Спирачки

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Спирачки

Мнение от mrlargo » 30 Мар 2015, 9:46

Колеги, имам въпрос относно датчиците на накладките. На мен ми показваше 100000 км до смяна на предни накладки, ходих до Варна миналата седмица и се върнах и сега показва 1400 км и свети жълто :-)). На Мерцедеса ми преди нищо не показваше докато не се прережеше жицата на накладките и тогава показваше - change front / rear pads. Въпросът ми е - тук кога свети жълто, кога червено и как изчислява тия километри? Като смених задните след нулирането показваше - 35000 км, сега показва 44000 км. Явно трябва физически да видя какво става с накладките. Иначе ако пробвам да ресетна сервизния на предните - казва reset not possible.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Спирачки

Мнение от TurboDieselComby » 30 Мар 2015, 10:36

Щом свети оранжево - посети сервиза.
от 100 000 да ти падне рязко до 1400 ми е съмнително да са накладки, по скоро сензорите ...

На мен от 20 000 км вече ми дава рейнж 2000км и ми казаха като светне оранжево да отида за смяна (това за задните).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Спирачки

Мнение от axel.folu » 30 Мар 2015, 11:01

Датчика е пипнал отиди до сервиз или ти си я вдигни и виж

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Спирачки

Мнение от mrlargo » 30 Мар 2015, 11:47

Благодаря колеги за отговора. Запазих час за аутобавария и ще пиша как за развитието - дали е датчик или накладки. Според приемчика повече от 60 хиляди не би трябвало да показва на бордовия, на мен ми показваше първо 110 хиляди и после падна на 100.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Спирачки

Мнение от axel.folu » 30 Мар 2015, 12:24

Ами то ако е датчик ще са и накладки колега. :bchug:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Спирачки

Мнение от Ilko Ivanov » 30 Мар 2015, 20:39

axel.folu написа:Ами то ако е датчик ще са и накладки колега. :bchug:

Ей, ама ти и от F-ките разбираш вече :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Спирачки

Мнение от TurboDieselComby » 31 Мар 2015, 7:34

Преди да тръгнат да сменят накладки, поискай да видиш колко феродо имат реално. На мен така ми смениха на по малко от 50% износени накладки, при рейдж 2200км мисля беше.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Спирачки

Мнение от Atsalov » 31 Мар 2015, 8:52

Ilko Ivanov написа:
axel.folu написа:Ами то ако е датчик ще са и накладки колега. :bchug:

Ей, ама ти и от F-ките разбираш вече :mhihi:



Аааа, едва ли ,поредния начин да трупа мнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Спирачки

Мнение от adovet » 31 Мар 2015, 9:03

На старото ми Е60 беше станало така - беше се прецакал датчика. Кофтито е че след това не може да се нулира от таблото до като не се смени датчика или да се даде на късо с кламер например :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Спирачки

Мнение от meha » 02 Апр 2015, 20:37

adovet написа:На старото ми Е60 беше станало така - беше се прецакал датчика. Кофтито е че след това не може да се нулира от таблото до като не се смени датчика или да се даде на късо с кламер например :mhihi:


Е60 и F10 нямат нищо общо в системата за изчисляване на оставащ пробег на спирачни накладки!

Понякога при F сериите се получава софтуерен бъг и борда показва по-големи показания ,тогава се измерват накладките на колко мм са със специален уред за това(имащ го всеки оф.дилър на BMW)и се въвеждат ръчно с диагностична апарата в паметта на автомобила :!: ,след което се появява и реалния пробег вече :!: Имай предвид ,че тези данни са точно когато се ползват само и единствено оригинални BMW накладки(меки и хубави) . Ако се сложи някоя пръчка твърда,всичко отива подяволите!
И не на последно място , за отчитането - ако имаш оставащ пробег на предни(примерно) накладки 15 000км и покараш колата малко по-спортно,тя автоматично ще свали пробега понякога дори с повече от 2000км ,в следващия момент ако успокоиш топката и държиш постоянна газ или извънградско каране,ще ги върне почти до същата стойност!
Системата за изчисляване на спирачните накладки е много прецизна на F сериите и спокойно може да и се довериш (но когато показва 100 000км трябва малко апаратура и да се пипне тук-там) ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Спирачки

Мнение от mrlargo » 04 Апр 2015, 19:45

meha написа:
Понякога при F сериите се получава софтуерен бъг и борда показва по-големи показания ,тогава се измерват накладките на колко мм са със специален уред за това(имащ го всеки оф.дилър на BMW)и се въвеждат ръчно с диагностична апарата в паметта на автомобила :!: ,след което се появява и реалния пробег вече :!: Имай предвид ,че тези данни са точно когато се ползват само и единствено оригинални BMW накладки(меки и хубави) . Ако се сложи някоя пръчка твърда,всичко отива подяволите!
D
Системата за изчисляване на спирачните накладки е много прецизна на F сериите и спокойно може да и се довериш (но когато показва 100 000км трябва малко апаратура и да се пипне тук-там) ;)

Колега meha, абсолютно си прав. Било софтуерен бъг и затова показвало 100 хиляди и после паднало на 1400. Софтуерът може и да мери прецизно, но с тия бъгове основно заблуждава и ме вкара в размисли. Накладките бяха останали на 3мм. Смяната на предните в аутобавария излезе 510 лева с труда и датчика. Датчикът е малко скъп - 64 лева. Благодаря на всички за отговорите и помоща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Спирачки

Мнение от tihomair » 03 Юни 2015, 15:35

Тъй като темата е за спирачки ще задам въпроса си тук: с какви накладки карате, от кои сте доволни и от кои недоволни?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Спирачки

Мнение от mrlargo » 04 Юни 2015, 7:45

Аз съм с такива на БМВ купени от дилъра, оригиналните издържаха 40000 км, сега тези в момента пише, че остават 50000 за предните и 43000 за задните, смених ги преди около 4000 км. Относно спирането - колата спира изключително добре - веднъж на цариградско през ноща ми се наложи да намаля от 100 на 20, защото един циганин с Мерц 124 навлезе и почти спря в най-бързата лента, заобикаляйки нещо и си мислех, че няма да успея, защото разстояние беше много кратко, но колата просто замръзна на място. При следваща смяна на накладките трябва да сменя и дисковете, макар че накладките ми се струват относително меки. Цената е висока - 300 лева задни и 360 предни, отделно сензорите са по 60 лева. Общо взето съм много доволен, единствено цената е висока, сигурно ОЕМ са на половин цена.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Спирачки

Мнение от MadChicken » 08 Юни 2015, 8:38

Взех колата с BMW оригинални накладки, сега сложих TRW тъй като Е60-то го карах с такива и бях доволен. Със значителна отстъпка предни накладки 95лв, задни накладки 70лв, датчиците по 20лв/брой. Колата разбира се спира по абсолютно същия начин и на фона на безбожната цифра за BMW накладки мисля че няма какво да се мисли...
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Спирачки

Мнение от adovet » 08 Юни 2015, 8:55

MadChicken написа:Взех колата с BMW оригинални накладки, сега сложих TRW тъй като Е60-то го карах с такива и бях доволен. Със значителна отстъпка предни накладки 95лв, задни накладки 70лв, датчиците по 20лв/брой. Колата разбира се спира по абсолютно същия начин и на фона на безбожната цифра за BMW накладки мисля че няма какво да се мисли...

За тези пари можеше да вземеш оригинални от БМВ Ате, един колега има във форума за продажба.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook