Смяна на щора на панорамен покрив на F07

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от bereta » 16 Мар 2017, 23:01

Здравейте, зимата при големите студове ми се развали щората, изскочиха и се разлепиха пружините които навиват щората. Поръчах нова щора (номер по bmw - 54107237593) и днес реших да я сменим с един познат майстор. Мислехме да сваляме тавана, но успяхме да я свалим и така. Захваната е с 4 болта, по 2 от двете страни от зад на въртящата се част, а предния край се защипва на едни пластмасови профили захванати за жилата и се движат в релсите. При разкачането не знаехме какво рискуваме и с малко сила ги откачихме без да счупим пластмасовите профили захванати за жилата. Оказа се невъзможно, дори и при ръчно навиване на жилата тези пластмаси да излязат в задния край на релсите и върху тях да защипем предния край на щората. Молбата ми е, ако някой е сменял тази щора и знае или може да даде съвет и напътствие стъпка по стъпка да помогне. Или координати на сервизи, които биха могли да извършат тази смяна. За съжаление не успях да направя снимки, но ако някой е сменял щората знае за какво иде реч. Иначе всичко по шибедаха ми работи и само трябва да се монтира щората. Благодаря предварително
Ride on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от meha » 17 Мар 2017, 11:43

Сваляш панорамата на една маса и всичко по ред . Много пипкава работа е!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от bereta » 17 Мар 2017, 14:49

Свалил съм щората, имам и чисто нова. Но за да поставя новата май ще трябва и тавана да се свали. Тарся, ако има решение без сваляне на тавана. Ако някъде в мрежата е обяснено или има клипчета в ю туб.
Ride on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от drago9205 » 20 Мар 2017, 9:33

Не знам как точно е при по-новите модели (може БМВ и да са измислили нещо умно, но се съмнявам), но до колкото се интересувах за старите (е60, е90) всички интервенции по панорамата се свеждаха до сваляне на самият панорамен покрив, което от своя страна става след сваляне на тавана :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от bereta » 21 Мар 2017, 16:55

Да, май няма да стане без сваляне на тавана. Поне това което прочетох и в чуждите форуми, доста "ентусиасти" като мен са опитали сами, но не намерих някой да е стигнал до край без да свали тавана.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от bereta » 28 Мар 2017, 13:47

Здравейте. За да приключа темата, поне за себе си, да споделя, че ми смениха щората в един от официалните сервизи. Това е скъпия, а може би и правилния начин. В сервизи които ремонтират шибедаси ми искаха почти същите пари. Наистина труда е много, от това което успях да видя беше свален целия таван, предполагам уплътнения, кори на колони и т.н. Свален беше и подвижния шибидах. Това е от мен и съжавалявам, че няма да бъда от полза със съвети.
Ride on

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.11.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от djCOBE » 31 Мар 2017, 0:07

Здравейте! За съжаление и аз в момента имам проблем със същата щора , но гледах клипчета в тубата и се надявам моя проблем да е само в направляващите елементи . Смятам да се опитам да сваля шибидаха само и така уж да реша проблема , но след като прочетох твоите дерзания сега имам съмнения. Ще пиша отново след като има резултат.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.11.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от djCOBE » 06 Юни 2018, 16:06

Здравейте! Напълно споделям мнението на колегата bereta. 1:1 се получи и при мен-ровене , питане и накрая в оторизиран сервиз. Бонуса там е 2 години гаранция , кофти щора излезе :lol: Това да е! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: GranTurismo

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от northern » 09 Юли 2018, 21:21

Аз имам проблем със щората на F07, разлепила се е и провиснала.

При вас същия ли беше проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от nero_ » 06 Фев 2019, 23:23

При мен от едната страна стои опъната и прибрана в тавана, от другата страна щората е свободна. Движи се нормално (за сега), но понеже не е на мястото си (в някаква релса редполагам), реално не затваря плътно от едната страна и минава светлина. Отделно, понеже не е опъната еднакво от двете страни, предполагам не се и навива съвсем правилно и след време съвсем ще откаже. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Знаете ли как и къде е захваната странично щората, за да стои прибрана и опъната в тавана?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна на щора на панорамен покрив на F07

Мнение от bereta » 20 Мар 2023, 21:34

https://youtube.com/watch?v=SzMYP3tzdE0&feature=share.
Едно образователно клипче по темата, ако някой има време и нерви да сменя сам (ще спести сериозна сума) ще му е от полза.
Ride on

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook