Предно стъкло и каско

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Предно стъкло и каско

Мнение от XaMaB » 08 Ное 2016, 18:09

Преди да съм успял да се нарадвам на колата, се започнаха драмите.
Благодарение на хвръкнало камъче, се наложи да сменям предно стъкло. Като виждал резултати от кобра и подобни, а и мярнах някакви оплаквания от евтини стъкла и работата на сензорите, го смених в официален сервиз и занесох фактурата на армеец, защото тия дърти бмв-та нямали право на официален сервиз.
Преди малко ме зарадваха, как ще ми платят 600лв при фактура за 1.5к лв. (челно стъкло Pilkington, сензор RLSB, силикони, тампони, бонбони и работа)
Не съм очаквал да ми платят пълната сума, но тая тяхната сметка ми се струва подигравка. Някой имал ли е подобни приключения, за да знам да ходя ли да се разправям
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от ivo1bg » 08 Ное 2016, 19:00

Аз съм сменял 2 пъти предно стъкло в продължение на половин година и да чукна на дърво, но нямах проблеми, въпреки че моето е най-дебелото възможно стъкло за F10. Мисля, че и аз бях в Армеец, но преди да се скапят като застраховател. Врче съм другаде, но отново имам люспа от камъче и вече направо не ми се занимава. Тези стъкла май-нарочно ги правят такива....... мам..... им. Трябвало е преди смяната да говориш с тях, за да се ориентираш как да процедираш или да очакваш, защото ако не е оригинално стъкло, май не си е работа. Поне според мен.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от MadChicken » 08 Ное 2016, 21:31

На F10-ката не се е случвало, но на Е60-ката ми преди години сменях челно стъкло за Head Up Display. Сумата беше нещо такова като при теб. Директно ми беше сменено с оригинално без никакви проблеми и без въпроси. Застраховката беше в Армеец. Ако питаш мен почвай да се разправяш :D
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от meha » 09 Ное 2016, 8:15

MadChicken написа: Ако питаш мен почвай да се разправяш :D


:yes:
Галин ти каза,действай и не отлагай!
Ти си поредния дето се опитват да пуснат по пързалката засилвайки го!
Ако пък стъклото за твоята кола не се предлага в Кобра,още повече са в издънка!
Но дори и да се предлага,добре си направил че не си си закарал колата там(за Соф.сервизи визирам).

Армеец не е това което беше,умряха като компания.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.03.2010

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от RadoIvanov » 09 Ное 2016, 10:55

За по-статите коли долколкото знам навсякъде е така и нямат право на официален сервиз. Брат ми сменя предно стъкло по каско в Армеец наскоро и беше доволен, това за една А шестица. Аз също съм доволен от тях до сега. Наскоро пак имах една малка паркинг щета преди два-три месеца и също всичко беше наред, но аз си взех парите първо и след това закарах колата при познат, които има сервиз и я оправи там. Все пак може да се пробваш да се обадиш пак в ЗК и да видиш дали не може да я преразгледат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от bangelov » 10 Ное 2016, 21:55

Колега от общите условия на Армеец

Леки МПС над 4 до 8 години могат да се отремонтират в официален сервиз, ако при сключване на застраховката е начислено завишение на премията в размер на 30% (от основната премия).


Аз доплащам за моята понеже съм минал 4 години, но пък имам право на официален сервиз и директно с възлагателно писмо отивам в сервиза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от tihomair » 11 Ное 2016, 22:03

bangelov написа:Колега от общите условия на Армеец

Леки МПС над 4 до 8 години могат да се отремонтират в официален сервиз, ако при сключване на застраховката е начислено завишение на премията в размер на 30% (от основната премия).


Аз доплащам за моята понеже съм минал 4 години, но пък имам право на официален сервиз и директно с възлагателно писмо отивам в сервиза.

И аз така и какво мислиш се случва? Карат ти колата другаде, защото при тях е невъзможно да я направят за парите, които дават застрахователите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от bangelov » 12 Ное 2016, 12:40

Странно, не съм имал този проблем. Нали затова даваш 30% отгоре, че да отремонтираш в официален сервиз, иначе ползваш доверен сервиз. Сещам се за вариант примерно при който си ползвал няколко пъти каското през годината, и това ти намалява застрахователната оценка, но пък чак толкова да я намали, че да се правят за 1 стъкло :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от XaMaB » 15 Ное 2016, 11:30

Колата я взех от дилър и аз съм си за бой, че не обърнах специално внимание като пускаха полицата за каското, да проверя дали е с клауза за официален сервиз.

Иначе още петък си пуснах искане в армеец, да видя "офертата от доверения сервиз" и как са постигнали такава цена. Пробвах и на две места да взема оферти за стъкло с датчик, и на двете казаха "нямаме, виж в официален сервиз". Сега чакам да видя какво ще отговорят армеец
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от piNky » 04 Дек 2016, 22:20

Някой да си е слагал защитно фолио на стъклото? Дали ще има проблем с HUD или камерата в огледалото?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от XaMaB » 05 Дек 2016, 10:46

Да си довърша темата:
От армеец ми отговориха с препоръчано писмо, без никакви обяснения как се получава, но това е сумата която покриват и да го духам като съм вкарал колата в официален сервиз. Отказаха ми и да си доплатя за официален за оставащият период :shock: Явно ще се сменя застрахователя.
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от ionov » 28 Сеп 2017, 6:36

Темата е малко остаряла но да добавя и аз.
Имах Ф30 на 4 години застраховано в Армеец. Колата беше М пакет с есторил блу цвят.
Имах драскотини по детаили и люспа на предното стъкло. Колата е наввършила 4 години и няма право на доверен сервиз та за 5 детаила за боя в този цвят по експертна оценка ми платиха 612 лв. Писах жалба за преразглеждане и ми отпуснаха още... 27лв... За предното стъкло, което има 2 сензора ми одобриха .... 300 лв. В Дарукар е 1550. Писах жалба в КЗП но няма резултат за сега.
Армеец за мен е най-жалкия застраховател и никога нямаше да бъда при тях ако колата, която бях купил не беше вече застрахована там.
Купих си друго Ф30 и засстрахователната агентка, която ми правеше каското само ми спомена каква стойност са дали от Армеец като са и изпратили 2 обяви от мобиле на една евтина Ф30 ка за 26к (вероятно базова на 300 хил..) и една по-съпа за 33 и на базата на това оценяваха моята на 28к... а колата е с почти всички екстри и ми струва 42...
Армеец да ги закриват за да престанат да се подиграват с клиентите си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от piNky » 28 Сеп 2017, 16:04

Аз имах дълбока драскотина и много малки люспи (стотици по цялото стъкло). Реших да се пробвам да го смени по каско, та взеха, че го одобриха. От официалния сервиз ми се обадиха, че ще искат разрешение от Армеец за оригинално, но се направиха на ударени. След малко разправии се съгласиха, понеже си доплащам 30% за официален сервиз и оригинални части. Смениха го, всичко е супер, но това, което ме интересува е дали има защитно фолио, защото явно са си калпави тея стъкла?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от XaMaB » 06 Окт 2017, 9:55

Стъклата са ужасни. Преди години на Е39-ката като сменях, по стечение пак в армеец, нито имаше драми за оригиналното, нито имаше следи по стъклото в следващите 3-4 години.
Сега на Фката за 10-11 месеца е като след метеоритен дъжд :shock:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Предно стъкло и каско

Мнение от Dextuar » 06 Окт 2017, 10:10

XaMaB написа:Стъклата са ужасни. Преди години на Е39-ката като сменях, по стечение пак в армеец, нито имаше драми за оригиналното, нито имаше следи по стъклото в следващите 3-4 години.
Сега на Фката за 10-11 месеца е като след метеоритен дъжд :shock:

И аз да се оплача, но не е от Армеец, понеже за тази календарна година, но в рамките на 2 застраховки за 1 и същ автомобил, 2 пъти ми сменят предното стъкло при доверен сервиз. Смених го края на февруари и при първото камъче се получи шупла. Стъклото беше на около няма и 3 седмици. Сега го смениха отново с чисто ново, но ми направи впечатление, че новото счупено вече стъкло на има няма 6000км и то карано само градско на директна слънчева светлина, имаше хиляди малки кратерчета, което го нямаше при старото стъкло, което също беше сменяно, защото беше Guardian, но явно по-оригинално от Pilkington-а и Saint Gobain-а, които предлагат тук. В момента най-новото ново стъкло Saint Gobain Секурит е на няма и месец и вече има нещо като малка точка, а камък не ме е удрял. Моят извод е, че просто се монтират много нискокачествени стъкла тук. И двата пъти сменях в СИМ ПЕТ СИМ, като за Е90-ката всяка смята излизаше по около 320 лева.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook