Рядък проблем с BMW F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Рядък проблем с BMW F10

Мнение от kodomir » 13 Май 2016, 10:11

Здравейте колеги, колата е f10 530д с адаптивно окачване. Преди година като я закарах на един канал и я погледах отзад забелязах, че много леко е виснала лявата страна. Измерихме с рулетка от калника до ръба на джантата в долния край и се оказа че има 1см разлика с дясната страна. Отпред пак лявата страна е леко виснала но е по-малко от 1см.
Проверихме много неща и ходих в официален и неофициални сервизи.
Прегледаха ходова част, на стенд я качвах, гумите гледаха. В Бова инженера ми каза че за първи път вижда такова нещо(каза, че е виждал само на коли с възд.възглавници и ако някоя се е отпуснала, а на кола без възд.възглавница не е виждал такова нещо). В колата не ми изписва никаква грешка, на компютър я закачиха и в бова, там също не излезе грешка. Правиха някакви тестове колата почна да се клати и пак не се оправи. Накрая ми казаха, че може да е от амортисьори, но за да се разбере трябва да се изтърбуши цялата задница за да се стигне до амортисьор. И тъй като не ми се правеше тази гимнастика си карам колата така. По принцип не се забелязва с просто око но аз като си го знам искам да го отстраня проблема.
Някой който е срещал подобен проблем или има мнение по въпроса може да сподели. Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Рядък проблем с BMW f10

Мнение от expl0de » 13 Май 2016, 10:25

Ами те в тия сервизи като не са ти проверили амортисьорите, за какво са ти взели парите? Може при теб да се разглобява много, но по принцип амортисьорите се свалят доста лесно, особено задните и не е нужно да се разкачат отдолу, за да се провери. А предните дори си падат с пружините.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Рядък проблем с BMW f10

Мнение от kodomir » 13 Май 2016, 10:34

Не знам но ми казаха, че на компютъра не им излиза проблем с амортисьорите. А за да се свалят и проверят трябва да се махнат задни седалки, кора, задна щора, и др.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Рядък проблем с BMW f10

Мнение от meha » 13 Май 2016, 11:11

expl0de написа:Ами те в тия сервизи като не са ти проверили амортисьорите, за какво са ти взели парите


Отгоре,отгоре ли прочете какво е написал?

Проверили са му Динамик драйва и са го обезвъздушили (клатенето на колата наляво/надясно), амортисьорите не записват грешка :arrow: Според теб дали е трябвало да му правят подарък за извършените проверки?

Към автора,най-вероятно хората от Бова са прегледали всичко,случайно да са ти предложили ъпдейт на софтуера? Ако е така е добре да го направиш,може би си със стара версия,а за тези коли има доста нови.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Рядък проблем с BMW F10

Мнение от kodomir » 13 Май 2016, 11:22

Колата е от първите 5-ци 2010г. До сега не съм и правил ъпдейт на софтуера, а я имам от 2013. Мисля, че и преди това не е правен. Скоро прочетох в този форум, че един колега си е направил и бил доволен, то и аз мислих да правя но не знам дали ще има смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Рядък проблем с BMW F10

Мнение от meha » 13 Май 2016, 11:26

kodomir написа: то и аз мислих да правя но не знам дали ще има смисъл.


Винаги има смисъл.Дори да не оправиш този проблем,ще изчистиш нещо друго,за което може дори да не подозираш ;)
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Рядък проблем с BMW F10

Мнение от MadChicken » 13 Май 2016, 15:35

Имаше една процедура в ISTA-D - нещо от рода на Ride height adjustment. Та там се въвежда колко инча са ти джантите и се мери колко мм е вертикално от ръба на подкалника до долния ръб на джантата (650мм примерно). И това за всяка по отделно и после се гледат някакви референтни и текущи стойности които отчитат датчиците. Като слагах двайските я правих :mhihi:
Да не би там да е ключа за палатката ...
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Рядък проблем с BMW F10

Мнение от meha » 13 Май 2016, 16:05

MadChicken написа:Имаше една процедура в ISTA-D - нещо от рода на Ride height adjustment. Та там се въвежда колко инча са ти джантите и се мери колко мм е вертикално от ръба на подкалника до долния ръб на джантата (650мм примерно). И това за всяка по отделно и после се гледат някакви референтни и текущи стойности които отчитат датчиците. Като слагах двайските я правих :mhihi:
Да не би там да е ключа за палатката ...


Възможно е да си прав,но би трябвало хората в Бова да са го видели това. Освен ако не е попаднал човека на "ценен кадър" от сервиза :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Рядък проблем с BMW F10

Мнение от kodomir » 13 Май 2016, 16:23

Тази процедура също я направиха там, но не излезе нищо. Накрая човека ми каза, че ще комуникира с Германците по този въпрос но не съм му звънял. Утре ще се обадя ако все още помни случая, защото посещението беше октомври 2015.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook