BMW ConnectedDrive

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от Giorceto » 05 Юли 2018, 15:49

Това е NBT
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от X5 E70 » 29 Авг 2018, 17:49

Запалих се и аз по тая щуротия. Седя си, чакам да ми върнат КАТ книжката и си човъркам по Connected Drive. И по едно време взе че тръгна, изкарах прогнозата за времето но трябваше да тръгвам.
От следващия ден вече нищо не работеше. Телефона е HTC U12+. Проблемите oт следващия ден са следните:
- при свързан с Bluetooth телефон сега ми излизат само слушалка и ноти (за слушане на музика). Преди между тях двете имаше и нещо като земно кълбо. Сега излиза за момент в сиво и изобщо изчезва
- липсват чавката и текста изобщо transferring data via bluetooth device. Просто изчезнаха
- BMW Apps искат телефона да е свързан с кабел, свързан е и въпреки това излиза съобщение да го свърша с USB кабел
- излиза съобщение че интернет не е валиден за тази страна. Единствения път когато успях да го подкарам в настройките му бях дал Австрия. Сега не мога да стигна до настройките изобщо за да опитам да сменя страната

Тетъринг е включен на телефона и за USB и за Bluetooth

Моля за помощ, къде бъркам?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от bai_ILIA » 31 Авг 2018, 12:06

Колега, дай малко инфо за колата/инфотеймънт системата каква е?
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от X5 E70 » 01 Сеп 2018, 15:05

bai_ILIA написа:Колега, дай малко инфо за колата/инфотеймънт системата каква е?


Боже, ма съм смотан, забравил съм:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от 100imenov » 19 Сеп 2018, 11:28

Някой може ли да ме просветли, как да си настроя мейла при NBT? Пробвам и през офиса и през connected drive-a, но без резултат, не знам дали са едно и също. Необходим ми е главно за изпращане на адрес от google maps към навито. :roll:

П.С. интернет браузъра ми работи, но като вляза в BMW online изписва, че няма връзка.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

BMW ConnectedDrive OFFLINE

Мнение от ntrancen » 03 Май 2019, 13:59

Здравейте,
Преди една седмица си вземах върната от лизинг bmw f10 530xd 2015 от аутобавария всичко си е супер по колата. Имаше някакъв вкаран профил и аз го махнах за да си вкарам моя профил съответно да ползвам https://www.bmw-connecteddrive.bg/app/index.html . Всичко хубаво , но в момента в който вкарах моя и bmw online станах offline :D дава ми това bmw connected drive no internet connection. Имаше и bmw wdigest weather или нещо от сорта и това спря. Няква идея защо е така ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: BMW ConnectedDrive OFFLINE

Мнение от xclusive » 03 Май 2019, 17:25

ntrancen написа:Здравейте,
Преди една седмица си вземах върната от лизинг bmw f10 530xd 2015 от аутобавария всичко си е супер по колата. Имаше някакъв вкаран профил и аз го махнах за да си вкарам моя профил съответно да ползвам https://www.bmw-connecteddrive.bg/app/index.html . Всичко хубаво , но в момента в който вкарах моя и bmw online станах offline :D дава ми това bmw connected drive no internet connection. Имаше и bmw wdigest weather или нещо от сорта и това спря. Няква идея защо е така ?


Защо не драснеш един мейл на съпорта на БМВ connected drive или пък направо им се обади:
https://www.bmw-connecteddrive.bg/app/i ... al/contact

Аз като имах въпроси в началото бяха много любезни и бързи в отговорите.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: BMW ConnectedDrive OFFLINE

Мнение от marto74bg » 03 Май 2019, 20:08

ntrancen написа:Здравейте,
Преди една седмица си вземах върната от лизинг bmw f10 530xd 2015 от аутобавария всичко си е супер по колата. Имаше някакъв вкаран профил и аз го махнах за да си вкарам моя профил съответно да ползвам https://www.bmw-connecteddrive.bg/app/index.html . Всичко хубаво , но в момента в който вкарах моя и bmw online станах offline :D дава ми това bmw connected drive no internet connection. Имаше и bmw wdigest weather или нещо от сорта и това спря. Няква идея защо е така ?

Най-вероятно стария профил е бил в английския или немски Connected Drive. Те за разлика от българския(който стартира преди 2-3 месеца) работят нормално и можеш да проследиш какъв абонамент е платен (за кои услуги и до кога е активен). В българския все още няма нищо и нищо не можеш да провериш. Единствено можеш да полжваш сайта и/или приложението Connected Drive за така наречените "дистанционни услуги", да видиш къде е колата, да пуснеш фаровете, вентилацията, заключиш/отключиш колата, колко гориво имаш и т.н.
Направи си профил в немския или английски Connected Drive, и след като се добави автомобила ще видиш какви услуги трябва да ти работят. Ако евентуално абонамента е изтекъл, от там ще можеш да го подновиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от ntrancen » 04 Май 2019, 10:12

Здравейте,
Свързах се се със supporta и те ми казаха ,че до вторник сряда ще ми оправят проблема. А иначе как да я регистрирам в немското ако съм разбрал правилно така
1.Да премахна колата от моя профил
2.После да влезна в http://www.bmw-connecteddrive.de/‎ да си направя регистрация там.
3.Да си добавя колата и ще ми излезнат опциите които мога да ползвам така ли ?
Иначе мисля ,че сте прави стария профил бил немски.
И благодаря за отговорите.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от marto74bg » 04 Май 2019, 20:23

ntrancen написа:Здравейте,
Свързах се се със supporta и те ми казаха ,че до вторник сряда ще ми оправят проблема. А иначе как да я регистрирам в немското ако съм разбрал правилно така
1.Да премахна колата от моя профил
2.После да влезна в http://www.bmw-connecteddrive.de/‎ да си направя регистрация там.
3.Да си добавя колата и ще ми излезнат опциите които мога да ползвам така ли ?
Иначе мисля ,че сте прави стария профил бил немски.
И благодаря за отговорите.

Точно така, правилно си разбрал. Ще ти излязат всички налични опции за дадения автомобил.
Вече ти си прецени дали да си направиш акаунт в немския, или английския Connected Drive store. Който език по ти се отдава...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от 100imenov » 04 Май 2019, 22:22

При мен работи само интернет браузера, а за всичко останало е No data transfer и не мога да си го обясна защо. Имам и регистеация в немския drive, но като вкарам рамата пише, че мобилните данни за посочения автомобил са деактивирани, при апликацията е същото, само пише колко гориво има. Явно и аз ще трябвя да звънкам на съпорта. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от ntrancen » 05 Май 2019, 16:37

marto74bg написа:
ntrancen написа:Здравейте,
Свързах се се със supporta и те ми казаха ,че до вторник сряда ще ми оправят проблема. А иначе как да я регистрирам в немското ако съм разбрал правилно така
1.Да премахна колата от моя профил
2.После да влезна в http://www.bmw-connecteddrive.de/‎ да си направя регистрация там.
3.Да си добавя колата и ще ми излезнат опциите които мога да ползвам така ли ?
Иначе мисля ,че сте прави стария профил бил немски.
И благодаря за отговорите.

Точно така, правилно си разбрал. Ще ти излязат всички налични опции за дадения автомобил.
Вече ти си прецени дали да си направиш акаунт в немския, или английския Connected Drive store. Който език по ти се отдава...


Здравей,
Така направих следното махнах моя профил създадох нов във .uk добавих си колата и ми излезнаха наличните опции ( в прикачния файл) ама пак проблем излиза ми сега това нормално ли е и ако да как да продължа за да мога да ползвам нещо
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от marto74bg » 05 Май 2019, 17:24

ntrancen написа:
marto74bg написа:
ntrancen написа:Здравейте,
Свързах се се със supporta и те ми казаха ,че до вторник сряда ще ми оправят проблема. А иначе как да я регистрирам в немското ако съм разбрал правилно така
1.Да премахна колата от моя профил
2.После да влезна в http://www.bmw-connecteddrive.de/‎ да си направя регистрация там.
3.Да си добавя колата и ще ми излезнат опциите които мога да ползвам така ли ?
Иначе мисля ,че сте прави стария профил бил немски.
И благодаря за отговорите.

Точно така, правилно си разбрал. Ще ти излязат всички налични опции за дадения автомобил.
Вече ти си прецени дали да си направиш акаунт в немския, или английския Connected Drive store. Който език по ти се отдава...


Здравей,
Така направих следното махнах моя профил създадох нов във .uk добавих си колата и ми излезнаха наличните опции ( в прикачния файл) ама пак проблем излиза ми сега това нормално ли е и ако да как да продължа за да мога да ползвам нещо

От това което си написал горе не става ясно точно какъв е проблема? Надолу под "BMW Online" предполагам също е платено за година напред.
Би трябвало сега всички приложения да ти работят през интернета на колата като Прогноза за времето, WiKi, News, My News, онлайн търсене и т.н.
Ако все още не ти работят, отиди на някое приложение и натисни бутона Option на iDrive контролера и от там избери Update BMW Apps ...или нещо подобно беше. След това ако успешно, би трябвало всичко букирано да ти работи.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от ntrancen » 06 Май 2019, 8:30

Изглежда му е трябвало още време сле създаването на новия профил му трябваха 4-5 часа поне да ми заради бмв онлайн . След това излезна това с book и до там и след няколко часа излезнаха и app .Сега всичко е наред благодаря.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от Giorceto » 04 Дек 2019, 12:11

Някой има ли идея кола само с Telemetric Services, как и какво трябва да направя, за да имам и connected drive? Има ли опция въобще?
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook