BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 17 Яну 2020, 9:28

PolandBall написа:Да, работят. Дори след измиване на фара с пръскалката няма проблеми, само в дъжда сега през студения период.

Ходих до Ауто Бавария и нищо.
Някаква теория за ксеноните и нагряването ми развиха, как се запотявало и след 10-20 мин.се изчиствало , а не държи влагата вътре, което при мен наистина е така и не се получава всеки път, с една дума конструктивен дефект при този модел(моят в случая).
Нищо не можело да се направи, ако сменят с нов фар не е гарантирано , че пак няма да се получава.
Вика ми, карай и не се плаши.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 17 Яну 2020, 9:35

Alben написа:
PolandBall написа:Да, работят. Дори след измиване на фара с пръскалката няма проблеми, само в дъжда сега през студения период.

Ходих до Ауто Бавария и нищо.
Някаква теория за ксеноните и нагряването ми развиха, как се запотявало и след 10-20 мин.се изчиствало , а не държи влагата вътре, което при мен наистина е така и не се получава всеки път, с една дума конструктивен дефект при този модел(моят в случая).
Нищо не можело да се направи, ако сменят с нов фар не е гарантирано , че пак няма да се получава.
Вика ми, карай и не се плаши.

https://www.f10-forum.de/index.php?boar ... leuchtung/
Тук в този форум прочетох , че има същит проблем.Ако ти е интерсно можеш да прочетеш и може да има някакво решение.
Поне се опитват да намерят решение, но на мен не ми се занимава на този етап и без това малко карам колата , само извън София и то рядко, в месеца по веднъж.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.01.2010
Пол: Мъж

bmw f10 525xd

Мнение от magnum1977 » 18 Яну 2020, 13:57

Здравейте , имам bmwо10 525хд и имам следния проблем, При подаване на газ ,особено при изкачване , се получава едно причукване в двигателя, което се увеличава при топъл двигател, Ако някой знае нещо за проблема моля да пише,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 21 Яну 2020, 20:01

Alben написа:
PolandBall написа:Да, работят. Дори след измиване на фара с пръскалката няма проблеми, само в дъжда сега през студения период.

Ходих до Ауто Бавария и нищо.
Някаква теория за ксеноните и нагряването ми развиха, как се запотявало и след 10-20 мин.се изчиствало , а не държи влагата вътре, което при мен наистина е така и не се получава всеки път, с една дума конструктивен дефект при този модел(моят в случая).
Нищо не можело да се направи, ако сменят с нов фар не е гарантирано , че пак няма да се получава.
Вика ми, карай и не се плаши.



Леко несериозно са се отнесли....ще пробвам по нататък да отида да запечатат фара пък дано реши проблема. :bchug:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 25 Яну 2020, 11:32

Как минавате на технически преглед когато трябва да се качите на ролерите за да тестват спирачките? При мене се включваше тракшън контрола и накрая даде грешка в DSC. Трябва ли да се изключва тракшън контрола? Видях че в скритото меню има "Roller test" да не би това да се пуска когато се качваш на ролерите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от niki nikolov » 25 Яну 2020, 14:42

ekalchev написа:Как минавате на технически преглед когато трябва да се качите на ролерите за да тестват спирачките? При мене се включваше тракшън контрола и накрая даде грешка в DSC. Трябва ли да се изключва тракшън контрола? Видях че в скритото меню има "Roller test" да не би това да се пуска когато се качваш на ролерите?

Лично аз давам на неутрална и това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 25 Яну 2020, 16:15

Аз като натиснах спирачките на ролера колата почна да тресе и да се включва тракшън контрола. Затова си мисля, че би трябвало да се изключва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.05.2016
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tasev » 02 Фев 2020, 14:03

Здравейте имам следния проблем.От време на време без значение направо или в завой с нормална скорост има едно усещане като стържене в кормилния прът. Някой имал ли е подобен проблем? Автомобила е F11 530d 2011 N57

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Наработеща оранжева лед светлина на фара

Мнение от Alexius » 04 Фев 2020, 14:38

Здравейте, от няколко дни забелязах, че не светят оранжевите LED светлини на единия от фаровете.
Колата е F10 2011.
Предполагам, че за да се сменят (ако изобщо са изгорели едновременно и трите диода, което ме съмнява), трябва да се разглоби самия фар.
Някой имал ли е подобен проблем?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Alexius на 05 Фев 2020, 14:17, променена общо 1 път
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 05 Фев 2020, 11:14

Колеги, някой сменял ли е капак клапани ? Установихме,че при мен е спукан и от там капе по малко масло върху ДПФ (поне това ми обясниха в сервиза), в следствие на което в купето на моменти се усеща миризма на изгорели газове. Може ли старият капак да се поправи или залепи? Или директно трябва да се купува нов ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от krissso » 05 Фев 2020, 14:26

Аз съм сменял капака на Н53 528и. При мен симптомите бяха същите - миризма в купето като загрее и повишен разход на масло. Няма лепене, за нов капак си...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.07.2018

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Icaka78 » 05 Фев 2020, 18:19

Здравейте.Искам да си купя F11 Но си нямам никаква идея кой мотор да си избера.Може ли мнения препоръки и тем подобни :) от разбиращите хора :) Искам комби корав и надежден автомобил имам 2 деца.То не че няма проблеми при всички,но ще се радвам да ми препоръчате по малко проблемния автомобил.520-525-530.... бензин,дизел...? Благодатя предварително :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kodomir » 05 Фев 2020, 18:21

Моя капак беше лепен около отвора където се налива масло. Карах известно време, но после и при мен се появи миризма от изпарения в купето. С нов капак си реших проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от msch » 05 Фев 2020, 20:15

equipment написа:Колеги, някой сменял ли е капак клапани ? Установихме,че при мен е спукан и от там капе по малко масло върху ДПФ (поне това ми обясниха в сервиза), в следствие на което в купето на моменти се усеща миризма на изгорели газове. Може ли старият капак да се поправи или залепи? Или директно трябва да се купува нов ?


Здравей, колега. Моя течеше също и се усещаше миризма на изгоряло масло в купето, смених го с нов от колегата @laviatan.
Не става да се залепи, видях,че моят някой се е опитвал да го лепи с нещо като ПУ или силикон. Така купих колата.
Преди известно време даже чух коментари, че при такъв теч от не навременно сменяне на този капак има запалили се и изгорели коли. Маслото капело точно върху DPF-а или колектора.
Пък и е добре да се смени, защото филтъра за картерните газове е вграден вътре в капака на клапаните.
Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Наработеща оранжева лед светлина на фара

Мнение от msch » 05 Фев 2020, 20:17

Alexius написа:Здравейте, от няколко дни забелязах, че не светят оранжевите LED светлини на единия от фаровете.
Колата е F10 2011.
Предполагам, че за да се сменят (ако изобщо са изгорели едновременно и трите диода, което ме съмнява), трябва да се разглоби самия фар.
Някой имал ли е подобен проблем?


И на моят десен фар също не светят диодите, дава и грешка за това, но не знам какъв е проблема.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook