Спирачки

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Спирачки

Мнение от hahohi » 20 Яну 2016, 15:58

Здравейте колеги,
Днес разглеждах снимки във фейсбука, на Overdrive и видях, че на доста тупалки слагат дискове и накладки на EBC.
Та въпроса ми е някой дали ги е пробвал? Като им гледам цената в сайта е доста добра, дали си заслужават :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Спирачки

Мнение от plam75 » 20 Яну 2016, 23:15

Здрасти, карал съм е39 с такива. Имат 3 класа: зелени - улични, червени - спортни и жълти още по-спортни. Аз взех червените и бях доволен, не прегряват като обикновените, но искат малко загряване за да държат и съответно по-здраво първоначално натискане в града. В дъждовно време първото натискане почти не хващат. Като пробег издържаха колкото нормалните. Такива са моите впечатления.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Спирачки

Мнение от kraska » 07 Май 2016, 14:25

hahohi написа:Здравейте колеги,
Днес разглеждах снимки във фейсбука, на Overdrive и видях, че на доста тупалки слагат дискове и накладки на EBC.
Та въпроса ми е някой дали ги е пробвал? Като им гледам цената в сайта е доста добра, дали си заслужават :dunno:


Дискове като дискове.... не са боклуци, а са от класа на Ате, брембо и т.н. На Хондата която имах сложих дискове MTEC - някакви английски + ЕБЦ накладки зелените...
Да ти кажа честно..... Все спира добре, зелените като позагреят малко доста добре хващат и съм сигурен,че доста издържат на натоварване преди да почнат да изпускат. Не са за екстремно шофиране... там вече са жълти и червени, на които им трябва загряване.
Преди седмица смених предните дискове и накладки на Ф10 -та. Реших да сложа не оригиналните, а на ATE . Ако се чудите дали дисковете са по-тежки от оригинала - не са... теглих ги : 1:1 са. Оригиналните предни накладки, а и задните са на TEXTAR (пише на тях).Други оригинални са на Galfer - италианска марка. На диска не можах да открия щампа, но според мен са на Брембо оригиналните, ако се съди по вида им. Колата спира по същия начин, а дори още не съм минал и 300км с тях. Така, че ако се чудите дали да дадете повече пари за оригинал.... може това мнение да ви е от полза: комплект предни накладки + дискове и сензор за износване = 500лв. Оригинални комплект, но от Германия с доставка = към 800 по спомен, от наш дилър на бмв - около 1200лв !!! За 530d например мисля, че са даже и по-скъпи.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Amsterdam
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d, F10, 2010
Мечтае да кара: Bavaria 45 cruiser

Re: Спирачки

Мнение от gulemetov » 18 Авг 2016, 22:11

След 117 хиляди км дойде време да сменя за първи път задните накладки. Старите бяха 10.5мм дебели новите са 17мм. От БМВ Амстердам искаха да ги сменят преди 1.5 години.
Купих ги от web site за 65euro накладките + 32euro кабела с датчика + към 7euro пластините гумичките и паста. Ако някой иска подробности как се прави да пита, свалях и моторите на ръчната спирачка понеже нямам BMW computer
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: Спирачки

Мнение от Jenerala » 29 Авг 2016, 14:52

Преди седмица се сдобих с F10 525d AT, старият собственик е сменил предните дискове (ATE) + накладки (JURID), при първоначално натискане спират добре и безшумно, но при повторно натискане за да спра изцяло от 5-10км/ч до 0км/ч "свирят като влак". Яд ме защото човека е дал 700лв и греда. Моля за мнения и предложения.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Спирачки

Мнение от kraska » 29 Авг 2016, 15:10

Смени накладките само. Или сложи оригинал или Текстар. Аз сложих Ате и след като доста повече покарах с тях разликата с оригиналните е, че Ате-то е по-твърдо и малко по-малко прах прави за разлика от оригинала или Текстара, които са едни същи в крайна сметка като марка, но вече като качество нямам наблюдение, никога не съм карал с Текстар, но знам че са по-меки. И един вариант има ако ти се занимава е да махнеш накладките и да сложиш отново паста "анти-скуиръл" (или нещо подобно беше) между накладките и калипера на указаните места. т.к. в много сервизи това го пропускат и после що свирели накладките.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Спирачки

Мнение от павката » 06 Сеп 2016, 15:56

феродото просвирва,когато има неравномерно износване по диска.образуват се високи части по площта му,там се загряват повече накладките и се получава свиренето.
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: Спирачки

Мнение от Jenerala » 06 Сеп 2016, 17:25

Към сменените от стария собствени предни дискове ATE, смених почти новите предни накладки Jurid с нови TEXTAR и задни дискове ATE +накладки TEXTAR т.е. Всичко е ново с надежда "свирене и тресене" да изчезне, НО уви пак свири като влак и пак тресе. УЖАС??? Като първите 50-100 км съм ги ползвал супер внимателно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Спирачки

Мнение от tihomair » 07 Сеп 2016, 7:38

Jenerala написа:Към сменените от стария собствени предни дискове ATE, смених почти новите предни накладки Jurid с нови TEXTAR и задни дискове ATE +накладки TEXTAR т.е. Всичко е ново с надежда "свирене и тресене" да изчезне, НО уви пак свири като влак и пак тресе. УЖАС??? Като първите 50-100 км съм ги ползвал супер внимателно.

А защо не смени всичко с оригинални?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Спирачки

Мнение от awful » 12 Сеп 2016, 16:15

павката написа:феродото просвирва,когато има неравномерно износване по диска.образуват се високи части по площта му,там се загряват повече накладките и се получава свиренето.


Така е и се получава не равномерното износване и от не почистени и смазани водачи на апарата :!: това е едно доста важно нещо за да работи апарата какво трябва, някои просто ги вадят и след това слагат без да ги гледат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Спирачки

Мнение от icog » 06 Окт 2016, 19:03

Здравейте,
Ще сменям задните накладки и нещо се вкарах във филм, чета в темата един казва, че оригиналните са Textar, друг че са ATE :). В крайна сметка след като мненията са от преди доста време, дали няма някаква допълнителна информация? В сервиз ми казаха, че са АТЕ, и дисковете и накладките, но на тях се вижда само щампа на BMW (не са свалени).

В нета намирам много АТЕ а с Текстар нямам почти никакъв успех.

Дали някой може да се похвали, че си е купил задни накладки на добра цена и няма никакви проблеми с тях? И да им сподели марката естествено :).

Поздрави

едит: 34 21 6 775 346 - това трябва да е номерът.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: Спирачки

Мнение от Chicho J » 11 Окт 2016, 0:11

По принцип уж са основно Текстар, чат пат АТЕ. Обаче.... Загледай апаратите на задните спирачки - на мойте съвсем ясно е пресовано TRW, а съм виждал и на доста други БМВ та, пък не са сменяни и оригиналните апарати... хм хм хм ;)
Тествай TRW - може тук да е разковничето. Други коли съм карал пък с АТЕ и винаги съм бил доволен. С Текстар съм попадал и на дървета.


А ако дискът е за смяна - бих заложил само на оригинален, че другото не знаеш какъв кашкавал може да ти се падне. Не си заслужава риска - я добър я не, а после скърцане, тресене...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Спирачки

Мнение от icog » 13 Окт 2016, 20:15

Дискове и накладки АТЕ от голям вносител и всичко работи като по часовник :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Re: Спирачки

Мнение от AbitpoweR » 25 Окт 2016, 21:20

Аз ще слагам само керамични на ATE . Купих колата с такива от пред и все още не са мръднали, а скоро ще сменям за втори път задни :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Спирачки

Мнение от icog » 25 Окт 2016, 21:52

Задните по принцип се сменят по-често, поне при мен. Обясниха ми го със системата за стабилност, която постоянно прави корекции със задните гуми.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook