Ангренажна верига N57

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Giorceto » 08 Фев 2019, 11:27

Сменяй я и нея, да ти е мирна главата. На мотора които разглобих, цедката на помпата се беше позапушила и от там не е качавала достатъчно масло и беше превъртял лагер. Ако можеш само цедката да смениш ок, или поне я свали и я почисти. При мен драмата беше от това, че немеца е сменял маслко на 28000 км, което при мен са три масла... но все пак.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от andy » 08 Фев 2019, 15:31

gagliandar написа:
gagliandar написа:Здравейте,
Предстои ми смяна на вериги на 30D N57 258k.s. случайно дочух, че след 200К км е препоръчително да се смени и маслената помпа, защото се износвала и не достигало масло до най-крайния лагер на коляновия вал (май че) и резултата отново струва скъпо!
Та моля хората които са добре запознати да споделят дали наистина е така.


Отново да попитам дали има подобен всеизвестен проблем или по-скоро е било частен случай?

за 35д и 50д съм чувал за проблем с маслената помпа, за което трябва да се сменя поне с веригите. Тя е тандем помпа с вакуумната и най-вероятно от там идва проблема след време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от equipment » 09 Фев 2019, 10:43

Колеги ,колко излиза една нова маслена помпа, някой има ли представа?

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Giorceto » 09 Фев 2019, 11:15

800 лева беше ако не се лъжа
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от gagliandar » 11 Фев 2019, 15:53

equipment написа:Колеги ,колко излиза една нова маслена помпа, някой има ли представа?


клиентска цена за оригинална ОЕМ 995 лв. от там на сетне кой какви отстъпки/връзки намери ;) това е за 30д

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от gagliandar » 11 Фев 2019, 16:50

andy написа:
gagliandar написа:
gagliandar написа:Здравейте,
Предстои ми смяна на вериги на 30D N57 258k.s. случайно дочух, че след 200К км е препоръчително да се смени и маслената помпа, защото се износвала и не достигало масло до най-крайния лагер на коляновия вал (май че) и резултата отново струва скъпо!
Та моля хората които са добре запознати да споделят дали наистина е така.


Отново да попитам дали има подобен всеизвестен проблем или по-скоро е било частен случай?

за 35д и 50д съм чувал за проблем с маслената помпа, за което трябва да се сменя поне с веригите. Тя е тандем помпа с вакуумната и най-вероятно от там идва проблема след време.


всъщност до колкото виждам в ОЕМ след 09.12г. помпите на 25дх, 30дх, 35дх и 40дх са еднакви?!?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от gagliandar » 11 Фев 2019, 22:06

Giorceto написа:Сменяй я и нея, да ти е мирна главата. На мотора които разглобих, цедката на помпата се беше позапушила и от там не е качавала достатъчно масло и беше превъртял лагер. Ако можеш само цедката да смениш ок, или поне я свали и я почисти. При мен драмата беше от това, че немеца е сменял маслко на 28000 км, което при мен са три масла... но все пак.


Това ли наричаш цедка? Черната входяща тръба.
20190211_220122.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: GranTurismo

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от northern » 23 Фев 2019, 10:54

Препоръчайте колега или малък сервиз, който може да смени верига на този мотор. За предпочитане в София или Пловдив, но не е проблем и в друг град.
Ще се радвам ако майстора няма против да направим едно хубаво видео, което да бъде полезно и на други хора.
:help: :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от tihomair » 24 Фев 2019, 10:26

northern написа:Препоръчайте колега или малък сервиз, който може да смени верига на този мотор. За предпочитане в София или Пловдив, но не е проблем и в друг град.
Ще се радвам ако майстора няма против да направим едно хубаво видео, което да бъде полезно и на други хора.
:help: :lalala:

В Пловдив при Atsalov ще ти свършат работа, за видеото незнам... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от equipment » 24 Фев 2019, 11:55

northern написа:Препоръчайте колега или малък сервиз, който може да смени верига на този мотор. За предпочитане в София или Пловдив, но не е проблем и в друг град.
Ще се радвам ако майстора няма против да направим едно хубаво видео, което да бъде полезно и на други хора.
:help: :lalala:



Мога да ти препоръчам в Пловдив сервиз, в който може да си занесеш частите и да платиш само труда. Аз си обслужих там колата, мой приятел със същото бмв си я обслужва постоянно там. Момчетата са много прецизни и си разбират от работата : )

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от gagliandar » 24 Мар 2019, 17:46

Здравейте колеги, преди 2 дена ми смениха веригите на N57 цата и бих искал да споделя факти от първо лице. Автомобила ми е на 230к км обслужван само в BMW в Белгия. Състоянието на веригите беше много добро. Само долната беше леко разтеглена, но нищо страшно. Ако знаех това преди да свалим двигателят нямаше да ги пипна до 300к км. Предприех смяната от страх появил се В следствие на форумната треска по темата. Всеки сам си знае автомобила и си преценява според обстоятелствата. Иначе смяната я направихме само с оригинални части, като бяха сменени освен веригите зъбчатките и водачите, всички ASM болтове, всички лагеруващи болтове /водачите на бананите и маслената дюза. Отворихме и картера за инспекция и смяна на тръбата с цедката по съвет на колега по горе, макар че старата изглеждаше чиста, но вече бях взел части, а и тя е около 30 лв. така че не съм мислил много. Маслото на двигателя остава Castrol, каквото е било от излизането от завода, а не новото BMW на Shell. Смених и филтър и масло на АСК всичко на ZF. Като цяло доста и добра работа свършиха момчетата, но без някаква забележителна разлика. В крайна сметка нали това е смисъла от превантивното обслужване... да се запази нормално функционалното състояние на механизма.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Giorceto » 25 Мар 2019, 17:14

gagliandar написа:Здравейте колеги, преди 2 дена ми смениха веригите на N57 цата и бих искал да споделя факти от първо лице. Автомобила ми е на 230к км обслужван само в BMW в Белгия. Състоянието на веригите беше много добро. Само долната беше леко разтеглена, но нищо страшно. Ако знаех това преди да свалим двигателят нямаше да ги пипна до 300к км. Предприех смяната от страх появил се В следствие на форумната треска по темата. Всеки сам си знае автомобила и си преценява според обстоятелствата. Иначе смяната я направихме само с оригинални части, като бяха сменени освен веригите зъбчатките и водачите, всички ASM болтове, всички лагеруващи болтове /водачите на бананите и маслената дюза. Отворихме и картера за инспекция и смяна на тръбата с цедката по съвет на колега по горе, макар че старата изглеждаше чиста, но вече бях взел части, а и тя е около 30 лв. така че не съм мислил много. Маслото на двигателя остава Castrol, каквото е било от излизането от завода, а не новото BMW на Shell. Смених и филтър и масло на АСК всичко на ZF. Като цяло доста и добра работа свършиха момчетата, но без някаква забележителна разлика. В крайна сметка нали това е смисъла от превантивното обслужване... да се запази нормално функционалното състояние на механизма.



Ако ще си караш колата или най-малко и въртиш по 30к км на година, не е превантивно, а задължително. Реално на много хора не им се иска, но това си е една нормална поддръжка на автомобила. Няма как да се кара 300к км само на масла и филтри :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от gagliandar » 25 Мар 2019, 21:22

Ако ще си караш колата или най-малко и въртиш по 30к км на година, не е превантивно, а задължително. Реално на много хора не им се иска, но това си е една нормална поддръжка на автомобила. Няма как да се кара 300к км само на масла и филтри :)[/quote]

Всъщност точно това имах в предвид, че ако автомобилът е експлоатиран нормално и поддържан правилно, би трябвало да се мисли за такова обслужване по-късно някъде към 300к Друг е въпроса до колко можеш да си сигурен в по-горното и дали ти се рискува.
А иначе дл преди 10 години ангренажен ремък ср сменяше на 60к, а веригата много рядко, само в краен случай. Сега при VW например ремъка е на 200к да се чуди човек защо още правят мотори с вериги като ще ги сменяме също толкова често, че к двигател да вадим...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от kodomir » 25 Мар 2019, 21:23

Аз май минавам по 13-14к км. Края на 2013 я взех на 90к, сега е на 157к. Ако продължажам така до 200к трябва след 3 години да я сменям.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Kurtov » 08 Апр 2019, 14:49

А иначе дл преди 10 години ангренажен ремък ср сменяше на 60к, а веригата много рядко, само в краен случай. Сега при VW например ремъка е на 200к да се чуди човек защо още правят мотори с вериги като ще ги сменяме също толкова често, че к двигател да вадим...


За пари. :)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook