Bmw F10 скоростна кутия

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ionov » 08 Ное 2017, 16:12

Здравейте,
това със лекото ритане от D на P или от D на R според мен е нормално.
Аз съм имал 2 Ф30 ки с тази кутия и е идентично и на двете. Не винаги ритва като сложа на Р но се сличва понякога. На 2рото Ф30 смениха маслото на кутията (на 120к км по препоръка го смених) и нямаше абсолютно никаква разлика. Питал съм приятел от Ауто Бавария, каза че са си така.
Ритането може да се усети по-силно ако сте на спирачка и превключите от N на D няколко пъти. Тогава почва да рита доста силно но това е нормално все пак се нагнетява напрежение а натиснатата спирачка не го пуска.
При мен се получи друг проблем. От както смених маслото на кутията имам мирис на трансмисионно масло от колата отпред при двигателя от шофьорската част. Гледаха я нама капка масло нито отдолу нито отгоре. Имаше омасляване на топлообменника но това се отстрани и сега и той е сух но миризмата си е все там. Чудя се дали е възможно да са наляли повече масло в кутията и като загрее то да се качва до отдушника и от там да мерише...
Някой по-запознат да каже ако може?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от A9A » 09 Ное 2017, 9:04

ionov написа:Чудя се дали е възможно да са наляли повече масло в кутията и като загрее то да се качва до отдушника и от там да мерише...
Някой по-запознат да каже ако може?


Това е отговора на въпроса ти. Пише го даже и в manual-а, че се получава когато в кутия има повече масло.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ionov » 09 Ное 2017, 19:39

Доколкото гледах обаче, меренето на нивото е доста сложно.
Нпоследък мирише една идея по-малко май.
Проблем ли е да се кара така или е хубаво да се източи излишното масло?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от A9A » 10 Ное 2017, 8:38

Явно са я пълнили без да следят температурата на маслото в скоростната кутия. Ако имаш доверен човек със софтуер, който може да следи температура може да я загреете (температурата трябва да е между 30 и 50 градуса) и да отвъртите пробката за да изтече количеството в повече. Не те съветвам да ходиш по сервизи, понеже виждаш след това в какво състояние ти се дава колата... :no:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ionov » 10 Ное 2017, 11:20

Ами за този сервиз имах добро мнение но две коли карах там и по двете си оставиха ръцете общо взето...
Иначе сметките са като за перфектно обслужване...
А относно градусите знам но при тези градуси топлообменника е затворен и реално не ти дава реалното ниво на маслото, защото като загрее кутията топлообменника отваря и гълта някакво количество масло. Трябва да се мери два пъти реално преди и след...
Но така или иначе миризмата ми е почти напълно изчезнала няма да се занимавам за сега.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ivo1bg » 10 Ное 2017, 12:10

A9A написа:Явно са я пълнили без да следят температурата на маслото в скоростната кутия. Ако имаш доверен човек със софтуер, който може да следи температура може да я загреете (температурата трябва да е между 30 и 50 градуса) и да отвъртите пробката за да изтече количеството в повече. Не те съветвам да ходиш по сервизи, понеже виждаш след това в какво състояние ти се дава колата... :no:

Хайде стига глупости! Ти какво предлагаш на колегата, да вдигне колата пред блока на трупчета и да легне под нея ли? Разбира се, че трябва да се ходи по сервизи, но при проверени, доказали се и отговорни такива. Гаража на Бай Петко от 68-ми блок, не е такъв.
Не знам къде е ходил колегата, но щом не е доволен от работата на хората в този сервиз.........., ами сменя се сервиза и край. Какво има да се умува толкова? Във форума си има и тема за сервизите, кой, къде и колко е добър или лош. Нали за това е форума ;).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ionov » 10 Ное 2017, 12:35

Ами ходих в един от най-големите неоторизирани сервизи на БМВ ама няма да споменавам имена :)
Иначе за напред ще си знам да не ходя повече там и така...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от A9A » 10 Ное 2017, 13:04

ivo1bg написа:
A9A написа:Явно са я пълнили без да следят температурата на маслото в скоростната кутия. Ако имаш доверен човек със софтуер, който може да следи температура може да я загреете (температурата трябва да е между 30 и 50 градуса) и да отвъртите пробката за да изтече количеството в повече. Не те съветвам да ходиш по сервизи, понеже виждаш след това в какво състояние ти се дава колата... :no:

Хайде стига глупости! Ти какво предлагаш на колегата, да вдигне колата пред блока на трупчета и да легне под нея ли? Разбира се, че трябва да се ходи по сервизи, но при проверени, доказали се и отговорни такива. Гаража на Бай Петко от 68-ми блок, не е такъв.
Не знам къде е ходил колегата, но щом не е доволен от работата на хората в този сервиз.........., ами сменя се сервиза и край. Какво има да се умува толкова? Във форума си има и тема за сервизите, кой, къде и колко е добър или лош. Нали за това е форума ;).


Глупост или не, предложението ми е базирано на сервизите, които съм посетил аз и моите роднини (нарочно казвам роднини, а не приятели защото приятелите като се минат повечето си траят) откакто съм разбрал какво е това автомобил и какви агрегати има в него. И аз не искам да си цапам ръцете и да си губя времето, но ми се налага, защото в 90% от случаите довършвам или извършвам ремонта наново въпреки, че съм го заплатил по цени, които са ми казали в сервиза (без пазърлъци). Виждал съм в Германия (Берлин) как се работи в сервиз, виждам и тук. Ще им дам повече пари, но да знам, че имам гаранция и ремонта е извършен по service manual и наистина е сменена точната част.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от niki nikolov » 26 Мар 2018, 19:05

Имам следният проблем, смениха ми софтуера и скоростите започнаха да ритат. Някой знае ли защо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 26 Мар 2018, 22:22

niki nikolov написа:Имам следният проблем, смениха ми софтуера и скоростите започнаха да ритат. Някой знае ли защо?
Дали са ти ресетвали адаптациите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от niki nikolov » 27 Мар 2018, 9:34

dextuar написа:
niki nikolov написа:Имам следният проблем, смениха ми софтуера и скоростите започнаха да ритат. Някой знае ли защо?
Дали са ти ресетвали адаптациите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мисля, че не. Преди него правеше започна от момента в който смениха софтуера. Утре ще, я закарам да я рестартират пък да но се оправи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от niki nikolov » 28 Мар 2018, 19:06

Ресетнаха адаптацията но продължава да подритва на 2-3. Казаха ми, че трябва да покарам 200-300км и щело да се оправи след като се адаптира. Така ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 21:03

niki nikolov написа:Ресетнаха адаптацията но продължава да подритва на 2-3. Казаха ми, че трябва да покарам 200-300км и щело да се оправи след като се адаптира. Така ли е?

Покарай и ще се види. Като цяло не е хубаво да се ресетват адаптации, без да е имало някаква механична промяна по кутията.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от mitakam82 » 17 Май 2018, 15:53

По въпроса за смяната на масло някой колега може ли да разясни нещо? Има някои разминавания между инструкциите на ZF и BMW.

- пълненето на торк конветора се прави преди или след изреждането на скоростите?

- спирачката държи ли се натисната, когато кутията не е в режим "P" или колелата се оставят да се въртят свободно? Предполагам е второто понеже се иска да се изключи DSC-то.

- климатикът включен или изключен по време на процедурата?

Инструкциите са приложени.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Варна

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от iliannavy » 23 Май 2018, 4:03

Здравейте.Някой оправи ли проблема с тласъка при превключване от P на D?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook