BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 09 Юли 2019, 1:50

Здравейте, харесал съм една кола в Германия. Всичко изглежда ок, но виждам, че е с EDC(Electronic Damper Control). Въпроса ми е, ако се спра окончателно на тази кола, какви са цените за подмяна на EDC и евентуално може ли да се подмени със стандартно окачване?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 09 Юли 2019, 7:40

EDC амортисьорите са с грубо 200лв по-скъпи (всеки) от стандартните. Разликата е минимална и не виждам причина да си вземеш кола без EDC. Друго не виждам какво може да се счупи по това EDC освен амортисьора. Това не е окачване като на S класите които имат въздушни възлавници и смяната да струва хиляди. EDC ползва стандартен амортисьор, който просто има добавен един електрически клапан. Според мене да си вземеш 5ца без ЕДЦ е голяма грешка.
Tool - Fear Inoculum

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от zAcK » 09 Юли 2019, 10:52

PolandBall написа:Здравейте, харесал съм една кола в Германия. Всичко изглежда ок, но виждам, че е с EDC(Electronic Damper Control).
Въпроса ми е, ако се спра окончателно на тази кола, какви са цените за подмяна на EDC и евентуално може ли да се подмени със стандартно окачване?


EDC-то не е нещо чупливо и е многоооо приятна екстра. Ако ти е попаднала добра кола с EDC грам не го мисли! :bchug:
Относно цената, колегата не зная за какви части говори по-горе, но не е 200 лева разликата.
При оригинални предни разликата е 800-900 лева на бройка :mhihi:

P.S. Може да е по-зле. На Е39 с EDC са над 2000 лева бройката предните :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 09 Юли 2019, 11:24

Сега проверих разликата е 1000лв на амортисьор за предния десен. 700лв vs 1700лв
Tool - Fear Inoculum

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Giorceto » 09 Юли 2019, 12:13

Чувал съм че се рециклират, не съм разпитва реално, но пак е вариант пред 1700 лева за амортесьор.
По принцип не се чупят много, но по наще пътища... преди треи дни пътувах до Букурещ и след Плевен пътя си е като тест за амортесьори.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от piNky » 09 Юли 2019, 12:49

Задните ми протекоха на 160к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Taruno » 09 Юли 2019, 13:58

piNky написа:Задните ми протекоха на 160к.


EDC ти е протекъл ? Активното окачване се ремонтира btw, и го възстановяват на 90% т.е. става почти ново, а цената от по-ниска от нормален амортисьор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 09 Юли 2019, 15:53

divxstore написа:Здравейте, да попитам, че не мога да намеря инфо - смятам да си ретрофитна soft close на вратите, но въпроса ми е, може ли да взема механизмите от кола с десен волан (английска). По принцип си мисля, че не би трябвало да има разлика, но все пак ако някой знае да каже.

За мен не е лоша но и малко ненужна екстра. Само плаши пътниците че не са си затворили вратата и пак е блъскат :)
задната ми врата едната почва да сдава багажа. Бравата е 800 стотака. Втора ръка за 500 е намирам засега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от piNky » 09 Юли 2019, 16:15

Taruno написа:
piNky написа:Задните ми протекоха на 160к.


EDC ти е протекъл ? Активното окачване се ремонтира btw, и го възстановяват на 90% т.е. става почти ново, а цената от по-ниска от нормален амортисьор.


Не съм с активно окачване, а само EDC. Протекоха амртисьорите, които смениха по гаранция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 10 Юли 2019, 2:56

zAcK написа:
PolandBall написа:Здравейте, харесал съм една кола в Германия. Всичко изглежда ок, но виждам, че е с EDC(Electronic Damper Control).
Въпроса ми е, ако се спра окончателно на тази кола, какви са цените за подмяна на EDC и евентуално може ли да се подмени със стандартно окачване?


EDC-то не е нещо чупливо и е многоооо приятна екстра. Ако ти е попаднала добра кола с EDC грам не го мисли! :bchug:
Относно цената, колегата не зная за какви части говори по-горе, но не е 200 лева разликата.
При оригинални предни разликата е 800-900 лева на бройка :mhihi:

P.S. Може да е по-зле. На Е39 с EDC са над 2000 лева бройката предните :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Сигурен съм, че комфорта ще е много по-добър. Мисълта ми беше, като се счупи един ден дали може да се подмени с обикновенно окачване. :)
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MadChicken » 10 Юли 2019, 8:42

Я по-добре си търси кола без екстри, че като се счупят и всички са по хиляди лева...
Only dead fish follow the stream...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от zAcK » 10 Юли 2019, 17:53

Ако смяташ да сменяш амортисьорите, може! Но не забравяй, че компютърът ще си мисли,
че има EDC и ще ти трябва и EDC delete кит :bchug: Мисля, че не става само с кодиране :dunno:
Общо взето ако не си някой рейсър с 550-ка, да махнаш EDC-то на колата ми се струва адски тъпо!
Говоря за тези, за които са направени EDC delete китовете и слагат койловъри :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 10 Юли 2019, 19:17

zAcK написа:Ако смяташ да сменяш амортисьорите, може! Но не забравяй, че компютърът ще си мисли,
че има EDC и ще ти трябва и EDC delete кит :bchug: Мисля, че не става само с кодиране :dunno:
Общо взето ако не си някой рейсър с 550-ка, да махнаш EDC-то на колата ми се струва адски тъпо!
Говоря за тези, за които са направени EDC delete китовете и слагат койловъри :mhihi: :mhihi: :mhihi:


@zAcK, благодаря за инфото. Принципно нямам планове да правя подобни схеми, че реално няма смисъл. Чисто и просто от любопитство. :bchug:

@MadChicken, направо да гледам дачия? :mhihi:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от zAcK » 10 Юли 2019, 22:48

PolandBall написа:
zAcK написа:Ако смяташ да сменяш амортисьорите, може! Но не забравяй, че компютърът ще си мисли,
че има EDC и ще ти трябва и EDC delete кит :bchug: Мисля, че не става само с кодиране :dunno:
Общо взето ако не си някой рейсър с 550-ка, да махнаш EDC-то на колата ми се струва адски тъпо!
Говоря за тези, за които са направени EDC delete китовете и слагат койловъри :mhihi: :mhihi: :mhihi:


@zAcK, благодаря за инфото. Принципно нямам планове да правя подобни схеми, че реално няма смисъл. Чисто и просто от любопитство. :bchug:

@MadChicken, направо да гледам дачия? :mhihi:


Ами то така ми прозвуча и на мен, като за Дачия :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе, EDC-то е една от най-яките екстри, не просто екстра.
А и е доволно здраво. Освен за комфорта, със сигурност допринася и за повишаване на сигурността при шофиране :bchug:
Не забравяйте, че EDC-то не е само комфорт и спорт, а се настройва спрямо стила на каране, пътните условия и т.н.

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от acho.rs » 11 Юли 2019, 17:11

Има 3 неща които сами отделно променят цялостното поведение и усещане за колата.
- автоматик
- AWD
- EDC

Сега, ясно че е една истинска спортна кола, не трябва да включва нито едно от горните, но за евридейка са мнооого приятни.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook