Проблем със скоростна кутия на F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 318i M40

Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от bmwmaniq » 24 Сеп 2016, 8:48

Здравейте колеги, става въпросза БМВ 530 D Futura 245 к.с. 2010 г. Не е X-Drive. Вчера нещо стана и не може да премине от 1-ва на втора..... Когато тръгна нормално си ги реди без проблем но от място когато го настъпя и изключва и не може да премине на втора и все едно съм натиснал съиденител и двигатела се изфорсирва. Закачихме я на диасгностика и странното е че не дава никакви грешки в кутията. Единствената грешка която даде е в имобилайзера и казва че някаква си клема там е свършила часовете и ????? Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели и да ме насочи къде може да е този проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от kodomir » 24 Сеп 2016, 9:32

Може да има нужда от смяна на маслото на ск.кутия. Аз когато го сменях преди близо година. Човека който го сменя каза че първата доста трудно влязла и е добре че съм решил да го сменя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 318i M40

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от bmwmaniq » 24 Сеп 2016, 10:39

kodomir написа:Може да има нужда от смяна на маслото на ск.кутия. Аз когато го сменях преди близо година. Човека който го сменя каза че първата доста трудно влязла и е добре че съм решил да го сменя.


Благодаря за отговора колега...ще го взема това в предвид...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 318i M40

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от bmwmaniq » 29 Сеп 2016, 10:21

Здравейте колеги, въпроса със скоростите ми е решен и проблема беше адски тъп. Оказа се че маслото било малко в кутията и първо го доляхме да видим дали ще се оправи проблема и воаля работата заспа.След това си го смених цялото и нещата си дойдоха на мястото.

Срещнах и друг проблем с акумолатора който и него реших. Изписваше ми е акомулатора ми е слаб и след 10 секунди ми изключва контакта и така иначе си палеше нормално.Акумолатора ми е чист нов.... Оказа се един датчик на минусовата клема на акумолатора който се води IBS senzor . Смених и него и за сега всичко по колата работи ....

Ако някой има подобни проблеми с F10 с тези повреди да знае аз как реших моите :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от Taruno » 03 Окт 2016, 14:52

bmwmaniq написа:Здравейте колеги, въпроса със скоростите ми е решен и проблема беше адски тъп. Оказа се че маслото било малко в кутията и първо го доляхме да видим дали ще се оправи проблема и воаля работата заспа.След това си го смених цялото и нещата си дойдоха на мястото.

Срещнах и друг проблем с акумолатора който и него реших. Изписваше ми е акомулатора ми е слаб и след 10 секунди ми изключва контакта и така иначе си палеше нормално.Акумолатора ми е чист нов.... Оказа се един датчик на минусовата клема на акумолатора който се води IBS senzor . Смених и него и за сега всичко по колата работи ....

Ако някой има подобни проблеми с F10 с тези повреди да знае аз как реших моите :)


Маслото е намаляло заради теч колега, реши ли теча (обикновено е букса на мекатрониката или крив картер)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 318i M40

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от bmwmaniq » 05 Окт 2016, 7:19

Маслото е намаляло заради теч колега, реши ли теча (обикновено е букса на мекатрониката или крив картер)[/quote]

Taruno И аз първо за това се усъмних но не видяхме някакви течове... дори кутията не беше изцапана. Колата е нов внос от Италия и не е тайна за
никого че Италианците са пълни писюри в отношение на колите. От както реших проблема през два дена проверявах маслото в кутията и за сега не е мръднало.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от icog » 06 Окт 2016, 7:58

Има ли лесен начин за проверка ?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.04.2017
Пол: Жена

Re: Проблем със скоростна кутия на F10

Мнение от Evanzhelin » 01 Май 2017, 18:35

Имах същия проблем, благодаря за темата, и при мен проработи :)

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook