Скоростомер

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Скоростомер

Мнение от plam75 » 08 Апр 2016, 22:15

Здравейте! Има ли начин скоростомера от head up да продължи да отчита и след 261 км/ч ? Да може човек спокойно да си вижда скоростта, без да се налага да се взира в скритото меню :mhihi:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Скоростомер

Мнение от MadChicken » 09 Апр 2016, 14:09

Колата ти с махнат ограничител ли е, че очакваш да видиш повече?
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Скоростомер

Мнение от kraska » 09 Апр 2016, 22:41

Ако питаш мен иска да се изфука колко е вдигнал.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Скоростомер

Мнение от plam75 » 10 Апр 2016, 0:42

MadChicken написа:Колата ти с махнат ограничител ли е, че очакваш да видиш повече?

Ясно е, че е с махнат, щом виждам повече в скритото меню.
kraska написа:Ако питаш мен иска да се изфука колко е вдигнал.....
Отдавна не съм на 18г.....

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Скоростомер

Мнение от Atsalov » 10 Апр 2016, 16:27

kraska написа:Ако питаш мен иска да се изфука колко е вдигнал.....



kraska, ако имаш малко мъжко или женско достоинство (защото по профила ти не се разбира какъв пол си) те призовавам да престанеш с "парещите" коментри. Ако имаш с какво да помогнеш пиши в темите, ако не просто се въздържай!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Скоростомер

Мнение от kraska » 10 Апр 2016, 17:40

Atsalov, хайде стига лично отношение. Разбрахме, че не съм ти симпатичен, не е нужно да коментираш всеки мой коментар. Прекаляваш с преднамереното си отношение. Просто такива теми ме дразнят. Радвам се, че не е на 18 ,ама щом по пътищата кара с толкова че и повече.. какво да коментирам повече......Малко по-малко такива примери и щеше да е по-спокойно на пътя. Мен щеше да ме е срам да задам такъв въпрос, но всеки луд с номера си. А ти се заяжадай с мен, щом ти е на сърце, но не прекалявай........
Последна промяна kraska на 11 Апр 2016, 12:50, променена общо 2 пъти

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Скоростомер

Мнение от MadChicken » 10 Апр 2016, 19:12

Излишни глупости...

Махането на ограничителя не е ли свързано с манипулиране на двигателния компютър, т.е. същото като "чипосване"?
Питам сериозно, защото на тия коли мисля че още не са измислили тунинг без отваряне на ECU-то, а колата ти е доста нова...
Другия вариант е докато е била на по-малко от 10 моторни часа и компютъра все още е отключен, някой да е кодирал по-голяма скорост за ограничител, ама едва ли.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Скоростомер

Мнение от hahohi » 10 Апр 2016, 21:28

MadChicken написа:Излишни глупости...

Махането на ограничителя не е ли свързано с манипулиране на двигателния компютър, т.е. същото като "чипосване"?
Питам сериозно, защото на тия коли мисля че още не са измислили тунинг без отваряне на ECU-то, а колата ти е доста нова...
Другия вариант е докато е била на по-малко от 10 моторни часа и компютъра все още е отключен, някой да е кодирал по-голяма скорост за ограничител, ама едва ли.


С мойта кола(530д ф10) съм вдигал 257км/ч по HUD (не се фукам :Д) Няма "ремап" незнам да е пипано по компютъра, за да е премахнат ограничителя .. Единственото обяснение тогава, е че не е верен километража :dunno: Обаче съм го засичал, при 100 на километраж 98 ми показва на навито. Разлика от 2км и обяснението ми е че нагоре дава по-големи отклонения .. :banghead: :dummy: :bang:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Скоростомер

Мнение от kraska » 10 Апр 2016, 21:46

При мен на предната ми кола Хонда сивик, при 224 км/ч на табло, даваше 200км/ч по GPS, ама то там бе известен този факт, а на Е91 точно така беше при 100 на километраж , по GPS бе 98. Иначе по отношение на DME - то, при бензина това още не е разчупено софтуерно, нов комп. ти трябва и ограничителя може да се махне (увеличи пределната скорост) преди 10-те часа да изтекат. За дизелите нямам наблюдение как стоят нещата на този етап.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Скоростомер

Мнение от plam75 » 11 Апр 2016, 0:33

kraska написа:Atsalov, хайде стига лично отношение. Разбрахме, че не съм ти симпатичен, не е нужно да коментираш всеки мой коментар. Това за "женското" достойнство ще се направя, че не съм го видял защото ако искаш може да се видим на живо и да ти докажа какъв тип достойнство имам. Прекаляваш с преднамереното си отношение. Просто такива теми ме дразнят. Радвам се, че не е на 18 ,ама щом по пътищата кара с толкова че и повече.. какво да коментирам повече......Малко по-малко такива примери и щеше да е по-спокойно на пътя. Мен щеше да ме е срам да задам такъв въпрос, но всеки луд с номера си. А ти се заяжадай с мен, щом ти е на сърце, но не прекалявай........

Колега kraska, ако всеки взема подобно отношение относно темите, които ПРОСТО го дразнят то форума тотално ще изгуби смисъл, ще се омаже. Мен също ме дразни някой си да ме коментира как, къде и с колко ще карам, какъв пример давам, дали ме е срам... Подобни поучителни коментари изместват същността на темата :?: Няма смисъл да прекаляваме.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Скоростомер

Мнение от kraska » 11 Апр 2016, 8:00

plam75 написа:
kraska написа:Atsalov, хайде стига лично отношение. Разбрахме, че не съм ти симпатичен, не е нужно да коментираш всеки мой коментар. Това за "женското" достойнство ще се направя, че не съм го видял защото ако искаш може да се видим на живо и да ти докажа какъв тип достойнство имам. Прекаляваш с преднамереното си отношение. Просто такива теми ме дразнят. Радвам се, че не е на 18 ,ама щом по пътищата кара с толкова че и повече.. какво да коментирам повече......Малко по-малко такива примери и щеше да е по-спокойно на пътя. Мен щеше да ме е срам да задам такъв въпрос, но всеки луд с номера си. А ти се заяжадай с мен, щом ти е на сърце, но не прекалявай........

Колега kraska, ако всеки взема подобно отношение относно темите, които ПРОСТО го дразнят то форума тотално ще изгуби смисъл, ще се омаже. Мен също ме дразни някой си да ме коментира как, къде и с колко ще карам, какъв пример давам, дали ме е срам... Подобни поучителни коментари изместват същността на темата :?: Няма смисъл да прекаляваме.

Ок, имаш право...
А в скритото меню колко ти показваше скоростта след като HUD спря на 260км/ч ?
И ти ли си я тунинговал или така я взе?
Последна промяна kraska на 11 Апр 2016, 23:00, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Скоростомер

Мнение от plam75 » 11 Апр 2016, 22:01

Подминаваше 270 (да не е като фукане) В крайна сметка на основния ми въпрос дали ще има решение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: Скоростомер

Мнение от drianov » 12 Апр 2016, 7:50

Какво ще им се извиянваш!

Ако в България са карали с над 250 км/ч са си за санкция, не за извинение! Утре някой невинен ще пострада заради такива идиоти!
Пътищата не са само техни, движат се и други хора с деца, със семейства, освен това си има закони! Какво право му дава на някой келеш да кара със 270 и да застрашава живота на другите. Неговия е ясно, че не струва нищо...
Типично безотговорно отношение на човек, който не е постигнал нищо с труд в този живот - колата сигурно баща му я е купил или продава бело в люлин...

Срам ме е от такива индивиди!
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Скоростомер

Мнение от Emooo » 12 Апр 2016, 12:21

И аз съм вдигал 200 на новия участък на магистралата но ме е срам от това, че нарушавам правилата. Всеки е карал с превишена скорост но въпроса е да имаш възпитанието да осъзнаеш, че това не е нещо с което да се хвалиш. За жалост в нашата родина човешкия материал е такъв, че погазването на правилата е признак на сила.
Tool - Fear Inoculum

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Скоростомер

Мнение от Atsalov » 12 Апр 2016, 18:00

Предлагам ви да се спре с :OT: и да се пише по темата. Иначе всеки си има глава на раменете и носи съдебна отговорност пред органите на реда. Нека не се превръщаме в съдници на чужди дела. Човека, може да си е карал колата на писта.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook