Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Triforce » 22 Сеп 2016, 22:58

Здравейте!
Тази вечер климатика ми направи странен проблем. Качих се в колата, запалих си я и веднага започна да бучи нещо от климатика в продължение на 4-5 секунди. След това спря. В първият момент се зачудих от къде идва шума. След около 30 секунди пак се появи и отново ме стресна. Направо звучи като прахосмукачка - много силно! Даже на най-силна степен климатика на колата не се чува така!
Потеглих и през цялото време така си прекъсваше и тръгваше. Спрях пред едно заведение и я угасих за 5 секунди, след което отново я запалих. Проблемът не беше решен. щраках по Auto, сменях режими, това нещо като че ли засилваше климатика не на 100%, а на 400%, все едно да издуха нещо. Оставих колата и след 1 час като се върнах, проблемът го нямаше.
Някой от колегите да е попадал на такъв феномен?
От скоро го карам това БМВ и си нямам идея от какво може да бъде. Досега по-нова кола от 2006-та година не съм имал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Chicho J » 23 Сеп 2016, 0:26

Ако след ден два като го пуснеш лампата на бутона светва, все еднк е активен,а не чуваш включването и не духа студено е от радиатора. Чест проблем и слабо звено на този модел - пука се и трябва смяна - поне при мен така се случи, шумя странно и се разви за ден след едно дълго пътуване. На другия ден нямаше студено...
Съвет, както и до всички колеги - Можеш да звъннеш в БМВ и да провериш по рамата ти дали за товята подлежи на сервизна акция - на доста им ги смениха по тази акция. Моята за съжаление не беше от планираните, та си платих радиатор и пълнене ;)

Горенаписаното е само хипотеза - ако утре и другиден климатикът ти си надува студено нормално, може да са други неща и ше гледаш ако пак се появи... Но най-честото е радиатора. Иначе е система с доста елементи, което само соециалист може да каже - компресори, изпарител... ( това е много гадно, че е под таблото и разглобяването е чудо...). Но тия не ги мисли - само ако се обади.

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от tihomair » 23 Сеп 2016, 8:02

Chicho J е прав за радиатора (кондензатора) - почти сигурно ти е за смяна.
Иначе за звука, ако пак се получи така излез от колата и иди отпред пред решетката, за да видиш и чуеш дали е от вентилатора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Dextuar » 23 Сеп 2016, 8:48

Колега, колата щом е 2015 все някаква гаранция имаш, защо просто не я закараш да я видят...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от kodomir » 23 Сеп 2016, 10:34

На мен ми смениха радиатора(кондензатора) в бова безплатно. Казаха ми, че имат акция и колата попадала в нея, иначе е от 2010. Преди да ми направят смяната, 2 години преди да почне лятото и да пускам климатроника трябваше да си допълвам фреон защото не охлаждаше както трябва. Сега нямам такива проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Triforce » 23 Сеп 2016, 18:20

dextuar написа:Колега, колата щом е 2015 все някаква гаранция имаш, защо просто не я закараш да я видят...

Колега, проблемът се оправи, а аз съм в Казанлък и трябва да отида до Бовакар в Бургас. Естествено, в понеделник ще се обадя на мой човек от Казанлък, който работи там да ми каже за този радиатор и дали наистина това подлежи на ремонт.
kodomir - това също е важна информация, като се обадя да попитам, за да кажа, че на клиенти на Бовакар е сменяно.
Ами за момента колата си работи нормално, но все пак в понеделник ще попитам. От питане глава не боли!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Triforce » 30 Авг 2017, 12:55

Вчера за втори път ми направи същият проблем. Но колата беше в сервиза заради всмукателният колектор и не ми казаха за никакъв проблем с климатика. Като заключа колата за 5 минути и проблема изчезва. Какви са тези нови автомобили, то е ужас направо! Ама пък можем ли да караме с коли на 20 години - ами не. Само да не ме изненада неприятно, да мине гаранцията и да ми кажат "Дай 2 бона за климатика" :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Koksan » 01 Сеп 2017, 15:11

Triforce написа:Вчера за втори път ми направи същият проблем. Но колата беше в сервиза заради всмукателният колектор и не ми казаха за никакъв проблем с климатика. Като заключа колата за 5 минути и проблема изчезва. Какви са тези нови автомобили, то е ужас направо! Ама пък можем ли да караме с коли на 20 години - ами не. Само да не ме изненада неприятно, да мине гаранцията и да ми кажат "Дай 2 бона за климатика" :D


Колега, загледай се следващият път като ти го направи проблема, на каква температура ти е маслото на колата(или от сервизното меню на таблото и водата на каква температура е), аз съм на 90% сигурен че шума който ти прави впечатление е както казаха и по-горе колегите, от Перката на радиатора! При много загряла кола, се включва на такива режими, че имаш чувството че нещо не е наред. Много силно се чува в купето и определено е нехарактерен звука за повечето шофьори. Също се получава и на напечена кола, когато искаш да охладиш бързо купето, перката се включва на последна степен заради радиатора на климатика.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Странен проблем с климатика на F10, 2015г.

Мнение от Triforce » 03 Сеп 2017, 16:38

Разбирам, но колата беше в гараж и я изкарах в 10 сутринта. В гаража температурата беше до 30 градуса, 100% съм сигурен. Имам 2 малки прозорчета и от там почти слънце не влиза. Говорим за студена кола, стояла цяла нощ в гаража. Ще си я карам така, пък каквото сабя покаже. То май няма нов автомобил без проблеми, независимо от марката. Такива са ми наблюденията - всеки се оплаква от новата си кола.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook