Charging fault !

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Charging fault !

Мнение от AbitpoweR » 06 Авг 2016, 21:10

Колеги днес както си карам ми светна това съобщение "Charging fault" в червен цвят. След като угася автомобила изчезва, запалвам и след малко пак се появява. Някой знае ли какво може да е или ако не се закара в bmw сервиз можем само да гадаем?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Charging fault !

Мнение от ivo1bg » 06 Авг 2016, 21:48

Отишъл си е алтернатора. След време ще падне акумулатора и няма да запалиш въобще, което е много тъпо, защото няма да можеш да сложиш на неутрална, за да се качиш на платформата, която да те закара до сервиз. И ако това ти се случи в тунел на магистрала, която е в ремонт и точно в този момент тунела е двупосочен, си изкарваш мноооого тъпо, задръствайки магистралата :mhihi: .
Бягай в сервиз да ти оправят тази гадост. Добрия случай и най-разпространения е да ти сменят платката с релетата, която се изпържва от жегата от двигателя.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Re: Charging fault !

Мнение от AbitpoweR » 06 Авг 2016, 21:52

ivo1bg написа:Бягай в сервиз да ти оправят тази гадост. Добрия случай и най-разпространения е да ти сменят платката с релетата, която се изпържва от жегата от двигателя.


Това и мисля да направя, явно ще е точно това цял ден карах градско на климатик... :roll: ivo1bg мери много!!! Можеш ли да споделиш малко информация за тази платка с релетата, име от къде да я намеря... :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Charging fault !

Мнение от kodomir » 06 Авг 2016, 23:14

Преди 2 години и при мен се появи това съобщение. Карах малко колата прибрах се и на другия ден като я запалих нямаше и помен от това. И до днес не ми се е появявало.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Charging fault !

Мнение от Пилев » 08 Авг 2016, 8:12

ivo1bg написа:...защото няма да можеш да сложиш на неутрална, за да се качиш на платформата, която да те закара до сервиз.....

:OT: Чак ми се стори невероятно. Но явно е истина. Поне за колите след 2010 :shock: . Все пак има начин направо от кутията да се пусне N.
Ето малко информация за това от www.bimmerfest.com
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: Charging fault !

Мнение от Chicho J » 10 Авг 2016, 9:52

Много полезно колега!
Благодаря, че го показа.
А ако споделиш и от къде можем да се сдобием с целия наръчник, грешка няма да имаш?:)

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook