BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 17 Май 2019, 15:07

На армеец още преди година отпадна изискванета за аларма..... имобилайзер не искат също допълнително да се слага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от iceblast » 17 Май 2019, 15:52

Emooo написа:
iceblast написа:При Армеец май над 50к слагат или на модели, но и те слагали.

Моята е оцениха на 100к в Армеец но не искаха да се монтира имобилайзер иначе аларма сигурно имам фабрична.


Когато избирах компания, брокера ми каза, че Армеец за моята кола изисквали иммо. Явно е дезинформиран, така или иначе съм към други сега :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 17 Май 2019, 16:08

iceblast написа:
Emooo написа:
iceblast написа:При Армеец май над 50к слагат или на модели, но и те слагали.

Моята е оцениха на 100к в Армеец но не искаха да се монтира имобилайзер иначе аларма сигурно имам фабрична.


Когато избирах компания, брокера ми каза, че Армеец за моята кола изисквали иммо. Явно е дезинформиран, така или иначе съм към други сега :)

Значи аз говорих с един брокер в София и той ми каза че трябва амобилайзер но в крайна сметка офертата не ми хареса като цена и тогава се свързах с друг брокер който е от провинцията и той каза, че не трябва. Аз се осъмних и го попитах дали е сигурен и той ми показа едно писмо от армец в което пишеше, че само за Х5 и Х6 изискват имобилайзер. Възможно е за провинцията да имат различни изисквания.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от iceblast » 17 Май 2019, 16:55

Хубаво е да го провериш, че когато взимат парите са супер, когато трябва да дават се хващат за всичко. Това писмо подпечатано/подписано е хубаво да го имаш ти, не някой да ти го показва на хвърчащ лист. Като цяло аз предпочитам да имам допълнителен имобилайзер, с кийлес е силно вероятно да копират сигнала, така че допълнително нещо никога не е в повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 19:29

iceblast написа:Хубаво е да го провериш, че когато взимат парите са супер, когато трябва да дават се хващат за всичко. Това писмо подпечатано/подписано е хубаво да го имаш ти, не някой да ти го показва на хвърчащ лист. Като цяло аз предпочитам да имам допълнителен имобилайзер, с кийлес е силно вероятно да копират сигнала, така че допълнително нещо никога не е в повече.

Стига допълнителното нещо да не подлежи на ретланслация, щото тогава е кел файда...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 18 Май 2019, 7:58

В договора със застрахователя никъде не пише, че може да ти откажат изплащане на обещетение ако няма имобилайзер и аларма (четох го внимателно преди малко). Писмото за което става въпрос са инструкции към брокерите да не сключват застраховки за определени марки автомобили без имобилайзери. Ако някой брокер го наруши и сключи договор ти не носиш отговорност защото няма такива клаузи в договора. Това е нещо между застрахователната компания и брокера.

Ето един въпрос от адвокатски сайт

Въпрос:
При сключване на договора за застраховка „Каско“, в полицата е отразено, че автомобила ми е оборудван с аларма, въпреки, че такава няма, и аз не съм заявявал, че има. На автомобила монтиран имобилайзер. При настъпване на застрахователното събитие – кражба, застрахователя отказва плащане, като се позовава на чл.207 от Кодекса за застраховането, поради липса на аларма. Прав ли е?



Отговор:
Здравейте!
В случай че застрахователят е огледал автомобила при сключване на застраховката и е приел да го застрахова със защитата, с която автомобилът е разполагал (имобилайзер), то не следва да отказва изплащане на застрахователното обезщетение. Ако е имал някакви забележки относно липсата на аларма, застрахователят е следвало да ги отрази писмено при сключване на застраховката или поне да Ви даде предписание да поставите аларма в определен срок. След като е подписал полицата без възражения, застрахователят не следва да се освобождава от отговорност.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 18 Май 2019, 8:27

Колеги,

в Дару Кар ми казаха, за някаква каре на волана което се разбивало обикновенно след 120к км. Някой сменял ли? Какви са симптомите?

Номер 4 на диаграмата. Това ли е?

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=32_1842
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от numizmat » 18 Май 2019, 15:25

Колеги, моля за мнение за 535и xdrive. Какви са слабостите ? На колко км се сменя веригата ? Проблемите им какви са ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 18 Май 2019, 15:30

Emooo написа:Колеги,

в Дару Кар ми казаха, за някаква каре на волана което се разбивало обикновенно след 120к км. Някой сменял ли? Какви са симптомите?

Номер 4 на диаграмата. Това ли е?

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=32_1842


От фактура на мойта кола в АБ: "При въртене на волана се чува пукащ шум". При мен са сменени 4 и 5. Вала и карето. Това на 165к. Няма гаранция, че ще имаш проблеми с него. Ако почне да пука за 600-700лв ще спре :ok: Не го мисли. Задните пружини са сменяни при мен. Не малко Ф10 са сменяли задни пружини, много повече повече не са...Пак проблем за 600-700лв :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xclusive » 18 Май 2019, 17:16

По темата със застраховките:
Армеец, ф10 2015 - оценка 64000 - не се изисква имобилайзер.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2019, 17:36

numizmat написа:Колеги, моля за мнение за 535и xdrive. Какви са слабостите ? На колко км се сменя веригата ? Проблемите им какви са ?


За коя година и на какви километри става въпрос. Като цяло са безпроблемни, за х драйва не знам, моята е на задно. Тънкия момент е че почти всеки търси дизел и един ден като тръгнеш да я продаваш ще ти е доста трудно, а разхода не е кой знае колко висок просто хората са предубедени към по големите бензинови двигатели.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Dextuar » 18 Май 2019, 18:19

peshehodetz написа:
numizmat написа:Колеги, моля за мнение за 535и xdrive. Какви са слабостите ? На колко км се сменя веригата ? Проблемите им какви са ?


За коя година и на какви километри става въпрос. Като цяло са безпроблемни, за х драйва не знам, моята е на задно. Тънкия момент е че почти всеки търси дизел и един ден като тръгнеш да я продаваш ще ти е доста трудно, а разхода не е кой знае колко висок просто хората са предубедени към по големите бензинови двигатели.
И към инжекторите, водната помпа, помпата за налягане и още бая неща, които раждат изведнъж по този мотор ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 7.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bmwpowaa' » 18 Май 2019, 18:24

Колеги, днес ходих да гледам 535 xdrive бензин 2011г, американка. Има ли някаква разлика спрямо европейските модели или са еднакви? Както и за някакво мнение за двигателя, уж е на 165хил. км.

П.С. - тъй като е американка, може ли да се качи карта на Европа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от niki nikolov » 18 Май 2019, 20:20

bmwpowaa' написа:Колеги, днес ходих да гледам 535 xdrive бензин 2011г, американка. Има ли някаква разлика спрямо европейските модели или са еднакви? Както и за някакво мнение за двигателя, уж е на 165хил. км.

П.С. - тъй като е американка, може ли да се качи карта на Европа?


Карта може да се качи за Европа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от numizmat » 19 Май 2019, 8:56

Колеги , някой продава ли читава Ф10 535 или 530,535Д. Омръзна ми от боклуци.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook