Проблем с камерите

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.04.2016

Проблем с камерите

Мнение от bmwf10/5 » 10 Апр 2016, 13:05

Здравейте колеги

Имам Ф10 520д тия дни забелязах че лявата камера на страничното огледало не работи. Включва се за няколко секунди и гасне.
Някой имал ли е подобни проблеми?

Благодаря предварително

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Проблем с камерите

Мнение от MadChicken » 10 Апр 2016, 18:10

Баналния отговор е че ще трябва да си пуснеш една диагностика с дилърски софтуер. Камерката е умна и си казва всичко каквото я боли :mhihi:
Като вариант за решаване на проблема: кабела е от две части - къс от камерката до основата на огледалото и дълъг от там по праговете до багажника. Късия е 100-тина лв и очевидно, като си прибираш огледалата се прегъва и той, дългия е доста скъп и се прегъва в маншона на вратата, та не е като да не е възможно да му е дошло времето. Може и самата камерка да е, тя е още по-скъпа, но пък има и употребявани. Всичко е на конектори за радост и се сменя с повече или по-малко разглабяне, но първо задължитено диагностика, има си и тестови процедури.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Проблем с камерите

Мнение от kodomir » 10 Апр 2016, 20:34

Колега и аз имах подобен проблем но с камерата в дясното огледало. Това беше миналата година и от тогава не ми е правило проблеми. Иначе около един месец ми гаснеше и ми пишеше че има проблем с камерата. Само се оправи. Мисля че е било от водоструйката защото много я доближавах до огледалото и може да е влязло малко вода. Не съм 100% сигурен но се оправи за по-малко от месец.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Проблем с камерите

Мнение от hahohi » 10 Апр 2016, 21:35

kodomir написа:Колега и аз имах подобен проблем но с камерата в дясното огледало. Това беше миналата година и от тогава не ми е правило проблеми. Иначе около един месец ми гаснеше и ми пишеше че има проблем с камерата. Само се оправи. Мисля че е било от водоструйката защото много я доближавах до огледалото и може да е влязло малко вода. Не съм 100% сигурен но се оправи за по-малко от месец.


И аз го имах същия проблем с дясната камера на огледалото. Тръгваше и гаснеше 2-3 пъти. Първия беше точно след автомивка , но и при мен се оправи сама и вече от близо година никав проблем нямам с нея.
А да попитам аз мойте камери, предните на калниците, лявата ми е много замъглена, отваря се и се чисти (каква процедурата ако е така) или проблема най- вероятно е друг :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Проблем с камерите

Мнение от karisto » 31 Юли 2017, 21:05

Здравейте,
При мен също се получи проблем с камерата на левия калник. Когато ги активирам ми покзва за секунда дясната и после ми изписва грешка и изчезват. В BMW ги погледнаха и казаха, че там където била буксата към камерата се навлажнявало но тъй като били оптики нямало вариант за ремонт и трябва да се сменят, като тяхната цена беше около 3000 лв!?!?!?за двете и кабелите. Ако някой се сблъсквал с този проблем и има решение, нека да сподели.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.10.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 535d

Re: Проблем с камерите

Мнение от M_I_T_A_K_A » 31 Юли 2017, 23:30

Здравейте,

При мен наскоро се беше появил същия проблем с камерата в лявото огледало. Тръгваше за няколко секунди в началото и след това се изключваше. Проблема след разглобяване на огледалото се оказа окислени пинове на буксата на кабела, който се включва към камерата. След почистване всичко се оправи и повече проблеми не съм имал. Явно влиза по малко влага въпреки, че буксата изглежда доста добре уплътнена. Можеш да погледнеш преди да си започнал да купуваш кабели или камера.
Успех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Проблем с камерите

Мнение от karisto » 01 Авг 2017, 12:42

M_I_T_A_K_A написа:Здравейте,

При мен наскоро се беше появил същия проблем с камерата в лявото огледало. Тръгваше за няколко секунди в началото и след това се изключваше. Проблема след разглобяване на огледалото се оказа окислени пинове на буксата на кабела, който се включва към камерата. След почистване всичко се оправи и повече проблеми не съм имал. Явно влиза по малко влага въпреки, че буксата изглежда доста добре уплътнена. Можеш да погледнеш преди да си започнал да купуваш кабели или камера.
Успех.

Благодаря колега. Дано и в калниците да е такъв проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Проблем с камерите

Мнение от kodomir » 01 Авг 2017, 16:21

Хора при мен в дясното огледало камерата има проблем. След всяка додоструйка няколко часа ми се губи сигнала. После се оправя, явно е като проблема на M_I_T_A_K_A.
M_I_T_A_K_A ще споделиш ли как почисти пиновете?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.10.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 535d

Re: Проблем с камерите

Мнение от M_I_T_A_K_A » 06 Авг 2017, 22:36

Извинявам се за късния отговор, но бях извън страната.
Нищо особено не съм правил.
Много внимателно с финна отвертка зачистих крачетата до колкото позволява мястото, защото букста не е много голяма.
И напръсках няколко пъти със спрей (някой "contact cleaner").
Видимо състоянието не беше абсолютно перфектно, но проблема изчезна.
Успех на всички!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 12.09.2009
Пол: Мъж
Кара: F13 650i
Мечтае да кара: M

Re: Проблем с камерите

Мнение от vaskoniracing » 07 Дек 2018, 23:57

Здравейте,след подобни симптоми с камерата на лявото огледало прегледах внимателно буксата след,което ,я почистих и резултата е положителен т.е. камерата функционира отново.
IMG_3442.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook