BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 13 Апр 2019, 10:35

Мога ли да ползвам за диагностика и кодиране с Carly (LCI-F10) същия кабел който съм ползвал за pre-LCI e60 с INPA, NCS Expert?
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Съвет за поправка на ожулена броня

Мнение от xclusive » 13 Апр 2019, 19:37

Здравейте колеги,
вчера си намерих колата на един паркинг леко ожулена на предната броня (предполагам някой не е внимавал :) ).
Колата е с каско в армеец и тъй, като е до 5 години при щети ползвам оторизиран сервиз на марката.

Та, ожулването е много минимално, не знам как ще се процедира в този случай, дали ще се пребоядисва цялата броня или може някакси да се оправи без цялостно боядисване.
Мисълта ми е, може ли някой да даде препоръки за читав бояджия, който може да поправи проблема бързо и качествео, така, че да не се занимавам с Армеец, щети и да чакам седмици за да се поправи?

Благодаря Ви предварително за съветите!
:yes:

ПС.
Снимки:
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от numizmat » 13 Апр 2019, 20:58

numizmat написа:Колеги, насочил съм се към една ф10 528 2.0Т Xdrive. Какви са силните и слабите места. Какви препъни камъни да търся и като цяло надежден ли е мотора и кутията ?



,Колеги ? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 14 Апр 2019, 14:28

Ми 528и е слабо разпространен модел както в България така и из Европа, затова и никой от колегите не ти е отговорил. Иначе в щатите заедно с 535и са най разпространени от Ф сериите. Накратко ако е след 2014 (произведена, не продадена на първия и собственик) са почти безпроблемни, но дотогава са имали сериозен проблем с ангренажната верига и обтегачите. Има доста коли с прецакан двигател от онези години, макар че има и такива които гонят 200к мили и са си ОК. Като динамика - ускорението и до 100км/ч е с около и дори по-малко от секунда по бавна от 535и и почти не се усеща в реалния живот, но след около 120 и нагоре редовия шестак си казва думата. Като разход е с около литър по малко от 535и и при градско и при извънградско при нормално каране, иначе ако я заковеш на круз контрол с 90-100 км/ч на еко-про лесно може да падне под 6.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 15 Апр 2019, 8:19

xexoral написа:
acho.rs написа:Колега, сериозно ли питаш това - тия неща са стандартни от 25 години, при почти всички автомобили. Колко врътки да има, като си с 2 зонов климатроник? И да нямаш степени на сила на вентилатора и да не можеш да си регулираш температурата на струята от централните духалки? Че то май и на москвичите можеше


Става въпрос, че това, което съм снимал по точка 2. не е степента на духане сякаш а някаква степен на самия климатик (даже в efficient dynamics менюто ти се кара ако не е на 1ва или 2ра степен). Когато си пуснеш на ръчно управление климатика степента на духане е с друга, по-едра графика (не съм при колата, щях да го снимам). Та идеята ми е, че при автоматичен режим искам колата сама да си преценява колко да духа и да увеличава-намалява силата както сметне за добре, пък ако не ме кефи - затова е ръчния режим. е46 си духаше на макс климатика на жегата и като охладеше си намаляваше и всичко това без да ме пита нищо :lol:

Този "проблем" го разбрах като в един от горещите дни преди 1-2 седмици си включих климатика на ауто и на 21 градуса и след половин час почнах да си мисля, че имам проблем, защото ми беше топло. Та разбрах, че 1вата степен (на която е по подразбиране като запали колата) на климатика толкова си може просто и трябва да сменя степента ако искам да се случи това, което съм задал - 21 градуса... Странно е.


Относно 1. Нагласяш дали да духа топло/студено от тях.

Относно 2. това е доста хубава настройка, защото мене лично ме дразни в топлото като се разфучи да духа силно. Ако искам бързо изстудяване просто цъкам "Max AC" копчето.
"
Последна промяна dido0o``` на 16 Апр 2019, 8:06, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 15 Апр 2019, 17:40

dido0o``` написа:
Относно 1. едната врътка е за централните духалки отпред, другата врътка е за духалките отзад, защото сигурно си с 4ри зонов климатроник. Нагласяш дали да духа топло/студено от тях.

Относно 2. това е доста хубава настройка, защото мене лично ме дразни в топлото като се разфучи да духа силно. Ако искам бързо изстудяване просто цъкам "Max AC" копчето.
"


Хм, Благодаря. Не знаех, че дясната врътка е за отзад. Мислех, че са си за лявата и дясната зона отпред.
Добре де, то и отзад си има такива врътки, нямат механична връзка, при разминаване какво става?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 16 Апр 2019, 8:03

xexoral написа:
dido0o``` написа:
Относно 1. едната врътка е за централните духалки отпред, другата врътка е за духалките отзад, защото сигурно си с 4ри зонов климатроник. Нагласяш дали да духа топло/студено от тях.

Относно 2. това е доста хубава настройка, защото мене лично ме дразни в топлото като се разфучи да духа силно. Ако искам бързо изстудяване просто цъкам "Max AC" копчето.
"


Хм, Благодаря. Не знаех, че дясната врътка е за отзад. Мислех, че са си за лявата и дясната зона отпред.
Добре де, то и отзад си има такива врътки, нямат механична връзка, при разминаване какво става?


Написал съм глупост. Сега проверих в книжката, лява и дясна страна контролират. ( предишната информация я четох в чужд форум и затова съм се подвел )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 16 Апр 2019, 19:52

dido0o``` написа:
Написал съм глупост. Сега проверих в книжката, лява и дясна страна контролират. ( предишната информация я четох в чужд форум и затова съм се подвел )


А защо някои имат само една врътка?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xclusive » 17 Апр 2019, 7:46

xexoral написа:
dido0o``` написа:
Написал съм глупост. Сега проверих в книжката, лява и дясна страна контролират. ( предишната информация я четох в чужд форум и затова съм се подвел )


А защо някои имат само една врътка?


Вероятно с 4 зоновите климатици имат по 2 врътки отпред.
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Giorceto » 17 Апр 2019, 14:20

Две отпред и две отзад, нали затова е 4 зонов... можеш да контролираш четири зони
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beyouu » 19 Апр 2019, 18:24

Здравйте, колеги! Моето ф10 все още е с рънфлат 18ки, визията е доста добре, но чета, че има възможност за по лесно кривене на джанта, чупене на рейка при по сериозен удар в дупка и возията ставала една идея по добра с нормални гуми. Коя марка е предпочитана за 245/45/18. Оглеждам се между Мишелин примаси 4, гууд ИАТ йгъл . Нещо от този клас. Вие от кои гуми ств доволни за 18 Цола?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 19 Апр 2019, 19:55

Вземай 1) Michelin Pilot Sport 4
2) Continental Premium contact 6
3) Good Year Assymetric5 - най-новия модел от тази година

Карал съм с 1) - страхотни са (точно този размер 245/45/18)
другите са аналогични

Карал съм с primacy 3 преди 5 години... - не ми харесаха. Добра возия, но малко лигави при спиране и в завой. Просто е туринг гума, не толкова спортно насочена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 19 Апр 2019, 20:34

+1 за пс4, може пък да ми е развалено, но дсц-то не съм го видял да светне досега :shock: дори май поради някаква причина са по-евтини от примаси-то.

Иначе съм чувал, че "гууд ИАТ йгъл" са страшни :D

Шегата настрана, според мен каквито и премиум гуми да вземеш - няма да сбъркаш. Гледай кои са най на оферта и с хубав дот и това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kodomir » 19 Апр 2019, 21:22

Да споделя моето мнение: имам 245/45/18 зимни дънлоп winter sport не си спомням кой номер, не са рънфлат. Летните са ми michelin pilot super sport 275/35/19 задни напомпени на 3bar и 245/40/19 предни напомпени на 2.6bar също не са рънфлат. Мога да споделя, че мишлена е много по-безшумен и возията е усезаемо по-добра нищо че са 19-ки а другите 18-ки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beyouu » 19 Апр 2019, 22:21

Благодаря момчета, аз като цяло търся комфорт. Не карам бързо, много рядко ползвам кикдауни, ще се посъветвам к с експерта в магазина, но засега клоня към мишелина - примаси 4 дот 2019, щом има добри отзиви за возията.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook