Спортна автоматична кутия

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Спортна автоматична кутия

Мнение от plam75 » 13 Ное 2015, 1:32

Здравейте, интересувам се каква е разликата между спортната и нормална автоматична кутия, освен перките на волана?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от meha » 13 Ное 2015, 8:34

Взимай смело спортната ,по-добре включва,имаш опция за пера на волана ,и е по-здрава!
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от MadChicken » 13 Ное 2015, 10:10

meha написа:Взимай смело спортната ,по-добре включва,имаш опция за пера на волана ,и е по-здрава!


Кутията е абсолютно същата, имаш пера на волана и друго лостче. Даже софтуера е същия.
Като не сте запознати с F-сериите ми е интересно защо изказвате компетентни мнения?
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от JTD » 13 Ное 2015, 10:14

MadChicken написа:
meha написа:Взимай смело спортната ,по-добре включва,имаш опция за пера на волана ,и е по-здрава!


Кутията е абсолютно същата, имаш пера на волана и друго лостче. Даже софтуера е същия.
Като не сте запознати с F-сериите ми е интересно защо изказвате компетентни мнения?

Софтуера не е същия. Реално това е разликата, добавяйки и педалите на волана.
Примерно когато си с изключен ДСЦ но с активиран ДТЦ, то кутията няма да ти превключи на следваща предавка, когато вкараш двигателя в лютеницата.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от MadChicken » 13 Ное 2015, 10:19

Още компетентни хора се включиха :yes:
Позволи ми да знам, тъй като имам F10 и съм го правил на моята кола, а и не обичам да си чеша езика.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от meha » 13 Ное 2015, 11:03

Кутията механично е същата ,лоста е различен,перата ясно. За Софтуера,сигурен ли си че е един и същ ? Говорим само за софтуера на кутията?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от Emooo » 13 Ное 2015, 11:06

Предполагам че софтуера един и същ но има 2 режима заложени в него - спортен и стандартен. В зависимост за коя кутия си платил е активен или спортен или стандартен, така че и си мисля че и 2мата са прави.
Tool - Fear Inoculum

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от MadChicken » 13 Ное 2015, 11:18

Колеги, това не е Е-серия. Софтуерът е абсолютно същия. Смятам да приключа до тук. Който разбрал - разбрал :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от plam75 » 13 Ное 2015, 14:17

Благодаря за отговорите. Според някои спортната превключва по-рязко, по-бързо, за по-спортно каране може би.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от JTD » 13 Ное 2015, 15:10

MadChicken написа:Колеги, това не е Е-серия. Софтуерът е абсолютно същия. Смятам да приключа до тук. Който разбрал - разбрал :mhihi:

Да бе, то защото има 5-ца Е серия с 8 степенен автомат. :mhihi:
Ето БМВ какво казва по въпроса точно:

8-speed Sport Automatic transmission.
This Sport Automatic transmission adjusts to your style – from comfortable cruising to very dynamic driving. To change gears, use the selector lever or steering wheel-mounted gear shift paddles. In Sport mode, modified clutch settings allow very quick adjustments in engine speed for minimal shift times. The close spacing of the eight gears optimizes acceleration, while also maximizing efficiency and comfortable shifting.

Благодарение на софтуера, превключването при спортната кутия е намалено от стандартните 200мс на 160мс.
И всичко това е направено софтуерно, защото съм се интересувал и реално това е истинската разлика между двата типа кутии.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Ное 2015, 23:16

С две думи - минимална разлика, която ако не са перата на волана, ИЗОБЩО няма да намерите чисто субективно, че и обективно.
Вероятно човека пита за да си отговори каква кола втора ръка да си купи и отговора би бил универсалния - тази в по-добро състояние и екстри, като за плюс от двете кутии може да разбираш лостчетата. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от tihomair » 14 Ное 2015, 13:06

Emooo написа:Предполагам че софтуера един и същ но има 2 режима заложени в него - спортен и стандартен. В зависимост за коя кутия си платил е активен или спортен или стандартен, така че и си мисля че и 2мата са прави.

Аз съм с "обикновен" автомат и също имам "спортен и стандартен" режим (D и DS), както всъщност почти всеки автомат...та няма да е тук разликата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от Emooo » 14 Ное 2015, 13:13

tihomair написа:
Emooo написа:Предполагам че софтуера един и същ но има 2 режима заложени в него - спортен и стандартен. В зависимост за коя кутия си платил е активен или спортен или стандартен, така че и си мисля че и 2мата са прави.

Аз съм с "обикновен" автомат и също имам "спортен и стандартен" режим (D и DS), както всъщност почти всеки автомат...та няма да е тук разликата :mhihi:

Нямах D и DS предвид...
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от tihomair » 14 Ное 2015, 13:26

Emooo написа:
tihomair написа:
Emooo написа:Предполагам че софтуера един и същ но има 2 режима заложени в него - спортен и стандартен. В зависимост за коя кутия си платил е активен или спортен или стандартен, така че и си мисля че и 2мата са прави.

Аз съм с "обикновен" автомат и също имам "спортен и стандартен" режим (D и DS), както всъщност почти всеки автомат...та няма да е тук разликата :mhihi:

Нямах D и DS предвид...

Предполагам. Не съм карал със спортен автомат и не мога да направя сравнение. Мога само да предполагам, че в D работи като обикновения, а в DS се проявява като "по-спортен" и тук си задавам въпроса с какво, след като и при стандартния си превключва в червеното :dunno: Може би ще има някаква минимална разлика от няколко милисекунди в превключването, както беше казал колега в предишен коментар...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Спортна автоматична кутия

Мнение от Emooo » 14 Ное 2015, 19:07

Мога да предполагам, че софтуерно превключването е по-бързо в двата режима D и DS. По бързото превключване вероятно дава по-малък комфорт и затова са израбрали да го продават като спортна кутия. Едно е сигурно хардуера е еднакакъв. Теоретично би трябвало да може да се програмира колата така че кола без спортна кутия да работи като спортна.
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook