Интериорни звуци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 27 Мар 2015, 16:22

По принцип колата е доста добре обезшумена, но винаги се намира нещо, което да те подразни, особено ако си по чувстсителен към такива дреболии :lol:
Та за това мисля, че ще е добре да се отворти една такава тема и който каквото знае да споделя :)

При мен се получи следното, с Ф11 съм и щората, която покрива багажника по принцип се вдига сама, когато го отвориш.
Вчера обаче ми се наложи да кача нещо по-високо и я прибрах нацяло. След това я върнах по старо му, обаче сега като минавам по неравности и колата подскочи малко отзад се чува шум. Та като проследих внимателно (дори на огледалото се вижда "в реално време")
се вижда как щората или по скоро нейния край, на който е и дръжката и е сгънат (увиснал) надолу в края, та тази част подскача при неравности и издава шум, което ме дразни много, защото преди това го нямаше. Гледах да не би да съм я закачил по неправилен начин, но просто не виждам друг начин да е възможен. Има си два канала и това е... :dunno:
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.
Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 28 Мар 2015, 11:58

Така, проблема се реши от само себе си (не разбрах точно как). Просто отворих сутринта багажника и веднага ми направи впечатление, че края на щората вече не е увиснал а седи "изправен" в една линия с щората. Та проблем вече няма. :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 17 Ное 2015, 20:57

Явно само аз ще си пиша в тази тема :mhihi:
Може пък друг да няма проблем с интериорни шумуве... Аз обаче имам. Ето го новият дразнител:

https://www.youtube.com/watch?v=e2X1TWRYtTI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Интериорни звуци

Мнение от kodomir » 17 Ное 2015, 22:14

Интересен звук но не знам от какво е и не мога да помогна, хубаво ще е като разбереш да споделиш.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Интериорни звуци

Мнение от Atsalov » 18 Ное 2015, 8:48

tihomair написа:Явно само аз ще си пиша в тази тема :mhihi:
Може пък друг да няма проблем с интериорни шумуве... Аз обаче имам. Ето го новият дразнител:

https://www.youtube.com/watch?v=e2X1TWRYtTI






Погледни маншона към купето на кормилния прът. Другия път като се видим, ми напомни да ти покажа и "зарибя" със шумоизолация за купето на сайлън коат, като на моята кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 18 Ное 2015, 15:37

Atsalov написа:
tihomair написа:Явно само аз ще си пиша в тази тема :mhihi:
Може пък друг да няма проблем с интериорни шумуве... Аз обаче имам. Ето го новият дразнител:

https://www.youtube.com/watch?v=e2X1TWRYtTI






Погледни маншона към купето на кормилния прът. Другия път като се видим, ми напомни да ти покажа и "зарибя" със шумоизолация за купето на сайлън коат, като на моята кола.

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Интериорни звуци

Мнение от equipment » 25 Яну 2019, 11:07

Колега, при мен се появява от време на време същия шум при въртенето на волана, само че е доста по-тих спрямо този, който си качил в youtube. При теб оправи ли се този проблем? А също ми шуми пластмасата под шофьорската седалка, на която са бутоните ,както и дясната седалка нещо вибрира, когато няма никой седнал на нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Интериорни звуци

Мнение от piNky » 25 Яну 2019, 11:31

equipment написа:Колега, при мен се появява от време на време същия шум при въртенето на волана, само че е доста по-тих спрямо този, който си качил в youtube. При теб оправи ли се този проблем? А също ми шуми пластмасата под шофьорската седалка, на която са бутоните ,както и дясната седалка нещо вибрира, когато няма никой седнал на нея.

Дясната седалка и при мен шуми. Опратя се като я мръдна назад, така че да не се опира в подлакътника.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Интериорни звуци

Мнение от kraska » 25 Яну 2019, 11:36

Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Интериорни звуци

Мнение от andy » 25 Яну 2019, 12:40

F серията (на няколко пак) има едно леко тракане (цъкане по скоро) идващо от колоната където се намира механизма за колана но само като е сложен. В много редки случаи не се появява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Интериорни звуци

Мнение от equipment » 25 Яну 2019, 12:43

kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....


Това с опиращата част на закопчалката на колан го има и при мен на предната дясна седалка...явно си е фабрично при всички

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Интериорни звуци

Мнение от xclusive » 25 Яну 2019, 13:13

equipment написа:
kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....


Това с опиращата част на закопчалката на колан го има и при мен на предната дясна седалка...явно си е фабрично при всички


Доста дразнещо - има го и при мен на седалката до шофьорската :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 27 Яну 2019, 20:55

equipment написа:Колега, при мен се появява от време на време същия шум при въртенето на волана, само че е доста по-тих спрямо този, който си качил в youtube. При теб оправи ли се този проблем? А също ми шуми пластмасата под шофьорската седалка, на която са бутоните ,както и дясната седалка нещо вибрира, когато няма никой седнал на нея.

Незнам какво стана, но не съм го чувал скоро.
kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....

Да, така си е.

tihomair написа:Така, проблема се реши от само себе си (не разбрах точно как). Просто отворих сутринта багажника и веднага ми направи впечатление, че края на щората вече не е увиснал а седи "изправен" в една линия с щората. Та проблем вече няма. :clap:

Проблема с щората след време се появи пак, та веднъж при едно посещение при Ацалов, същият ми помогна да го отстраним. Там където излиза щората, се търка при вибрации в долната част на отвора и ето ти скърцане. Залепихме едно тиксо и готово. :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Интериорни звуци

Мнение от bai_ILIA » 29 Яну 2019, 16:35

equipment написа:
kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....


Това с опиращата част на закопчалката на колан го има и при мен на предната дясна седалка...явно си е фабрично при всички


При мен пък винаги си застава целия колан на опората на седалката. Може би има значение колко близо/далече се намира седалката спрямо колоната на колана. Като се замисля, може би никога не съм чувал звука, който описват колегите...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Интериорни звуци

Мнение от skoti79 » 30 Яну 2019, 10:37

bai_ILIA написа:
equipment написа:
kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....


Това с опиращата част на закопчалката на колан го има и при мен на предната дясна седалка...явно си е фабрично при всички


При мен пък винаги си застава целия колан на опората на седалката. Може би има значение колко близо/далече се намира седалката спрямо колоната на колана. Като се замисля, може би никога не съм чувал звука, който описват колегите...


Точно, много зависи как са ви разположени седалките.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook