Мнение за f10 + конкретна обява

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 13 Мар 2015, 9:55

Здравейте, колеги!
Чета какво ли не последно време за ф10, ориентирал съм се за купуването на такъв модел. Гледам по другите теми повечето от вас казват, че 3-ри литровия турбо дизел е пъргав, мощен и доставя достатъчно удоволствие. От друга страна разходите в сравнение със също 3-ри литровия, но би-турбо мотор са по-евтини очевидно, но и кефа при 535 ще е по-голям. Въпроса ми е заслужава ли си разликата удоволствие-цена(разходи) между 530 и 535? И едно мнение за тази кола от обявата -

http://www.mobile.bg/11425917713318048


Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от kodomir » 13 Мар 2015, 23:10

Супер ектстри има но имам съмнения че или е връщан километража или колата е катастрофирала и оправена. Цената и като нова ще е над 170-180к лв.
Иначе разлика в ускорението от 0-100 трудно ще усетиш но от 0-200 има към 5-6 секунди.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 13 Мар 2015, 23:36

И на мен така ми се струва - прекалено хубаво е всичко за да е истина... Пише също, че е xdrive, но не виждам обозначение на предните калници под светлините за мигачи, по принцип като сравних други модели, които са xdrive си имат там обозначено?! или греша с заключенията?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от datchko » 14 Мар 2015, 9:35

whitejoko написа:И на мен така ми се струва - прекалено хубаво е всичко за да е истина... Пише също, че е xdrive, но не виждам обозначение на предните калници под светлините за мигачи, по принцип като сравних други модели, които са xdrive си имат там обозначено?! или греша с заключенията?

Може да се поръча да е без обозначения. Но конкретната кола има X-drive :yes:
Има си бутонче за downhill assist-a (или както се води).
Иначе колата е бонбонче, на мен много ми харесва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от mrlargo » 14 Мар 2015, 10:27

Колега whitejoko обади се на тая автокъща и вземи последните 7 цифри на шасито и го постни тук или си го пусни ти тук http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html и ще ти излезе подробен списък с всички екстри, които има колата. Също така се обади в АутоБавария / Дару и ги питай на колко км е последното влизане в сервиза за да провериш километрите дали отговарят и дали е обслужвана редовно. За тия километри трябва да има 3 смени на маслото и ти да го смениш на 120х.
Тъпото е, че няма гаранция (не са я удължили). В чужбина никой не купува нещо за 30 хиляди евро без гаранция.

Откъм екстри колата е перфектна, единственото, което не ми харесва е 20" джанти, които не са добре за нашите пътища и гумите са много скъпи също. Относно двигател - ако караш редовно с над 200 - 535д е по-добрия избор, ако си караш обикновенно с 140-180 и 530д е ок. Както ти е казал колегата до 100 разлика в ускорението няма. Аз съм с 530д и съм доволен, вдига си 250 спокойно, но над 200 ускорява леко мудничко.
И с 530д ще си по-бърз от 95% от колите в БГ така че си избери най-запазената кола. Аз лично бих търсил нещо с гаранция.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 14 Мар 2015, 11:01

datchko написа:
whitejoko написа:И на мен така ми се струва - прекалено хубаво е всичко за да е истина... Пише също, че е xdrive, но не виждам обозначение на предните калници под светлините за мигачи, по принцип като сравних други модели, които са xdrive си имат там обозначено?! или греша с заключенията?

Може да се поръча да е без обозначения. Но конкретната кола има X-drive :yes:
Има си бутонче за downhill assist-a (или както се води).
Иначе колата е бонбонче, на мен много ми харесва.




Ясно.Благодаря. Трябва да се види на живо по-обстойно за да се разбере дали е читава или има нещо, което не е наред.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от Golden Boy » 14 Мар 2015, 11:38

Колата изглежда страхотно, според мен я провери в Ауто Бавария и решавай.Или провери в автокъщата, чийто печат се вижда на сервизната книжка.Ако ти потвърдят, че такава кола е обслужвана при тях, не би трябвало да иа проблеми.
Сега последното, което ми казаха, че са измислили джамбазите -по специално тези от Дупница ,е следното -намират кола, сервизирана в официания сервиз примерно до 80 -100 х, колата примерно е на 350 вече, връщат километрите, карат я за някокво простообслужване в официалния сервиз, там не могат да знаят дали е карана или е стояла колата, и остава официално следа че колата примерно на 120 х е била обслужена еди къде.Никога не бих се сетил, но явно българския гений е невероятен.Също го правили и сърби и турци с автокъщи.Така че, поразпитай немската автокъща -първо съществува ли такава, второ имали ли са такава кола и трето, каква и е историята -удари км и т.н
Успех с избора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от Alexch » 14 Мар 2015, 13:43

Добре де, 30000 евро много ниска цена ли е за конкретния екземпляр? Знаете, че този клас автомобили се обезценяват много бързо. Още след първата година стойността пада с около 40%, а тази вече е на 3 години... :dunno:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 14 Мар 2015, 17:42

Alexch написа:Добре де, 30000 евро много ниска цена ли е за конкретния екземпляр? Знаете, че този клас автомобили се обезценяват много бързо. Още след първата година стойността пада с около 40%, а тази вече е на 3 години... :dunno:



Аз си мисля, че цената е добра според екстрите, които притежава този екземпляр.Ако няма никакви проблеми и е изряден определено ми се струва, че е добра цената.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 14 Мар 2015, 20:23

Благодаря за отговорите, колеги! Днес се опитах да се свържа с автокъщата, но не успях.Може би не работят Събота и Неделя, не знам. В понеделник ще опитам пак и ще поискам номера на шасито, да направим първоначална проверка и ще действам нататък. А гледам също, че е внос от Германия, като се обадя в сервиза там, те по номера на шасито пак могат да ми дадат информация за обслужване, удари, ремонти и т.н. ?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.03.2015

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от whitejoko » 18 Мар 2015, 19:00

колата е продадена..... :ranting: :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от mrlargo » 19 Мар 2015, 21:01

Колега, търси 530-ка. Гледам от 2011 са по 50 хиляди, което е горе долу добре. Ще ти върши същата работа като 535-ката. Малко е рисково без гаранция както казах, защото оригиналните части са много скъпи и не винаги има заместители.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Мнение за f10 + конкретна обява

Мнение от Atsalov » 20 Май 2015, 20:09

Темата се заключва и прехвърля в :


viewtopic.php?f=128&t=385149&start=45

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook