Интернет чрез bluetooth tethering

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от marinov_bs » 30 Мар 2015, 16:42

Здравейте,
Чисто нов съм във форума!
На въпроса: Някой успявал ли е да подкара Интернет чрез bluetooth tethering от смартфон или нещо подобно на F07 2009г.? Доста четох, предимно из чужди форуми. Информацията е оскъдна и доста объркваща. Пробвах на няколко пъти да направя нещо но не успях. Пробвах съм с android, смятам да пробвам и с iphone. Автомобила е внесен от Германия. Това са му опциите (свързани пряко или не с проблема):

S612A BMW Assist BMW Assist
S614A Internet Vorbereitung Internet, preparations
S615A Erweiterte BMW Online Information Expanded BMW Online Information
S616A BMW Online BMW Online
S620A Spracheingabe Voice control
S633A Vorbereitung Handy Business Preparation, mobile phone, Business
S6AAA BMW TeleServices BMW TeleServices
S6ABA Steuerung Teleservices Control for Teleservices
S7SPA Navi Professional/Handyvorber. Bluetooth Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth
S8SCA Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country specific
Последна промяна marinov_bs на 02 Апр 2015, 15:38, променена общо 1 път
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от wesko » 30 Мар 2015, 22:01

Аз пробвах опцията S614A на чисто нов F10 (2015) и това са ми впечатленията:

- тествах с Android 4.1 i iPhone 5 и тръгна но трудно (с Android 4.2+ не стана, но може причината да е в това че бях инсталирал Android-а на стар hardware)
- задължително трябва опцията Bluetooth tethering да е активирана на телефона
- отне ми доста време докато менюто Internet се показа в Connected Driver (първоначално BMW Live и Internet липсваха). Не знам как стана, но телефонът беше pair-нат повече от 10 мин и доста ходих из iDrive менютата и зведнъж се появиха. Ако е вързан телефон, който не се поддържа, тези 2 менюта не се показват.

Не би трябвало да е по-различно на F07 (2009). Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от marinov_bs » 31 Мар 2015, 9:00

-Bluetooth tethering е активиран, мобилния интернет на телефона също. Според http://www.bmw.bg/bg/bg/owners/navigation/bluetooth/compatibility_check_tool.jsp телефона е съвместим с почти всичко (без sms), аndroid ICS 4.0.3.
- в connected drive менюто ги имам налични и интернет и бмв онлайн и бмв асист. Има ги и дори да няма вързан телефон.
- в интерес на истината пробвам първите 2-3 минути след като се свържат телефона и колата. После преглъщам разочарованието и потеглям :D
- в Германия се е плащал абонамент за тези услуги - пише ми, че договора за услугата е изтекъл

Продължавам опитите. Ще проуча и немските форуми.
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от Atsalov » 31 Мар 2015, 10:03

Ако ще те зарадвам в моята кола тази функция работи ...без абонамент.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от marinov_bs » 31 Мар 2015, 10:41

Atsalov написа:Ако ще те зарадвам в моята кола тази функция работи ...без абонамент.

Ще ме зарадваш, ако ми кажеш как точно го правиш за да работи и дали нямаш някоя опция в повече, че да ти работи. За момент си помислих, че има значение дали колата е с ccc/cic/nbt, но щом на Е61 има, не трябва да е от това.
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от wesko » 31 Мар 2015, 21:46

Имаше една настройка в колата, която указва телефона да се ползва за пренос на данни. Виж дали каго го pair-ваш излиза иконката за интернет заедно с иконите за телефо и audio. След като ги потвърдиш трябва да избереш, че ще ползваш за Data Transfer (потърси из менютата, ако не се лъжа така се казваше).

Но щом при теб пише, че договорът за услугата е изтекъл, също е вероятно да имаш вградена SIM карта. Но пък това дали се е поддържало в модела от 2009 не знам...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от _Maranello_ » 01 Апр 2015, 8:22

Мисля, че тази настройка излизаше чрез options, когато си върху името на регистрирания телефон или като натиснеш с джойстика надолу. Оттам отмяташ какво да е активно. При мен работи internet bluetooth tethering без проблеми, но не виждам особен смисъл. Съветвам първо да ъпдейтнеш медията от тук http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html .
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от MadChicken » 01 Апр 2015, 9:12

Не е толкова просто за съжаление. Подкарването на тези услуги е свързано със специфичен кодинг и подмяна на VIN в определен модул. Колата трябва да е с Combox модул за да може да се подкара услугата през блутут тетеринг.
И това всичкото само защото България не фигурира в списъка с държави с подръжка на услугата.

А Краси (Atsalov) отдавна не е със стандартно оборудвано E61, както и не е нормален BMW потребител :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от marinov_bs » 02 Апр 2015, 9:32

Така, примирих се! Явно комбокса SA6VC играе важната роля в случая. Прочетох някъде, че са почнали да го слагат след Сеп 2010. Аз съответно го нямам. А и не искам да правя ретрофит и кодинг. Сега трябва да си намеря нещо друго, което не може да го прави този автомобил! :lol:
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от Atsalov » 02 Апр 2015, 12:53

Аз бих казал че играе основна роля и поне според мен си заслужава инвестицията.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от MadChicken » 02 Апр 2015, 13:33

И аз не бих се отказал толкова бързо - нито е толкова скъпо, нито толкова сложно. Освен всичко останало дава и екстри от рода на bluetooth audio streaming, малко повече визуализационни екстри по навигационната карта, възможност за допълнителен USB вход за директно плейване на музика от флашка и разбира се интернет екстрите.
Дай си VIN-а на лично все пак :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.03.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 530d GT
Мечтае да кара: По пътища без дупки

Re: Интернет чрез bluetooth tethering

Мнение от marinov_bs » 02 Апр 2015, 14:56

Ами не съм се отказал на 100%, но имам други по-наложителни интервенции да правя по автомобила, които за мен са на първо място. Това е дреболия, която ме дразни просто и човърка отвътре. Мога да мина и без нея, но ме дразни факта, че я нямам :lol:
'Любовта е болка' - казал заека и надупил таралежа!

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook