ACC радар сензор

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 11.03.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: G30 530E 2020

ACC радар сензор

Мнение от morskivalk » 16 Мар 2016, 10:46

Здравейте колеги,

От няколко дни започна да ми се изключва АСС радар сензора на Stop&Go функцията на автопилота и сега вече спря да се включва т.е. показва ми, че имам проблем. Качих я на тест на модулите и ми показа, че е червен и момчето ми каза, че е изгорял. Абе те тез модули уж не изгаряли?!? Сега освен да търся втора употреба, някой може ли да ми предложи какви са вариантите, може ли да се отремонтират тези радар сензори или си трябва нов? Моля помагайте с информация, който знае.
Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ACC радар сензор

Мнение от meha » 16 Мар 2016, 11:34

По принцип не изгарят,но винаги си има първи път. Свържи се с Napstera на личнои виж дали не може да ти измисли нещо за ремонт (ако наистина е сдухал).
Иначе ,може да иска само калибрация....или реглажа на сходимостта да е мръднал! А може и софт да иска.......зависи от момчетата дето са го гледали!
Радара е скъп,така че не е лошо да си провериш всички варианти преди да купуваш нов,ако те бърка цената де.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: ACC радар сензор

Мнение от oci » 16 Мар 2016, 14:49

morskivalk написа:Здравейте колеги,

От няколко дни започна да ми се изключва АСС радар сензора на Stop&Go функцията на автопилота и сега вече спря да се включва т.е. показва ми, че имам проблем. Качих я на тест на модулите и ми показа, че е червен и момчето ми каза, че е изгорял. Абе те тез модули уж не изгаряли?!? Сега освен да търся втора употреба, някой може ли да ми предложи какви са вариантите, може ли да се отремонтират тези радар сензори или си трябва нов? Моля помагайте с информация, който знае.
Благодаря предварително.

Принципно на АCC на 90 процента му изгаря нагревателя на лещата и той се ремонтира успешно.
Мой съвет е направи си една читава диагностика където няма да ти свети в червено :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 11.03.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: G30 530E 2020

Re: ACC радар сензор

Мнение от morskivalk » 18 Мар 2016, 21:47

Благодарение на колегата ОCI - Орлин отново съм в играта. Само докато я закачи каза,че най-вероятно е от прекъснато/скъсано кабелче. Така се и оказа, и след около 30 мин. вече всичко беше наред. Благодаря още веднъж. :bowdown: :clap: :yes: :yes: :yes:

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook