BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 22 Мар 2020, 22:00

Благодаря колега! :bchug: Питам, защото гледам се предлагат различни размери а не намирам информация за рамера на капачките.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peroxy99 » 03 Апр 2020, 2:05

При студен двигател на Скорост D колата почва да работи шумно и почва да вибрира а като взема на П се оправя къде може да в проблема?

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Big Jo » 03 Апр 2020, 14:36

Колеги с колко nm се затягат болтовете на джантите, има ли някъде информация за това. Моята е със 19инча.
Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от msch » 03 Апр 2020, 16:42

Big Jo написа:Колеги с колко nm се затягат болтовете на джантите, има ли някъде информация за това. Моята е със 19инча.
Благодаря


140Nm се стягат.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Big Jo » 04 Апр 2020, 16:39

Здравейте отново днес влезнах в скритото меню и ме озадачи това че има разлика в пробега. Става въпрос за Identification менюто, където е conv. index. Не мога да разбера в километри или в мили е показаното?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Няколко неща с които не мога да се справя.

Мнение от grkv » 05 Апр 2020, 23:59

Здравейте,
имам малко въпроси, на които не успявам да намеря точен отговор с търсачката.


ТВ функцията в колата.
Предвид годината на производство, би трябвало колата да е излязла от завода с аналогов ТВ тунер, ако някой не го е сменял преди мен, но при търсене на канали ми излиза следното:

Изображение

Не намира цифрова телевизия, а изглежда да търси, или поне така аз разчитам това, което показва.
Още по-интересното е, че намерените, в случая 26 канала са такива, които доколкото знам аз не се излъчват ефирно - Нешънъл джиографик, фокслайф, музикални разни... това от къде идва? Според новини в нета последната аналогова телевизия в БГ е спряна окончателно септември 2013-та.

Изображение

Почти всички канали са доста зърнисти като картина, половината от които (бтв например) е ту цветно, ту черно бяло :roll: БНТ липсва изцяло.
Започвам много сериозно да вдигам рамене, тъй като с базовите си познания не мога да си обясня почти нищо от това, което виждам.

Въпросът е как да се подобрят нещата от към сигнал, че да е използваемо това нещо въобще?
Защо почти всички канали излзизат в режим 4:3 а не 16:9?
Крайната цел е да се кодира да върви в движение за да си гледам новините от колата сутрин докато пътувам към работа.

2.
Другият въпрос е извън ТВ функцията, имам дистроник, който е преживял лек удар. Самият сензор видимо изглежда здрав и незасегнат, но стойката му не го държи както трябва и в момента играе и не върши работа. Докато не опитам да включа темпомата колата даже и не знае, че има проблем, не светят грешки, нищо. Чак когато аз поискам някоя от опциите изискващи дистроника се шашка, че не работи но като че ли не веднага.
Ако сваля бронята и успея да закрепя сензора с друга стойка така, че да стои както трябва, какво му трябва за да тръгне всичко отново? Адаптация или само чистене на грешката би свършило работа?

3. Имам малко особено поведение във волана, при градски скорости при изцяло навит волан, колата тръгва, воланът се връща но най-горната му централна точка не стига точно 12 часа за да върви колата направо а си остава на 11, или съответно 1 и е нужна малко корекция с ръка за да тръгне изцяло направо. Ако е направо не дърпа на никъде, просто нещо му пречи да се върне сам докрай. Не е кой знае какво, но ако мога да пръсна някъде WD40 и да се оправи - бих.

4. Искам да си кодирам разни неща по колата и търся лесен начин без сложни програми и кабели. Четох за карли и бимъркод, но не съм се ориентирал добре все още. По кой път да тръгна и от къде и каква ОБД букса да си купя, за да работи съответното приложение? Телефонът е айфон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Няколко неща с които не мога да се справя.

Мнение от xclusive » 06 Апр 2020, 7:59

grkv написа:4. Искам да си кодирам разни неща по колата и търся лесен начин без сложни програми и кабели. Четох за карли и бимъркод, но не съм се ориентирал добре все още. По кой път да тръгна и от къде и каква ОБД букса да си купя, за да работи съответното приложение? Телефонът е айфон.


Щом не ти се чете за E-SYS, мисля, че карли би бил добър избор.
Самото устройство го има в амазон. Има и евтини алтернативи, но за тях нне мога да кажа нищо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 06 Апр 2020, 13:54

Здравейте, колеги.
Задна дясна въздушна възлавница при неработеща кола, спуска толкова надолу,че човек не може да си вкара пръста дори под кланика т.е все едно опира в горната част на гумата. Монтьорът ми каза,че е за смяна. Иначе, когато запаля колата, си вдига нивото и всичко е точно. Та за момента мисля,че не е спешно наложителна подмяната с нова. И въпреки това днес потърсих в нета и видях 2 обяви и то на ниска цена, а уж чисто нови. Въпросът ми е дали това не са някакви китайски ментета, ако въобще има такава вероятност, или пък са някакви рециклирани. Има ли начин, по който да позная това, което виждам на снимката, оригинално ли е или не ? Защото аз мога да я поръчам с опция тест и преглед, но за какво да гледам , какво да търся, за да се убедя,че е качествено това ,което ми пращат, някой запознат ? Прилагам и линкове към двете обяви https://www.olx.bg/ad/vazdushna-vazglav ... n=1&page=0

https://www.olx.bg/ad/vazdushna-vazglav ... 10&page=30

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от A.Velikov » 07 Апр 2020, 8:58

equipment написа:Здравейте, колеги.
Задна дясна въздушна възлавница при неработеща кола, спуска толкова надолу,че човек не може да си вкара пръста дори под кланика т.е все едно опира в горната част на гумата. Монтьорът ми каза,че е за смяна. Иначе, когато запаля колата, си вдига нивото и всичко е точно. Та за момента мисля,че не е спешно наложителна подмяната с нова. И въпреки това днес потърсих в нета и видях 2 обяви и то на ниска цена, а уж чисто нови. Въпросът ми е дали това не са някакви китайски ментета, ако въобще има такава вероятност, или пък са някакви рециклирани. Има ли начин, по който да позная това, което виждам на снимката, оригинално ли е или не ? Защото аз мога да я поръчам с опция тест и преглед, но за какво да гледам , какво да търся, за да се убедя,че е качествено това ,което ми пращат, някой запознат ? Прилагам и линкове към двете обяви https://www.olx.bg/ad/vazdushna-vazglav ... n=1&page=0

https://www.olx.bg/ad/vazdushna-vazglav ... 10&page=30

Мисля, че не е ОК да се кара с изпускаща възглавница, защото така компресора работи постоянно. Съответно карането дълго време така, може да доведе до повреда и в компресора, защото той не е замислен да работи постоянно.
Относно това каква възглавница да сложиш и как да разбереш дали става за твоята кола, най-лесно би било проверка по VIN в Realoem, за да видиш с каква е излязла от завода и съответно такава да търсиш.
Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 07 Апр 2020, 10:11

Имаше тема че някаква българска фирма ги рециклира тези възглавници, там имаше отзиви. Вероятно няма да е с OEM качеството но е доста по-евтино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 08 Апр 2020, 15:12

Смених възглавницата, но сега нивото не се вдига до нужното, за да е равна с другата възглавница. Според мен около 1 см и малко повече е по-ниска сменената възглавница. Казаха ми,че трябвало калибровка. Но не разбирам защо, след като при старата възглавница, преди да видя ,че изпуска, нивата си бяха наред....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bereta » 08 Апр 2020, 17:51

До колкото знам при движение над определена скорост, мисля над 60 км/ч, се “самокалибрират”. Пробвай и пиши дали е станало.
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 09 Апр 2020, 18:03

Вчера карах 15 мин. с около 100 км в час , после спрях пред вкъщи.Погледнах дясната сменена възглавница и беше 3 пръста, а лявата имаше 3 пръста и половина разстояние между веждата и гумата, което значи,че не са на 100 % еднаква височина двете страни. Няколко човека, които се занимават с това, ми отказаха калибриране, понеже не работели заради карантината.. Затова явно ще покарам известно време на една страна : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от toncho83 » 13 Апр 2020, 12:57

equipment написа:Вчера карах 15 мин. с около 100 км в час , после спрях пред вкъщи.Погледнах дясната сменена възглавница и беше 3 пръста, а лявата имаше 3 пръста и половина разстояние между веждата и гумата, което значи,че не са на 100 % еднаква височина двете страни. Няколко човека, които се занимават с това, ми отказаха калибриране, понеже не работели заради карантината.. Затова явно ще покарам известно време на една страна : )


Аз съм сменял и двете (не едновременно). Не съм правил калибриране. Маха се едната, слага се другата и колата си стана на ниво

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от A9A » 13 Апр 2020, 16:08

Знаете ли какво се кодира за да се появи налягането на гумите и тяхната температура в менюто? Колата е F11 LCI с NBT. Имам датчици в гумите.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook