало ли е, спиране тръгване, Eco Pro? Аз с 525д немога да дам такива резултати това ми изглежда невероятно.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от xexoral » 12 Апр 2019, 16:59

Emooo написа:Я дай малко повече инфо как си карал, градско в софия имало ли е, спиране тръгване, Eco Pro? Аз с 525д немога да дам такива резултати това ми изглежда невероятно.


Абсолютно целенасочено за мин. разход, аз и със старата кола съм си правил такива шофирания. Приемам го като игра и си ми е забавно. Ресетнах го като се качих на Цариградско при Плиска за излизане в посока Пловдив и понеже се прибрах през Ботевградско снимката я направих преди кръстовището със Ситняково. Тоест реално градско няма, защото това градско е много икономично, а и по Ботевградско хванах зелената вълна (нарочно де).
Еко про разбира се, супер плавно ускоряване през цялото време и стремеж да не се натиска спирачка, а отдалеч да се пуска на скорост сама да си намалява (понякога няма начин :( ).
В случая ме прецака това, че валя дъжд, на места доста силен и имаше локви по селските пътища и също така имах една отсечка дето катерех баирчета и там разходомерът започна бързичко да брои нагоре... (2 тона не е лесно да се дърпат нагоре дори с 60-70 явно...) Спускането после не успя да компенсира изкачването.
По селските пътища карах с около 70км/ч, участъците с хубав извънградски път 80-90 с трафика без изпреварвания. Тъй като имах спирания тук-там и преминавания през населени места - затова и средната излезе 60.

За съжаление аз няма coasting function, защото моята кола не е фейслифт, но да речем твоята трябва да има, та с това нещо може още да се подбри.

Понякога съм в настроение така да шофирам и го правя, но предполагам нормален човек би се изнервил да кара по тоя начин дори 10 минути.

П.С. не бях карал повече от 2-3 минути на еко-про преди това, но едно нещо доста ми хареса - превключва осезаемо по-плавно скоростите при мудно ускорение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от acho.rs » 12 Апр 2019, 17:11

xexoral написа:Малко по темата:
Днес трябваше да ходя до 2 софийски села и реших да се заиграя да тествам колата за минимален разход и да се повозя пенсионерската
Ето го резултата:

Изображение

m550xD Touring е колата.

За съжаление имаше няколко фактора, които не ми позволиха да дам по-добро постижение.

Впечатляващ резултат :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.03.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 3.0d X-Drive

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Vlad0Z » 29 Апр 2019, 10:54

Колата е 530D X-Drive 2012г, София-Пловдив( от врата до врата :D ), 140 на автопилот по магистралата, с няколко участъка, където движението е само в една лента- там 70-80. Четирима души с багаж
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 29 Апр 2019, 18:47

Перник Белград Новисад и обратно. Висене около 2 часа по границата и обикаляне по градовете. На магистралата непрекъснато на темпомат с 140. Трима човека и пълен багажникИзображение
ПС: карахме заедно с един познат той с Е53 фейсова дизел 218к.с, и неговата даде почти същия разход
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от toncho83 » 30 Апр 2019, 8:10

е 53 със същия разход и тази скорост е абсурд за мен...С е70 фейс, който е с 8-степенния автомат под 9,5/100 не мога да падна и то в Сърбия-Унгария-Австрия, където карам с ограниченията им. Зареждам и тяхна нафта...

:OT:

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Разхода на някои колеги по-нагоре. Баси факирите сте.. 5-6/100 :bowdown: :bowdown: :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 30 Апр 2019, 8:35

toncho83 написа:е 53 със същия разход и тази скорост е абсурд за мен...С е70 фейс, който е с 8-степенния автомат под 9,5/100 не мога да падна и то в Сърбия-Унгария-Австрия, където карам с ограниченията им. Зареждам и тяхна нафта...

:OT:

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Разхода на някои колеги по-нагоре. Баси факирите сте.. 5-6/100 :bowdown: :bowdown: :bowdown:

е53 даде точно 9,29 по колонка за да сме точни, което разлика от малко над половин литър не е голяма.
ПС: колегата на границата за разлика от мен гасеше двигателя докато чакахме

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook