Причина за неравномерно износени гуми?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар

Re: Причина за неравномерно износени гуми?

Мнение от Benord » 08 Апр 2018, 8:09

По табелката е най-правилно,да,но трябва и да притежавате прецизно и проверено измервателно устройство,защото манометрите по гумаджийниците и бензиностанцийте са едно към гьотере.Казвам го това,защото разликите,които засичам от различно помпене са доста големи.Понякога е повече и от една атмосфера.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Мнение от tihomair » 10 Апр 2018, 18:31

Benord написа:По табелката е най-правилно,да,но трябва и да притежавате прецизно и проверено измервателно устройство,защото манометрите по гумаджийниците и бензиностанцийте са едно към гьотере.Казвам го това,защото разликите,които засичам от различно помпене са доста големи.Понякога е повече и от една атмосфера.

Тук си много прав. Интересно защо това се случва и с оригиналния манометър в колата, от който макар и пластмасов очаквах повече.
Дайте предложения за добър манометър, с който да си "гласим нещата". :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Мнение от nikola59 » 11 Апр 2018, 0:32

tihomair написа: Дайте предложения за добър манометър, с който да си "гласим нещата". :mhihi:

Ако говорим за наистина нещо качествено от механичните: JACO ElitePro погледни.
Аз ползвам такъв от китайците и се оказа учудващо точен: https://www.aliexpress.com/item/LCD-Dig ... autifyAB=0
Сравнявал съм го на няколко места с различни качествени механични манометри. Избери критерий по най-много положителни отзиви на купувачи и все ще ти хареса нещо: https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... sure+gauge

EDIT: Даже и аз се замислям за JACO. В английския Амазон е на поносима цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Мнение от Koksan » 24 Май 2018, 8:57

tihomair написа:По табелка с 19-ките ми пише 2,2 предни - 2,7 задни(без товар и хора), днес ги сменях та ми е пресно. Гумаджията винаги ме пита втори път за задните. :mhihi:
Гумите нямат износване, каквото описвате, въпреки че почти се возя сам.

Колега, я пак си погледни табелката! При мен е 2,2 и предни и задни при малко хора и багаж - гледа се по реда, а не по колона! :nono:

Препомпвате ги тия гуми и затова износвате средната част на грайфера повече. :bchug:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от tihomair » 25 Май 2018, 7:31

Koksan написа:
tihomair написа:По табелка с 19-ките ми пише 2,2 предни - 2,7 задни(без товар и хора), днес ги сменях та ми е пресно. Гумаджията винаги ме пита втори път за задните. :mhihi:
Гумите нямат износване, каквото описвате, въпреки че почти се возя сам.

Колега, я пак си погледни табелката! При мен е 2,2 и предни и задни при малко хора и багаж - гледа се по реда, а не по колона! :nono:

Препомпвате ги тия гуми и затова износвате средната част на грайфера повече. :bchug:
Дали?!Изображение

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: 530d F10

Мнение от kodomir » 25 Май 2018, 8:56

Моята табелка е по-различна. Колата не е xdrive. Имам за 275/35/19 при теб гледам, че няма. За зимния ми комплект 245/45/18 стойностите са по-различни от твоите.

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от tihomair » 25 Май 2018, 9:22

kodomir написа:Моята табелка е по-различна. Колата не е xdrive. Имам за 275/35/19 при теб гледам, че няма. За зимния ми комплект 245/45/18 стойностите са по-различни от твоите.

Аз съм със задно и колата е оригинално с 245/40/19 , за които и стана въпрос какво е налягането по табелка. Иначе има за 275 - 20 цола.
Зимните ми са 225/55/17 и пак по табелка ги помпя, както се вижда още по-ниско и пак предната доста по-ниско.
Казах ли, че съм с Ф11?!

Предишна

Назад към F07/F10/F11