E60 -> F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: e60 -> f10

Мнение от _Maranello_ » 26 Яну 2017, 23:19

Salmi написа:Аз от месец вече карам F10 530XD 258PS и мойте впечатления са че в ниските обороти главно при граско шофиране колата не е толкова отзивчива и пъргава, както беше Е60. Извън геадско пък при изпреварване го няма вече този ритник отзат като при Е60 а плавно ускорение малкото като при мерцедес. Но мен най ме дразни това че колата при градски условия стои тромава :(

Не съм забелязал разликата, която описваш. Впечатлението ти може да е субективно, заради повечето скорости и плавността, която създават. Мой приятел се оплака от нещо подобно при проблем с ДПФ-а.
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: E60 -> F10

Мнение от Chicho J » 15 Апр 2017, 20:58

F10 е с различно поведение и е нормално това, което повечето от Вас споделят.
Колата е с много по- тежко, комфортно и една идея тромаво усещане. Има по-лимузина тип лукс, но за сметка на по-полойна динамика. Като караш в града, държи двг постоянно около 1500 rpm, където нямаш много динамика. Тук идва и ролята на 8 стрпенния ЗФ.
Като почувстваш нужда от динамика трябва да шибнеш газта и те подгонва едно стадо разярени бикове. Лошото е, че се случва толкова бързо, че докато ги пуснеш, вече трябва да ги спураш. А там усещаш една тежест и инерция, които те затискат:). Като цяло е много готина колата, просто са я решили много повече като лимузина тип Мерц, отколкото като динамична голяма тройка. Е60 е съвсем друго като го карам - компактно, динамично.
На спорт режим е друго ;) Както и разходът :). Някак му липсва само междинен вариант...

Между другото си мислех, че е от Х-а. Обаче карах доста Х3, отново 3л дизел и поведението някак е по-пъргавко и динамично, въпреки, че е ХД и е сув. Предполагам е от по-късото междуосие и по-различните настройки на колата. Друг мехатроник и т.н.
Така че, просто на Ф10 концепцията в такава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: E60 -> F10

Мнение от vodkarulez » 29 Юни 2017, 22:58

Привет!

Тъй като скоро пак се върнах на Ф10, прегледах темите в подфорума и тази ме заинтригува. Имал съм 3 коли серия E60 и 2 коли серия F10. От бензинови до дизелови и обратното. Карал съм средно 5 години Е60 и 4 години Ф10. Мога да напиша много, но ще бъда кратък и ще наблегна на по-важното. За времето си Е60 беше страхотен автомобил, може би най-доброто бмв за града и извън града, погледнато под общ знаменател от всички гледни точки. Към днешна дата Е60 също е страхотен автомобил и въпреки годините си, бих казал, че изглежда достатъчно актуално. Чувал съм мнения на приятел, че в техните очи поколенията би трябвало да са Е39 ->ф10 -> Е60, чисто визуално и креативно от към дизайн. За мен Е60 си беше добър автомобил във всичко, с изключение на качеството на интериора. За него мога да споделя много забележки и много несъвършени неща, които просто не прилягат на автомобил от този клас. Точно заради това много хора не го харесаха и буквално го пропуснаха в избора на автомобил. БМВ си взе сериозна забележка и направи следващата ф10 много по-луксозна и това е видимо от всеки. Моите лични впечатления са, че ф10 уби рибата като дизайн и тук говоря и за интериор и екстериор. Почти не мога да намеря слабо място, особено ако колата е оборудвана с всичко. Не случайно след като за първи път си купих ф10 през 2012 година, сега отново си купих отново тази генерация. Причината е, че смених ф10 с ф36, при това с нова, след това изчаках г30, не ми хареса, и реших да върна на ф10. В крайна сметка, Е60 е вече стара кола, модел 2002 година, пусната 2003 година. Каквото и да кажем за нея, вече е стара кола, не защото изглежда така, а защото сме я гледали и гледали и гледали. За времето си беше достатъчно добра и който е карал е60, мисля, че е видял всичките и достойнства. Ф10 също е стар модел, но все още много актуален и все още толкова красив, колкото и през 2009 когато го показаха за първи път. Лично аз съм влюбен в тази кола. Като започнем от извивките на предния капак, преминем през адаптив драйв, 6wb табла и приключим през кутии и двигатели. Според мен ф10 и е60 нямат нищо общо, освен, че са 5-та серия и поредни генерации. Ф10 е по-добрата кола във всяко отношение, имайки предвид, че 5-та серия би следвало да бъде комфортна, луксозна, носеща се като лимузина на пътя. Скоро попаднах на сравнение между ф10 и г30 и трябва да Ви кажа, че въобще не бяха малко плюсовете за ф10, което затвърждава мнението, че е един много интересен, актуален и функционален луксозен автомобил, който отговаря на всички капризи на съвремието.
Специалист-Икономист

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook