BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Taruno » 08 Окт 2019, 8:49

Alben написа:
nthnl написа::mhihi: :mhihi:

Долу-горе 50/50 градко/извънградско. Включително 30 обиколки на Дракон.

Следващият път като решиш да се похвалиш със "Змея-Дракон"(разбрах, че е писта някаква), го направи със състезателен , а не сериен автоНобил.
Уважавай автомобилите БМВ, сигурно има някакви поръчкови за тази цел.


Бе ти си някакъв рядък случай индивид - 1во обвини половината форум, че лъже за разход, защото ти си карал твърде бързо и колата ти е лапнала малко повече гориво отколкото си очаквал. После говориш кой къде да кара. Ми аз и с дизела съм се пускал на дракон за малко фън, я се стегни и си оправи тона. Както каза колегата по-горе и за мен е абсурдно, че въобще си си взел ръчка в Ф10 ама не те наливаме за това нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 08 Окт 2019, 9:27

Taruno написа:
Alben написа:
nthnl написа::mhihi: :mhihi:

Долу-горе 50/50 градко/извънградско. Включително 30 обиколки на Дракон.

Следващият път като решиш да се похвалиш със "Змея-Дракон"(разбрах, че е писта някаква), го направи със състезателен , а не сериен автоНобил.
Уважавай автомобилите БМВ, сигурно има някакви поръчкови за тази цел.


Бе ти си някакъв рядък случай индивид - 1во обвини половината форум, че лъже за разход, защото ти си карал твърде бързо и колата ти е лапнала малко повече гориво отколкото си очаквал. После говориш кой къде да кара. Ми аз и с дизела съм се пускал на дракон за малко фън, я се стегни и си оправи тона. Както каза колегата по-горе и за мен е абсурдно, че въобще си си взел ръчка в Ф10 ама не те наливаме за това нещо.

Извинявайте, МОМЧЕТА.
Затварям си устата, т.е. спирам да пиша глупости.
Взех си ръчка и съжалявам ,защото бяха две коли като отидох да ги видя в Германия, другата беше Ф11 530хД, е малко цената беше по-висока на 530-ката(с 2000Е). Още ме е яд. В България гледах, около моя бюджет Пасат Б8, но като се качих да го карам се отказах веднага.
Пък и най-голямата грешка може би е , че се записах в този форум след покупката, Но следващият път ще се вслушам във вашите съвети, е няма да е много скоро сигурно
Извинявайте отново.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от equipment » 08 Окт 2019, 18:31

Alben написа:
Taruno написа:
Alben написа:
nthnl написа::mhihi: :mhihi:

Долу-горе 50/50 градко/извънградско. Включително 30 обиколки на Дракон.

Следващият път като решиш да се похвалиш със "Змея-Дракон"(разбрах, че е писта някаква), го направи със състезателен , а не сериен автоНобил.
Уважавай автомобилите БМВ, сигурно има някакви поръчкови за тази цел.


Бе ти си някакъв рядък случай индивид - 1во обвини половината форум, че лъже за разход, защото ти си карал твърде бързо и колата ти е лапнала малко повече гориво отколкото си очаквал. После говориш кой къде да кара. Ми аз и с дизела съм се пускал на дракон за малко фън, я се стегни и си оправи тона. Както каза колегата по-горе и за мен е абсурдно, че въобще си си взел ръчка в Ф10 ама не те наливаме за това нещо.


Според мен колегата просто се шегуваше , а и няма нужда да адвокатствате на "състезателя" със 550 i : ) И понеже ръчката е взета от Германия, интересно ми е има ли голяма разлика в цената на колата там и тук в България. Албен, би ли споделил за какви пари купи колата си от там?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 08 Окт 2019, 19:35

equipment написа:
Alben написа:
Taruno написа:
Alben написа:
nthnl написа::mhihi: :mhihi:

Долу-горе 50/50 градко/извънградско. Включително 30 обиколки на Дракон.

Следващият път като решиш да се похвалиш със "Змея-Дракон"(разбрах, че е писта някаква), го направи със състезателен , а не сериен автоНобил.
Уважавай автомобилите БМВ, сигурно има някакви поръчкови за тази цел.


Бе ти си някакъв рядък случай индивид - 1во обвини половината форум, че лъже за разход, защото ти си карал твърде бързо и колата ти е лапнала малко повече гориво отколкото си очаквал. После говориш кой къде да кара. Ми аз и с дизела съм се пускал на дракон за малко фън, я се стегни и си оправи тона. Както каза колегата по-горе и за мен е абсурдно, че въобще си си взел ръчка в Ф10 ама не те наливаме за това нещо.


Според мен колегата просто се шегуваше , а и няма нужда да адвокатствате на "състезателя" със 550 i : ) И понеже ръчката е взета от Германия, интересно ми е има ли голяма разлика в цената на колата там и тук в България. Албен, би ли споделил за какви пари купи колата си от там?

Цената която я взех от там е 12х.евро.(номерата и още едни резервни гуми с алуминиеви джанти влизат в цената). Не съм купил колата с цел търговия ,а за мен.Изпратиха ми от там сканирани талони(защото по-долу казвам , че имаше две БМВ-та), проверих тук колите в БМВ, поне дали отговарят километрите и отидох.Въпросът в България не беше не само до цената, а в това , че два пъти ме излъгаха с километрите(на колата пише едни километри, а като я проверя в БМВ се оказваха съвсем други, дори хората от БМВ се чудеха защо се връщат километрите , като е видимо),не разбирам много от коли но реших сам да се прецакам като отида и си докарам аз кола.Както споделих по-горе, почти цяла година търсех(тук в БГ) Пасат Б8-комби, но за същите пари към 25-26х.лева.След като се качих обаче да покарам един такъв 2015г. с ръчни скорости на 140 000км от оказиона на Фолксваген(Das Welt Auto) , се отказах на момента, все едно да си купиш нещо от "левчето".БМВ-то го търсих около месец-два и умишлено в район до 200км., около Мюнхен(за да избегна по-големи разходи, защото в Мюнхен има къде да се подслоня и ако не ми хареса колата като я видя да се върна и да не я купя на всяка цена.Макар , че колите които видях на място там изглеждаха по-хубаво от на снимката, поне външно. ).Единствено за което не малко съжалявам е , че се изплаших и не купих 530хд, което също беше налично там( с 2000е повече, както Ви казах в по-горен коментар).Но като се качих да пробвам 530-ката се чу някакъв шум отзад, пък и не само това , видях разхода на дисплея беше около 13-14л./100км., 18 цолови джанти, х-драйв и Add Blu , също ме разколебаха, заради последващата поддръжка, казвам ,че съжалявам само и единствено заради автоматичната скоростна кутия на 530-ката. Но все пак купувам кола втора употреба, а не от магазина, че да мога да си избирам"небеснокафяв цвят".Ако има още въпроси и мога да съм полезен съм насреща, но пак казвам не съм търговец, за втори път си купувам лична кола(първата през 1999год. също от Германия), иначе имам около 800-900 хил.км изминати и не съм шофьор на камион или такси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от kodomir » 08 Окт 2019, 21:55

13-14л/100км е сериозен разход. Карам 530д(2010г) само със задно от края 2013г. 2016г ми я ремапнаха и от тогава не съм ресетвал стойноста която показва разхода на гориво. На екрана пише 9999км, но реално са 30-40к. Разхода ми е 8.4л/100

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 09 Окт 2019, 8:39

kodomir написа:13-14л/100км е сериозен разход. Карам 530д(2010г) само със задно от края 2013г. 2016г ми я ремапнаха и от тогава не съм ресетвал стойноста която показва разхода на гориво. На екрана пише 9999км, но реално са 30-40к. Разхода ми е 8.4л/100

Може, аз казвам какво видях на компютъра и сигурно съм прибързал , 'щото не погледнах за какво, разстояние, време нали бях малко шашнат( все пак отивам да купя кола не едно кило сирене), пък и не съм такъв разбирач с едно две поглеждания да ми стане ясна картинката(не съм както се казва :автоджамбазин).Дето се вика за мен в следващите 6-7 год.(дай боже и повече) това БМВ ще е , лошо-добро приключено е.И да се ядосвам и да не, назад връщане няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 09 Окт 2019, 9:13

Alben написа:
kodomir написа:13-14л/100км е сериозен разход. Карам 530д(2010г) само със задно от края 2013г. 2016г ми я ремапнаха и от тогава не съм ресетвал стойноста която показва разхода на гориво. На екрана пише 9999км, но реално са 30-40к. Разхода ми е 8.4л/100

Може, аз казвам какво видях на компютъра и сигурно съм прибързал , 'щото не погледнах за какво, разстояние, време нали бях малко шашнат( все пак отивам да купя кола не едно кило сирене), пък и не съм такъв разбирач с едно две поглеждания да ми стане ясна картинката(не съм както се казва :автоджамбазин).Дето се вика за мен в следващите 6-7 год.(дай боже и повече) това БМВ ще е , лошо-добро приключено е.И да се ядосвам и да не, назад връщане няма.

Ще ми кажете ли, какво означава да РЕМАПНЕШ колата?.Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от kodomir » 09 Окт 2019, 9:24

Чипосване е думата която се използва от повечето хора. Чипосване = ремап.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от acho.rs » 10 Окт 2019, 12:07

kodomir написа:13-14л/100км е сериозен разход...

Ако е предимно градски, е нормално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от sssssl » 10 Окт 2019, 19:22

Големият ми син от 3 г. кара Ф25, 258 коня. Кара само на спортен режим, предимно на къси разстояния, в стил "газ-спирачка :mhihi: Разход - 12. От тая гледна точка, 13-14 ми се струва много висок разход.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Blindy » 16 Окт 2019, 19:25

Тръгнах на пътешествие из родопите за близо седмица (и не само) и при пълен багажник и задни седалки, 2 човека. Даде бая добър разход, имайки предвид че прав участък там не видях :driving: и се събират грубо 300км по магистрала и 200км около Пловдивските извънградски участъци. От време на време минавах на sport+.. да продухам тръбите :lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от iceblast » 17 Окт 2019, 19:59

Колега, къде ги навъртя тези 2000+км из родопите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Blindy » 19 Окт 2019, 8:24

iceblast написа:Колега, къде ги навъртя тези 2000+км из родопите :mhihi:


И аз се питах същия въпрос, ама е на :dunno:
Маршрута беше родопи (грубо Добрич-Елхово-Свиленград.. и от там се забиваме баш в Родопите на запад.. ) ама като се отплеснахме и стигнахме чак Петрич, после нагоре към Сандански-Благоевград-Рилски манастир :lalala: От там към Пловдив/Хисаря и така който от където е дошъл.
Беше си хубаво приключение. :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от ///M Power » 19 Окт 2019, 22:43

Blindy написа:
iceblast написа:Колега, къде ги навъртя тези 2000+км из родопите :mhihi:


И аз се питах същия въпрос, ама е на :dunno:
Маршрута беше родопи (грубо Добрич-Елхово-Свиленград.. и от там се забиваме баш в Родопите на запад.. ) ама като се отплеснахме и стигнахме чак Петрич, после нагоре към Сандански-Благоевград-Рилски манастир :lalala: От там към Пловдив/Хисаря и така който от където е дошъл.
Беше си хубаво приключение. :kuku:


Хаха как се раждат легенди, 2000км в Родопи, всъщност са 300 :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Giorceto » 28 Окт 2019, 20:40

sssssl написа:Големият ми син от 3 г. кара Ф25, 258 коня. Кара само на спортен режим, предимно на къси разстояния, в стил "газ-спирачка :mhihi: Разход - 12. От тая гледна точка, 13-14 ми се струва много висок разход.


на газ спирачка... само извънградско. БМВ на газ спирачка с такъв разход още не съм виждал.. още по малко 260 коня.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook