Предно стъкло и каско

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 26.05.2010
Мечтае да кара: BMW 760Li a.k.a. move over poor person

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от STASEK » 06 Окт 2017, 22:26

piNky написа:Аз имах дълбока драскотина и много малки люспи (стотици по цялото стъкло). Реших да се пробвам да го смени по каско, та взеха, че го одобриха. От официалния сервиз ми се обадиха, че ще искат разрешение от Армеец за оригинално, но се направиха на ударени. След малко разправии се съгласиха, понеже си доплащам 30% за официален сервиз и оригинални части. Смениха го, всичко е супер, но това, което ме интересува е дали има защитно фолио, защото явно са си калпави тея стъкла?


Виждал съм да слагат фолио в един автоцентър във Велико Търново. Предполагам, че ще пази от камъчета, но дали няма да се надере доста от чистачките?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от XaMaB » 07 Окт 2017, 7:58

dextuar написа:
XaMaB написа:защото беше Guardian, но явно по-оригинално от Pilkington-а и Saint Gobain-а, които предлагат тук. В момента най-новото ново стъкло Saint Gobain Секурит е на няма и месец и вече има нещо като малка точка, а камък не ме е удрял. Моят извод е, че просто се монтират много нискокачествени стъкла тук. И двата пъти сменях в СИМ ПЕТ СИМ, като за Е90-ката всяка смята излизаше по около 320 лева.


При мен и двете смени са в дару кар, което не помага новото да е по-качествено. Подобни наблюдения имам за една Х5ца E70, на която по подобен начин се наложи 2 пъти да се сменя стъклото от леки удари с камъчета и големи щети по стъклото.
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от Dextuar » 07 Окт 2017, 8:30

XaMaB написа:
dextuar написа:
XaMaB написа:защото беше Guardian, но явно по-оригинално от Pilkington-а и Saint Gobain-а, които предлагат тук. В момента най-новото ново стъкло Saint Gobain Секурит е на няма и месец и вече има нещо като малка точка, а камък не ме е удрял. Моят извод е, че просто се монтират много нискокачествени стъкла тук. И двата пъти сменях в СИМ ПЕТ СИМ, като за Е90-ката всяка смята излизаше по около 320 лева.


При мен и двете смени са в дару кар, което не помага новото да е по-качествено. Подобни наблюдения имам за една Х5ца E70, на която по подобен начин се наложи 2 пъти да се сменя стъклото от леки удари с камъчета и големи щети по стъклото.

Да, старото ми стъкло също НЕОРИГИНАЛНО, а Гардиан, е било сменяно 2010г, аз го карах до 2017-та февруари и беше по-здравно от новото стъкло Сайнт Гобейн, което карах от февруари до септември тази година, като карам 90% градско и всички щети са се случили в града :kuku:

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook