BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от theraven_nz » 20 Дек 2019, 10:19

djvice написа:...


Нова ТВ и The Voice са с най-силен сигнал и почти не ми забиват. Другите доста лесно се губят ако минавам покрай примерно голям блок, камион/автобус и т.н. Със скоростта също няма проблем - на Тракия със 130кмч си гледам Нова почти до Елин Пелин и после около Пазарджик пак я хващам като слезем на равното.
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 22 Дек 2019, 20:21

Здравейте, вчера забелязах, че в левия фар се получава малко конденз. Как мога да го оправя това?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kodomir » 22 Дек 2019, 20:32

Аз също имам такъв проблем, даже от време на време ми се изгасят дневните светлини само от ляво. Налага се да пускам на къси за да не свети само единия фар. Може да препоръчате някой в Бургаска област.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.12.2019

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от hristvic » 26 Дек 2019, 18:47

Привет на всички,

От скоро съм собственик на F11 LCI и само едно нещо не мога да разбера и да намеря точна информация - как да активирам парктрониците да работят постоянно, или другояче - могат ли да се активират сами при определена скорост да речем? Възможно ли е и, ако да - как?

В момента се активират сами при задна предавка, но това не е достатъчно...все пак и жена ми шофира, и предпочитам PDC да се активира когато иска да направи 90-градусов завой в уличка, дето има парикирани коли от двете страни (примерно), без да усурка предната борния :driving:

В BimmerCode виждам Speed Switch-Off threshold, но няма Switch-On :(

Благодаря :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 26 Дек 2019, 19:48

Колеги, излезна ми съобщение,че предна дясна е мека. Напомпих я, но съобщението си стои. Как се трие - на диагностика ли ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 26 Дек 2019, 21:24

equipment написа:Колеги, излезна ми съобщение,че предна дясна е мека. Напомпих я, но съобщението си стои. Как се трие - на диагностика ли ?


От I drive отиваш на
Vehicle info
Vehicle status
избираш иконката с гумата където пише
reset
натискаш
perform reset

изчакваш малко да се ресетне и ако не прашиш едно две кръгчета наоколо докато изчезне, поне при мен така става. Ако не виж в youtube за нещо по различно ако има, ма диагностика за това не ти е нужна.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 27 Дек 2019, 8:19

peshehodetz написа:
equipment написа:Колеги, излезна ми съобщение,че предна дясна е мека. Напомпих я, но съобщението си стои. Как се трие - на диагностика ли ?


От I drive отиваш на
Vehicle info
Vehicle status
избираш иконката с гумата където пише
reset
натискаш
perform reset

изчакваш малко да се ресетне и ако не прашиш едно две кръгчета наоколо докато изчезне, поне при мен така става. Ако не виж в youtube за нещо по различно ако има, ма диагностика за това не ти е нужна.


Получи се. Благодаря ти : )

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.08.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D (f10) xDrive 258hp

Кодиране на камера за задно виждане

Мнение от Berchev » 02 Яну 2020, 17:52

Здравейте,


Напоследък съм се наточил за ретрофит на задна камера. Намерил съм всичко (дръжката с камерата, модул, здрав цял кабел от камерата до модула и кабелите от модула до навигацията) и в събота ще правим монтажа с един приятел.

Това, което не намирам е какво точно и как трябва да се кодира. Единственото по темата, което намерих е

After retrofitting Rear View Camera you should add 3AG to your VO and write it back to the car. Afterwards just code Modules HU_CIC and TRSVC. Thats it.

Не ми е ясно точно как трябва да се случи това. Имам работещ e-sys с enet кабел както и ISTA. На няколко места срещнах, че след монтажа и кодирането камерата трябва да се калибрира през ISTA, но и това не намирам как става.

Много ще съм благодарен ако някои може да помогне точно какво и къде трябва да се кодира както и как се прави това калибриране. Колата е F10 530d xDrive (258hp), а навигацията е CIC. Аз нямам останалите камери, но модула, който съм намерил е с опции ако реша на по-късен етап да слагам ощя някоя глезотийка. От София съм


Благодаря много предварително

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Кодиране на камера за задно виждане

Мнение от djvice » 02 Яну 2020, 22:52

Berchev написа:Здравейте,


Напоследък съм се наточил за ретрофит на задна камера. Намерил съм всичко (дръжката с камерата, модул, здрав цял кабел от камерата до модула и кабелите от модула до навигацията) и в събота ще правим монтажа с един приятел.

Това, което не намирам е какво точно и как трябва да се кодира. Единственото по темата, което намерих е

After retrofitting Rear View Camera you should add 3AG to your VO and write it back to the car. Afterwards just code Modules HU_CIC and TRSVC. Thats it.

Не ми е ясно точно как трябва да се случи това. Имам работещ e-sys с enet кабел както и ISTA. На няколко места срещнах, че след монтажа и кодирането камерата трябва да се калибрира през ISTA, но и това не намирам как става.

Много ще съм благодарен ако някои може да помогне точно какво и къде трябва да се кодира както и как се прави това калибриране. Колата е F10 530d xDrive (258hp), а навигацията е CIC. Аз нямам останалите камери, но модула, който съм намерил е с опции ако реша на по-късен етап да слагам ощя някоя глезотийка. От София съм


Благодаря много предварително

Поздрави



напиши e sys change vo и ще ти излезе стъпка по стъпка как става,иначе да,толкова е елементарно колкото изглежда :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 02 Яну 2020, 22:54

hristvic написа:Привет на всички,

От скоро съм собственик на F11 LCI и само едно нещо не мога да разбера и да намеря точна информация - как да активирам парктрониците да работят постоянно, или другояче - могат ли да се активират сами при определена скорост да речем? Възможно ли е и, ако да - как?

В момента се активират сами при задна предавка, но това не е достатъчно...все пак и жена ми шофира, и предпочитам PDC да се активира когато иска да направи 90-градусов завой в уличка, дето има парикирани коли от двете страни (примерно), без да усурка предната борния :driving:

В BimmerCode виждам Speed Switch-Off threshold, но няма Switch-On :(

Благодаря :)



При завой няма как да ги активираш,но може да се кодира да работят винаги когато натиснеш бутона за тях

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 03 Яну 2020, 17:10

PolandBall написа:Здравейте, вчера забелязах, че в левия фар се получава малко конденз. Как мога да го оправя това?

Здравейте.
При мен е същият проблем, който забелязах преди 2-3 дни, прилича като това запотяване на стъклата вътре в купето и изсъхва за пет минути.
Лятото карах при по-проливни дъждове и го нямаше този проблем, а сега като се смени температурата от студено към топло и обратно се появи.
Не знам дали има връзка с фаромиещите, защото аз съм ги изключил.
Ще се радвам да споделите има ли решение и каква би могла да бъде причината за проблема, разбира се и аз същото ще направя ако Ви изпреваря, но не със смяната с нови фарове.
Между другото, карам и едно 20 годишно Пежо и няма никакава влага по фаровете отвътре, макар да светят като свещи от старост.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.02.2017
Пол: Мъж

БМВ Ф11 2012 заден ляв вътрешен габарит премигва

Мнение от yzbecistan » 04 Яну 2020, 21:29

Здравейте колеги. От скоро започна да ми премигва ляв габарит на багажника. Някой сблъсквал ли се е с проблема да сподели. Дали да се настроя за смяна само на платката или ...? Лесно отстраним ли е проблема. Ето какво точно ми се случва

https://www.youtube.com/watch?v=cELfcZC ... ture=share

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 05 Яну 2020, 20:10

Alben написа:
PolandBall написа:Здравейте, вчера забелязах, че в левия фар се получава малко конденз. Как мога да го оправя това?

Здравейте.
При мен е същият проблем, който забелязах преди 2-3 дни, прилича като това запотяване на стъклата вътре в купето и изсъхва за пет минути.
Лятото карах при по-проливни дъждове и го нямаше този проблем, а сега като се смени температурата от студено към топло и обратно се появи.
Не знам дали има връзка с фаромиещите, защото аз съм ги изключил.
Ще се радвам да споделите има ли решение и каква би могла да бъде причината за проблема, разбира се и аз същото ще направя ако Ви изпреваря, но не със смяната с нови фарове.
Между другото, карам и едно 20 годишно Пежо и няма никакава влага по фаровете отвътре, макар да светят като свещи от старост.


Колега, същатата работа! Лятото всичко е наред в дъжда. Падна температурата и след дъжд се запотява...не знам дали е за запечатване или нещо друго. :dunno:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 05 Яну 2020, 23:18

PolandBall написа:
Alben написа:
PolandBall написа:Здравейте, вчера забелязах, че в левия фар се получава малко конденз. Как мога да го оправя това?

Здравейте.
При мен е същият проблем, който забелязах преди 2-3 дни, прилича като това запотяване на стъклата вътре в купето и изсъхва за пет минути.
Лятото карах при по-проливни дъждове и го нямаше този проблем, а сега като се смени температурата от студено към топло и обратно се появи.
Не знам дали има връзка с фаромиещите, защото аз съм ги изключил.
Ще се радвам да споделите има ли решение и каква би могла да бъде причината за проблема, разбира се и аз същото ще направя ако Ви изпреваря, но не със смяната с нови фарове.
Между другото, карам и едно 20 годишно Пежо и няма никакава влага по фаровете отвътре, макар да светят като свещи от старост.


Колега, същатата работа! Лятото всичко е наред в дъжда. Падна температурата и след дъжд се запотява...не знам дали е за запечатване или нещо друго. :dunno:



Най-лесно,първо да се проверят одушниците на фаровете да не са запушени

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 08 Яну 2020, 2:57

djvice написа:
PolandBall написа:
Alben написа:
PolandBall написа:Здравейте, вчера забелязах, че в левия фар се получава малко конденз. Как мога да го оправя това?

Здравейте.
При мен е същият проблем, който забелязах преди 2-3 дни, прилича като това запотяване на стъклата вътре в купето и изсъхва за пет минути.
Лятото карах при по-проливни дъждове и го нямаше този проблем, а сега като се смени температурата от студено към топло и обратно се появи.
Не знам дали има връзка с фаромиещите, защото аз съм ги изключил.
Ще се радвам да споделите има ли решение и каква би могла да бъде причината за проблема, разбира се и аз същото ще направя ако Ви изпреваря, но не със смяната с нови фарове.
Между другото, карам и едно 20 годишно Пежо и няма никакава влага по фаровете отвътре, макар да светят като свещи от старост.


Колега, същатата работа! Лятото всичко е наред в дъжда. Падна температурата и след дъжд се запотява...не знам дали е за запечатване или нещо друго. :dunno:



Най-лесно,първо да се проверят одушниците на фаровете да не са запушени


Колега, къде се намират тия одушници?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook