Грешка с голям разход на ток

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Грешка с голям разход на ток

Мнение от petio » 29 Юни 2015, 21:51

Здравейте колеги,
преди десет дена влизам в гаража хващам дръжката да се отключи колата, но не. Подръпнах я и стана, но с леко забавяне, което ме изненада. Не го беше правила до сега. Влизам, паля и дрънннн. Звука на изтичащи пари от джоба в посока някой сервиз :bang: . (Между другото тая аларма ще ме вкара някой път в гроба :mhihi: ). На дисплея изписа грешка (която не запомних или записах), в тона на "Висока консумация на енергия в спящ режим и се е наложило изключване на консуматорите". Покарах я насам-натам и при всяко палене продължаваше да излиза грешката. Отидох в Дару и я вкараха за проверка. Излезе предписание за смяна на акумулатор. Колата кара трета година и не ми се струва редно. Е60-ката кара осма година с оригиналния. (Надявам се да не е направила издънка при колегата :wave: ). Струва 860лв :shock: . За щастие нямаха наличен. Приемчика ми препоръча да си взема зарядно (понеже пътувах за Гърция на следващия ден на море и не ми се обикаляше по сервизи). Зарядното е доста футуристично на външен вид. Включих го през нощта. Успя да изкара всички цикли. Тръгна от третия и по времето за зареждане съдя че акумулатора е бил на не повече от 60% заряд. В Дару мериха зареждането и казаха, че е ОК. Та от тогава няма ядове. Нямам обяснение, защо се случи това. Карам колата всеки ден по цял ден (около 50-100км) и един два пъти седмично извънградско. Би трябвало да се зарежда.
Инфото, което споделиха специалисти е, че тука тази грешка не е от модула за уравление на зареждането, а почти винаги от акумулатора. Явно тия коли гълтат много ток с всички екстри и консуматори.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F30 330D

Re: Грешка с голям разход на ток

Мнение от creativen » 29 Юни 2015, 23:33

Колега провери ако имаш допълнително поставен GPS от застраховател примерно батерията да не е заминала . Имах същата случка и се оказа това .

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Грешка с голям разход на ток

Мнение от Atsalov » 30 Юни 2015, 0:03

creativen написа:Колега провери ако имаш допълнително поставен GPS от застраховател примерно батерията да не е заминала . Имах същата случка и се оказа това .




И при мен се случи така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Грешка с голям разход на ток

Мнение от petio » 30 Юни 2015, 8:15

Имам поставен GPS. За осем месеца ако се е скапал лошо за тях.
Ще проверя! Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Re: Грешка с голям разход на ток

Мнение от marinov_bs » 05 Юли 2015, 9:26

petio написа:Имам поставен GPS. За осем месеца ако се е скапал лошо за тях.
Ще проверя! Благодаря!

За 6 месеца, батерията пада до около 30%. Интересно защо не са ти се обадили за смяна?
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook