BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 14 Юли 2019, 19:58

Предишната ми кола имаше предно стъкло с UV защита но сегашната явно няма, защото много яко ми напича краката и ръцете докато карам. Като погледна страничните ми стъкла виждам че от вътрешната страна има фолио незнам защо предното няма. Някой слагал ли е на предно стъкло такова нещо, какви са минусите?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 14 Юли 2019, 20:12

s358a climate comfort windscreen

Това е екстрата


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 14 Юли 2019, 20:42

Тая екстра не съм я оценявал до сега и сега като я нямам виждам колко е зле.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от acho.rs » 15 Юли 2019, 6:45

Emooo написа:Предишната ми кола имаше предно стъкло с UV защита но сегашната явно няма, защото много яко ми напича краката и ръцете докато карам. Като погледна страничните ми стъкла виждам че от вътрешната страна има фолио незнам защо предното няма. Някой слагал ли е на предно стъкло такова нещо, какви са минусите?

Аз на Ягуара сложих на предното стъкло най-светлото възможно. Минусите са :
- ако си със светло табло, то се отразява в стъклото и дразни. С очила се оправя положението
- ако пък очилата са поляризирани, виждаш малко като през скапан инстаграм филтър - някои неща стават лилави, сини, виолетови :mhihi:
- не е особено законно. Не че има как да ти хванат че си на 70% вместо на 75%, но все пак.
- тегаво е със стикерите. Поне махнаха винетката, но ако случайно си избрал ГО на вноски - забрави

Плюса е ясен и ефекта е осезаем. През предното стъкло минават най-много парещи лъчи, които нагряват и таблото, което става като акумулираща печка. Аз мислех да махна фолиото, но предвид, че купето се кара основно топлия сезон, за сега реших да го оставя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 16 Юли 2019, 2:27

Един бърз върпос. Какво означават тия 3 "човечета"?

Изображение
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 16 Юли 2019, 3:01

Ако имаш хора на задната седалка и някой си сложи колан, светва в зелено. 3 червени човечета значат, че няма сложен колан на задната седалка...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Giorceto » 16 Юли 2019, 16:49

acho.rs написа:
Emooo написа:Предишната ми кола имаше предно стъкло с UV защита но сегашната явно няма, защото много яко ми напича краката и ръцете докато карам. Като погледна страничните ми стъкла виждам че от вътрешната страна има фолио незнам защо предното няма. Някой слагал ли е на предно стъкло такова нещо, какви са минусите?

Аз на Ягуара сложих на предното стъкло най-светлото възможно. Минусите са :
- ако си със светло табло, то се отразява в стъклото и дразни. С очила се оправя положението
- ако пък очилата са поляризирани, виждаш малко като през скапан инстаграм филтър - някои неща стават лилави, сини, виолетови :mhihi:
- не е особено законно. Не че има как да ти хванат че си на 70% вместо на 75%, но все пак.
- тегаво е със стикерите. Поне махнаха винетката, но ако случайно си избрал ГО на вноски - забрави

Плюса е ясен и ефекта е осезаем. През предното стъкло минават най-много парещи лъчи, които нагряват и таблото, което става като акумулираща печка. Аз мислех да махна фолиото, но предвид, че купето се кара основно топлия сезон, за сега реших да го оставя.



3M имат прозрачно UV фолио, много добро решение, аз на предишната кола имах, така си дойде, че беше италянка и разликата е доста голяма.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 16 Юли 2019, 17:21

някой сменял ли е филтър на картерни газове на н57 и на колко километра трябва да се сменя

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 16 Юли 2019, 17:41

djvice написа:някой сменял ли е филтър на картерни газове на н57 и на колко километра трябва да се сменя


Капсулован е в капака на клапаните и този път наистина е несменяем :mhihi: Аз имах проблем със самия капак, който беше спукан и го смених с нов.
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 16 Юли 2019, 17:43

3M имат прозрачно UV фолио, много добро решение, аз на предишната кола имах, така си дойде, че беше италянка и разликата е доста голяма.



Някой знае ли дали това фолио ще направи проблем на headup display-a, тоест да не спре да се отразява.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 16 Юли 2019, 19:05

xexoral написа:Ако имаш хора на задната седалка и някой си сложи колан, светва в зелено. 3 червени човечета значат, че няма сложен колан на задната седалка...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря за информацията колега. :yes:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от krissso » 17 Юли 2019, 10:03

Emooo написа:
3M имат прозрачно UV фолио, много добро решение, аз на предишната кола имах, така си дойде, че беше италянка и разликата е доста голяма.



Някой знае ли дали това фолио ще направи проблем на headup display-a, тоест да не спре да се отразява.

Твърде вероятно е да направи проблем за съжаление. Също така има вариант автоматичните дълги да спрат да работят коректно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kodomir » 17 Юли 2019, 10:09

Emooo написа:
3M имат прозрачно UV фолио, много добро решение, аз на предишната кола имах, така си дойде, че беше италянка и разликата е доста голяма.



Някой знае ли дали това фолио ще направи проблем на headup display-a, тоест да не спре да се отразява.


Аз съм с фолио на челното и предните стъкла от 5 години и нямам ядове с headup-a.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Dextuar » 17 Юли 2019, 10:27

kodomir написа:
Emooo написа:
3M имат прозрачно UV фолио, много добро решение, аз на предишната кола имах, така си дойде, че беше италянка и разликата е доста голяма.



Някой знае ли дали това фолио ще направи проблем на headup display-a, тоест да не спре да се отразява.


Аз съм с фолио на челното и предните стъкла от 5 години и нямам ядове с headup-a.

А с полицията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kodomir » 17 Юли 2019, 13:12

Не бяха ми правили проблеми, но скоро ме спряха в Слънчев бряг. Написаха ми фиш за 20лв и казаха, че следващия път ще спрат колата от движение. Показа ми един закон от 2002 година и си подписах фиша. После звъннах на човека който ми слага фолиото и ми обясни някои работи. Каза, че от края на 2017 има нов член и предните стъкла не трябва да са под 75%. Обясни ми, че трябва да ми замерят видимоста, а такива уреди има само в кат. Каза, че него са го спирали и той като си знае законите и членовете го пускали.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook