BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от boris » 11 Дек 2019, 13:27

kraska написа: Един enet кабел ще ти трябва.


Или един Wifi Enet adapter за безжична връзка с колата, много по-удобно, колега от форума ги предлага в платените обяви, освен с ista,работи и с esys, icoder, xdelete, отделно работи и с някой приложения за телефон направо, като Bimmercode ...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 11 Дек 2019, 14:06

Благодаря момчета :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.08.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Newbmwuser » 13 Дек 2019, 11:43

Здравейте колеги,
От около седмица съм горд собственик на 520d F11 touring / 2012 година, налага ми се да подменя ремъчната шайба и прахоуловителите на задните амортисьори. Някой има ли инфо за ориентировъчна цена за услугите /резервните части, както и предпочита марка на шайбата (чувал съм да препоръчват кортеко). По възможност и да препоръчате добър сервиз за Стара Загора / Пловдив където да направят манипулациите.
Предварително благодаря, извинявам се ако темата се дублира някъде.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от datchko » 13 Дек 2019, 14:12

Newbmwuser написа:Здравейте колеги,
От около седмица съм горд собственик на 520d F11 touring / 2012 година, налага ми се да подменя ремъчната шайба и прахоуловителите на задните амортисьори. Някой има ли инфо за ориентировъчна цена за услугите /резервните части, както и предпочита марка на шайбата (чувал съм да препоръчват кортеко). По възможност и да препоръчате добър сервиз за Стара Загора / Пловдив където да направят манипулациите.
Предварително благодаря, извинявам се ако темата се дублира някъде.

Може би имаш предвид демпферната шайба?
Има комплект оригинален, който включва демпферната шайба, ремъка и обтегач с номер 11282365964. Цената му е около 870лв.
В Дарукар например мисля, че имат 20% отстъпка от цените за труда и частите при F10-F11, така че с труда, пак почти толкова ще ти се върже.
За афтърмаркет част - аз лично не бих сложил. Коректо го дават като най-доброто афтърмаркет, но все пак при оригиналната, която е сложена в официален дилър все пак дават 2г гаранция, така че не е за пренебрегване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от signala » 15 Дек 2019, 15:32

Здравейте колеги,

Забелязах че антифриза ми е на мимимум и искам да долея, проблема ми е ,че съм извън страната и нямам представителство на БМВ на близо. Цвета на антифриза ми в момента е синьо-зелен. Мога ли да купя просто някакъв син или зелен или трябва да е нещо по-специално? Като цяло нямам много опции за избор на мястото където се намирам.Другата седмица пътувам за България,проблем ли е ако пътувам така около 1100 км? Колата е 525 хд 2013г.

Благодаря предварително!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 15 Дек 2019, 16:18

Пътувай така. Ако стигне минимума ще ти светне на таблото да долееш. Ако стане долей половин литър дестилирана вода, а после ще долееш концентрат на бмв антифриз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 15 Дек 2019, 19:25

При смяна батерия на дистанционно трябва ли нещо допълнително да се прави или само това което показват като процедура на видеата на youtube. Питам понеже някъде по форумите (не тук) бях чел че трябва да се отиде до фирмен сервиз за да се re-set дистанционното, сигурно не става въпрос за моето, но все пак да съм сигурен.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 15 Дек 2019, 19:36

Нищо не се прави

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.08.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Newbmwuser » 16 Дек 2019, 8:44

datchko написа:
Newbmwuser написа:Здравейте колеги,
От около седмица съм горд собственик на 520d F11 touring / 2012 година, налага ми се да подменя ремъчната шайба и прахоуловителите на задните амортисьори. Някой има ли инфо за ориентировъчна цена за услугите /резервните части, както и предпочита марка на шайбата (чувал съм да препоръчват кортеко). По възможност и да препоръчате добър сервиз за Стара Загора / Пловдив където да направят манипулациите.
Предварително благодаря, извинявам се ако темата се дублира някъде.

Може би имаш предвид демпферната шайба?
Има комплект оригинален, който включва демпферната шайба, ремъка и обтегач с номер 11282365964. Цената му е около 870лв.
В Дарукар например мисля, че имат 20% отстъпка от цените за труда и частите при F10-F11, така че с труда, пак почти толкова ще ти се върже.
За афтърмаркет част - аз лично не бих сложил. Коректо го дават като най-доброто афтърмаркет, но все пак при оригиналната, която е сложена в официален дилър все пак дават 2г гаранция, така че не е за пренебрегване.



Много благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 16 Дек 2019, 9:44

signala написа:Здравейте колеги,

Забелязах че антифриза ми е на мимимум и искам да долея, проблема ми е ,че съм извън страната и нямам представителство на БМВ на близо. Цвета на антифриза ми в момента е синьо-зелен. Мога ли да купя просто някакъв син или зелен или трябва да е нещо по-специално? Като цяло нямам много опции за избор на мястото където се намирам.Другата седмица пътувам за България,проблем ли е ако пътувам така около 1100 км? Колата е 525 хд 2013г.

Благодаря предварително!

Питах същото в БМВ(Ауто Бавария) и ми казаха, че може да доливам само СИН.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 16 Дек 2019, 10:49

Alben написа:
signala написа:Здравейте колеги,

Забелязах че антифриза ми е на мимимум и искам да долея, проблема ми е ,че съм извън страната и нямам представителство на БМВ на близо. Цвета на антифриза ми в момента е синьо-зелен. Мога ли да купя просто някакъв син или зелен или трябва да е нещо по-специално? Като цяло нямам много опции за избор на мястото където се намирам.Другата седмица пътувам за България,проблем ли е ако пътувам така около 1100 км? Колата е 525 хд 2013г.

Благодаря предварително!

Питах същото в БМВ(Ауто Бавария) и ми казаха, че може да доливам само СИН.


източи с една спринцовка и го виж какъв ти е-работа за 1 минута,иначе оригинално мисля че всички със зелен излизат

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.10.2019
Пол: Мъж
Кара: 523i F10

катализатор

Мнение от vladimir kanchev » 17 Дек 2019, 10:50

от извесно време търся да си сменя катализаторите, намерих в alibaba един производител който ми даде цена 200$.
Някой дали се е интересувал или има опит с катализатори от Китай?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от signala » 17 Дек 2019, 19:00

djvice написа:
Alben написа:
signala написа:Здравейте колеги,

Забелязах че антифриза ми е на мимимум и искам да долея, проблема ми е ,че съм извън страната и нямам представителство на БМВ на близо. Цвета на антифриза ми в момента е синьо-зелен. Мога ли да купя просто някакъв син или зелен или трябва да е нещо по-специално? Като цяло нямам много опции за избор на мястото където се намирам.Другата седмица пътувам за България,проблем ли е ако пътувам така около 1100 км? Колата е 525 хд 2013г.

Благодаря предварително!

Питах същото в БМВ(Ауто Бавария) и ми казаха, че може да доливам само СИН.


източи с една спринцовка и го виж какъв ти е-работа за 1 минута,иначе оригинално мисля че всички със зелен излизат
Видях го син е. Мисля така да карам до Бг, другата седмица имам час за масла и спирачна течност,ще им кажа да долеят. Благодаря колеги!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 18 Дек 2019, 21:58

Здравейте колеги,

Имам два въпроса свързани с климатроника.

1. Любопитно ми е как така се случва, че когато включа парното при да речем 67 градуса на водата и маслото и изведнъж рязко и двете падат със 6-7 градуса, хайде за водата имам теории, но маслото чак така да се изстуди рязко? Как става тоя номер?

2. Имам много дразнещ проблем с климатика. Като достигне желаната температура и започва на равни интервали да се чува "виу-виу-виу". Предполагам нещо е заминало, но питам ако някой е имал подобен проблвм да сподели.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 18 Дек 2019, 23:33

Искам да попитам колегите с тв тунери,в движение работят ли,моя на място хваща 6 7 канала,а градско в движение с 30-40 км почва да забива картината

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook