Head up display с допълнителни функции

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Head up display с допълнителни функции

Мнение от Salmi » 16 Мар 2017, 10:06

Здравейте колеги разбрах че могат да се пуснат допълнителни функции на Head up display-а като кой ти звъни в момента,контактите на телефона,радио станции,мигачите и още други неща.Някой правил ли го е и къде мога да го направя и аз на моята F10-ка 2011г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от piNky » 16 Мар 2017, 17:10

Скоро ги активирах при мен. Трябва ти ENET кабел и e-sys за кодировката. Има доста изписано в интернет как точно се прави. Ако следваш написаното няма да имаш проблеми. Това са настройките, които промених аз (със CIC съм):

Код: Избери целия код
Enable Blinkers in HUD                  
KOMBI   3003   BLINKER_HUD_ENABLE   aktiv   Werte=01   Enable blinkers in HUD   
KOMBI   3008   HUD_PIA_BLINKER   aktiv   Werte=01   Let's kombi know blinkers are enable in HUD   Might not need this one
HU_CIC   3000   HUD_TURNSIGNAL   aktiv   Werte=01   iDrive Checkbox to toggle the feature on and off   
                  
Enterntainment Menu in HUD                  
KOMBI   3000   HUD_ENTERTAINMENT_ENABLE   aktiv      Enables Radio/Music collection menu in HUD   
                  
Recent Calls in HUD                  
KOMBI   3000   HUD_TELEFONBUCH_ENABLE   aktiv   Werte=01   Enables Recent Calls in HUD   
                  
Incomming Call in HUD                  
KOMBI   3000   HUD_TELEFONANRUF_ENABLE   aktiv   Werte=01   Enables Incomming Call in HUD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от Salmi » 20 Мар 2017, 10:30

А на първите два реда не разбирам какво си разрешил на хедъпа :) ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от Koksan » 01 Апр 2017, 17:06

Salmi написа:А на първите два реда не разбирам какво си разрешил на хедъпа :) ?


Активирал е функцията да му пказва стрелките на мигачите на HUD. :mhihi:

ЕНЕТ кабел не си купувай от sklad66 само. 3ти ми пращат, който не работи, не ги знам какво правят, честно. Има доста прилични китайци за доста по-малко пари.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от niki nikolov » 06 Юли 2017, 15:21

Здравейте колеги някой може ли да ми каже какво трябва да се направи за да ми излезе оборотомера на HUD? Пробвах при един той успя само да изкара Мview в менюто с опциите но немога да го отметна и не го показва. Той ми каза че някъде трябва да се промени някоя настройка обаче не знае коя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от piNky » 06 Юли 2017, 16:04

niki nikolov написа:Здравейте колеги някой може ли да ми каже какво трябва да се направи за да ми излезе оборотомера на HUD? Пробвах при един той успя само да изкара Мview в менюто с опциите но немога да го отметна и не го показва. Той ми каза че някъде трябва да се промени някоя настройка обаче не знае коя.


Четох доста по темата в чуждите форуми - никой не е успял да го направи до сега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от niki nikolov » 12 Юли 2017, 9:31

То май никой няма да успе е. Казаха ми, че само за М5 и М6 ставало. Ако някой научи нещо нека сподели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от Koksan » 21 Юли 2017, 10:43

Последното което четох е, че трябва самото табло да е от М модел, за да изкара оборотомер за съжаление ....
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от dentamed » 21 Ное 2018, 9:24

здр колеги.да питам по запознатите едно въпросче

имам е70 с hud. Всичко си е заводско не е пипано нищо.Предполагам защото така я взех от 1 собственик от Швейцария.
Обаче hud не работи.Излиза на стъклото правоъгълника.Местя го от настройките.Стъклото не е сменяно.Отметнати са нещата които искам да показва от настройките.Но само правоъгълник виждам без изображение на каквото и да било.Инсталираха ми най-новата версия софтуер но пак същото.
От копчето се гаси и пуска тоя светещ правоъгълник.Като го задържа да 15 сек светва постоянно докато не изгася колата.
В общи линии не вади изображение
Може ли да е прецакал нещо предишния собственик?
Какво да правя? Ако намеря втора употреба hud трябва ли да се кодира,адаптира и т.н?
Може ли да дам някъде до го оправят ако има нещо изгоряло,разкачено и т.н?
И може ли от някакви други настройки да се влияе?Например диск навигация и т.н

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от toncho83 » 21 Ное 2018, 9:41

dentamed написа:здр колеги.да питам по запознатите едно въпросче

имам е70 с hud. Всичко си е заводско не е пипано нищо.Предполагам защото така я взех от 1 собственик от Швейцария.
Обаче hud не работи.Излиза на стъклото правоъгълника.Местя го от настройките.Стъклото не е сменяно.Отметнати са нещата които искам да показва от настройките.Но само правоъгълник виждам без изображение на каквото и да било.Инсталираха ми най-новата версия софтуер но пак същото.
От копчето се гаси и пуска тоя светещ правоъгълник.Като го задържа да 15 сек светва постоянно докато не изгася колата.
В общи линии не вади изображение
Може ли да е прецакал нещо предишния собственик?
Какво да правя? Ако намеря втора употреба hud трябва ли да се кодира,адаптира и т.н?
Може ли да дам някъде до го оправят ако има нещо изгоряло,разкачено и т.н?
И може ли от някакви други настройки да се влияе?Например диск навигация и т.н


Имам подобен проблем.При мен тръгва и работи около 30 секунди и после спира изображението и остава само светещия правоъгълник.Не записва грешки на диагностика.Ако откриеш решение на проблема пиши колега.
Все се каня да го сваля и да го разгледам дали няма някаква слаба спойка или нещо от тоя сорт ама не ми остава време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от XaMaB » 21 Ное 2018, 10:53

А на какви светлини карате, че точно на едно Е70 се оказа, че когато фаровете са на ауто през деня изглежда като да не работи, въпреки че brightness-a е на макс. Изключваш фаровете и светва, но пък тогава ти се радват катаджиите
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от toncho83 » 21 Ное 2018, 11:24

на Ауто съм аз.Ще пробвам без него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от dentamed » 21 Ное 2018, 16:12

Пробвах и на ауто и на обикновенни.Не работи.Обаче от настройките ми е направено да светят ринговете автоматично през деня.Странно дали от тези настойки ни е проблема.Ще пробвам после пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от toncho83 » 22 Ное 2018, 9:17

И при мен е така....С тази разлика, че тръгва и работи някакви секунди след което само "светещ правоъгълник"

На предишната ми кола имах също "head up" и работеше на "ауто" без проблем.Някакъв друг е проблема.

По-чуждите форуми пишат само, че като им се е появил този проблем са им сменили "head up" гаранционно -на повечето.Никой не пише да го е отварял и ремонтирал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: Head up display с допълнителни функции

Мнение от dentamed » 22 Ное 2018, 9:53

а дали няма вариант за ремонт.Щото нов си е цифра.Втора употреба става около 600 -800 бих дал.Ама 4000 за тая глупост да ме извиняват от бмв :bang:

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook