E60 -> F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: e60 -> f10

Мнение от MadChicken » 15 Сеп 2015, 19:35

Дано вече ти е станало по-ясно...
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: e60 -> f10

Мнение от Salmi » 21 Дек 2016, 12:06

Аз от месец вече карам F10 530XD 258PS и мойте впечатления са че в ниските обороти главно при граско шофиране колата не е толкова отзивчива и пъргава, както беше Е60. Извън геадско пък при изпреварване го няма вече този ритник отзат като при Е60 а плавно ускорение малкото като при мерцедес. Но мен най ме дразни това че колата при градски условия стои тромава :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: e60 -> f10

Мнение от kodomir » 21 Дек 2016, 14:55

Правиш си я на спорт и няма да е тромава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: e60 -> f10

Мнение от bossorange » 22 Дек 2016, 19:16

Salmi написа:Аз от месец вече карам F10 530XD 258PS и мойте впечатления са че в ниските обороти главно при граско шофиране колата не е толкова отзивчива и пъргава, както беше Е60. Извън геадско пък при изпреварване го няма вече този ритник отзат като при Е60 а плавно ускорение малкото като при мерцедес. Но мен най ме дразни това че колата при градски условия стои тромава :(

Има нещо такова и при мен, самия педал на газта е по-малко чувствителен спрямо е60.
На спортен режим да, съвсем друго е, но като цяло е60 се усещаше по спортна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: e60 -> f10

Мнение от kodomir » 22 Дек 2016, 22:36

То на първата страница колегите които са карали е60 са споделили същото мнение като вас така, че не се учудвайте. Аз преди да взема ф10 бях с голф4 и също забелязах това с педала. На голфа докато го чукна и мигновено се усещаше реакция. Затова като искам да е по-рязка колата я включвам на спорт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: e60 -> f10

Мнение от acho.rs » 26 Дек 2016, 22:27

Волана е адаптивен - градско е лек на перо, извънргадско се втвърдява. И да не бъркаме мек волан и индиректен волан. Ауди е пример как, колкото и да втърдяват, пак остават безкрайно индиректни..
Е60 се усеща като 3ка в сравнение с ф10 - нормално, предвид че последната ползва платформа на 7ма серия, че даже и интериора е същия. Този клас се търси комфорт и лукс и според мен ф10 се справя доста по-добре.
Най-важния е обаче, че актуалната петица носи визията на класическо БМВ, не на Грета габо.
Кутията наистина е феноменална - не вярвах на хвалбите докато не покарах. Подобрява динамиката и почти изцяло покрива лага на печките :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: e60 -> f10

Мнение от tihomair » 02 Яну 2017, 17:19

bossorange написа:
Salmi написа:Аз от месец вече карам F10 530XD 258PS и мойте впечатления са че в ниските обороти главно при граско шофиране колата не е толкова отзивчива и пъргава, както беше Е60. Извън геадско пък при изпреварване го няма вече този ритник отзат като при Е60 а плавно ускорение малкото като при мерцедес. Но мен най ме дразни това че колата при градски условия стои тромава :(

Има нещо такова и при мен, самия педал на газта е по-малко чувствителен спрямо е60.
На спортен режим да, съвсем друго е, но като цяло е60 се усещаше по спортна

Няма ритник, защото сте с xDrive. Павка знаеш при мен как е със задно :mhihi: :winky: Един приятел скоро ми каза, че съм му изправил кръста :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: e60 -> f10

Мнение от Cinder » 02 Яну 2017, 18:08

Електрическия волан на F10 си е също толкова гаден, колкото и при Ауди. И от 8 степенния автомат не съм очарован - сравнен с DCT-то е доста муден.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: e60 -> f10

Мнение от Dextuar » 02 Яну 2017, 18:40

Cinder написа:Електрическия волан на F10 си е също толкова гаден, колкото и при Ауди. И от 8 степенния автомат не съм очарован - сравнен с DCT-то е доста муден.
Че 8-ем степенния автомат не е ли също dual clutch?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: e60 -> f10

Мнение от Cinder » 02 Яну 2017, 18:52

Не, с торк конвертор си е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: e60 -> f10

Мнение от tihomair » 02 Яну 2017, 20:04

Cinder написа:Електрическия волан на F10 си е също толкова гаден, колкото и при Ауди. И от 8 степенния автомат не съм очарован - сравнен с DCT-то е доста муден.

Воланът не е като при старите модели, но сравнен с Алди е направо супер (брат ми има Алди :nono: :mhihi: ) Колкото до автомата аз съм очарован, а явно не само аз, след като е най-добрия автомат https://www.youtube.com/watch?v=JXrHDjcQIIU ;) Сравнен с DCT-то е ясно, че ще е "муден", но това не е М5 нали :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: e60 -> f10

Мнение от tihomair » 06 Яну 2017, 12:08

А най-добре е така: https://www.instagram.com/p/BO5xzjhhYiC/

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: e60 -> f10

Мнение от Cinder » 06 Яну 2017, 12:23

Предавателните числа на ръчните скорости на М5 са доста смотани. Ако си карал DCT, никога няма да помислиш за ръчни скорости. Автоматичния режим на DCT-то е много добър (за разлика от SMG III :mhihi:), а ръчния режим е в пъти по-бърз от която и да е ръчна скоростна кутия. Единствено американците са толкова заблудени да си ги поръчват/карат (за това и само там се продава М5 с ръчни скорости, още от времето на Е60) и то тези, които цял живот са карали автоматици и си мислят, че като си вземат М5 с ръчни скорости изживяват някакво страхотно усещане :mhihi:
Последна промяна Cinder на 09 Яну 2017, 14:34, променена общо 2 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: e60 -> f10

Мнение от tihomair » 06 Яну 2017, 12:35

Cinder написа:Предавателните числа на ръчните скорости на М5 са доста смотани. Ако си карал DTC, никога няма да помислиш за ръчни скорости. Автоматичния режим на DTC-то е много добър (за разлика от SMG III :mhihi:), а ръчния режим е в пъти по-бърз от която и да е ръчна скоростна кутия. Единствено американците са толкова заблудени да си ги поръчват/карат (за това и само там се продава М5 с ръчни скорости, още от времето на Е60) и то тези, които цял живот са карали автоматици и си мислят, че като си вземат М5 с ръчни скорости изживяват някакво страхотно усещане :mhihi:

Сигурен съм, че е по-бързо от ръчните, но наистина (според моите виждания) изживяването с ръчни скорости не може да се замени и с най-бързия автомат. Тива е така (за мен) ,защото съм се учил и карал цял живот ръчка (автомат от 2 години) и както се досещате се изграждат едни навици с левия педал, които никой автоматик не може да замени. Все пак при М5 и подобни мощни машини явно е по-удачно с автоматик заради голямата мощност, но това са само догатки за мен, докато не пробвам [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: e60 -> f10

Мнение от icog » 06 Яну 2017, 22:37

tihomair написа:
Cinder написа:Предавателните числа на ръчните скорости на М5 са доста смотани. Ако си карал DTC, никога няма да помислиш за ръчни скорости. Автоматичния режим на DTC-то е много добър (за разлика от SMG III :mhihi:), а ръчния режим е в пъти по-бърз от която и да е ръчна скоростна кутия. Единствено американците са толкова заблудени да си ги поръчват/карат (за това и само там се продава М5 с ръчни скорости, още от времето на Е60) и то тези, които цял живот са карали автоматици и си мислят, че като си вземат М5 с ръчни скорости изживяват някакво страхотно усещане :mhihi:

Сигурен съм, че е по-бързо от ръчните, но наистина (според моите виждания) изживяването с ръчни скорости не може да се замени и с най-бързия автомат. Тива е така (за мен) ,защото съм се учил и карал цял живот ръчка (автомат от 2 години) и както се досещате се изграждат едни навици с левия педал, които никой автоматик не може да замени. Все пак при М5 и подобни мощни машини явно е по-удачно с автоматик заради голямата мощност, но това са само догатки за мен, докато не пробвам [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk


Да кажем, че е въпрос на лично усещане. И аз не можех да си помисля за автомат след 15г. ръчни скорости ама на, сега като се кача в колата на жена ми и правя отскоци при паленето, забравям, че има 3-ти педал.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook