Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от AbitpoweR » 12 Юли 2016, 21:07

Веригите, целия комплект както го препоръчват от BMW, всичко ми беше ок като отворихме, съвсем леко протриване на обтегача, но все пак 180к км. по добре да се смени за профилактика. Регенерация на турбо, при отварянето се забеляза луфта на оста, това не ми хареса изобщо и си мисля, че е временно решение. Задни дискове с накладки.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ivo1bg » 18 Юни 2018, 17:08

Я колеги малко да посъживя темата, че тези дни си взех нещо, от което съм изключително доволен и не по-малко учуден от доброто качество на материялите и изработката. Става дума за кожен джоб, който се монтира от дясно на шофьорската седалка и върши чудесна работа за цигари, дистанционни, телефони и т.н. На снимките се вижда всичко. Закупен е от ибей, от братски Китай ;) . Води се: F10 Center Armrest Storage Box. Цвета е 99% като оригиналния Oyster Nappa и кожата е естествена. Абе много съм доволен :)
Изображение Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 08 Окт 2018, 18:17

Кодирах си хед-ъп дисплея да показва много много неща :D, ъпдейтнахме картите с колегата Atsalov, смених реле подгревни свещи, че светеше като грешка.

Другата седмица ще се сменя софтуера на активната интегрална рейка поради една досадна недомислица, която се отстранява с този софтуер.

Иии вчера нанесох една вакса, която правеше черната ми тройка да изглежда като мокро огледало, но на titan silver няма грам ефект :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от djvice » 08 Окт 2018, 23:08

[quote="Taruno"]Кодирах си хед-ъп дисплея да показва много много неща :D, ъпдейтнахме картите с колегата Atsalov, смених реле подгревни свещи, че светеше като грешка.

Другата седмица ще се сменя софтуера на активната интегрална рейка поради една досадна недомислица, която се отстранява с този софтуер.

Иии вчера нанесох една вакса, която правеше черната ми тройка да изглежда като мокро огледало, но на titan silver няма грам


Може ли да споделиш със смяна на софтуера на рейката,какво ще се промени :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 09 Окт 2018, 7:51

Аз съм с Интегрално завиване - демек завиват и задните гуми. И при това комбо, активна рейка и интегрално има едно леко почукване във волана докато си в задръстване и съвсем леко местиш волана (в немските форуми го наричат der specht, кълвача), което е безумно дразнещо. В началото БМВ са сменяли рейки на поразия и какво ли не, а то се връща след 1000 км или 5000 км.

Не е от износване. Моята е с подменена гаранционно рейка и го има въпреки, че сложената е с най-новата номенклатура. Преди 2 години БМВ изкарват софтуер, който намалява чувствителността на датчика на ъгъла на завой, защото почукването идва от чудене дали да заключи един пин или не и се получава заключи/отключи 1000 пъти :D Та ще сменя софтуера и ще напълним порта на рейката с lubrizol, защото е магическата добавка за рейки, за да и се удължи живота :D

При мен колата е на малко км и това с лубризола е превантивна мярка, но всъщност като гледам някакви хора в немските Е60 форуми си лекуват почуквания в рейката с него и издържа по 20-30к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от andy » 09 Окт 2018, 8:58

ivo1bg написа:Я колеги малко да посъживя темата, че тези дни си взех нещо, от което съм изключително доволен и не по-малко учуден от доброто качество на материялите и изработката. Става дума за кожен джоб, който се монтира от дясно на шофьорската седалка и върши чудесна работа за цигари, дистанционни, телефони и т.н. На снимките се вижда всичко. Закупен е от ибей, от братски Китай ;) . Води се: F10 Center Armrest Storage Box. Цвета е 99% като оригиналния Oyster Nappa и кожата е естествена. Абе много съм доволен :)


Ако беше от другата страна този джоб щеше да е по удобно за водача. Иначе е супер. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от djvice » 09 Окт 2018, 15:46

Taruno написа:Аз съм с Интегрално завиване - демек завиват и задните гуми. И при това комбо, активна рейка и интегрално има едно леко почукване във волана докато си в задръстване и съвсем леко местиш волана (в немските форуми го наричат der specht, кълвача), което е безумно дразнещо. В началото БМВ са сменяли рейки на поразия и какво ли не, а то се връща след 1000 км или 5000 км.

Не е от износване. Моята е с подменена гаранционно рейка и го има въпреки, че сложената е с най-новата номенклатура. Преди 2 години БМВ изкарват софтуер, който намалява чувствителността на датчика на ъгъла на завой, защото почукването идва от чудене дали да заключи един пин или не и се получава заключи/отключи 1000 пъти :D Та ще сменя софтуера и ще напълним порта на рейката с lubrizol, защото е магическата добавка за рейки, за да и се удължи живота :D

При мен колата е на малко км и това с лубризола е превантивна мярка, но всъщност като гледам някакви хора в немските Е60 форуми си лекуват почуквания в рейката с него и издържа по 20-30к км.


моята и тя е със завиване на задните гуми,вече я имам 50 000 км и го има това чукане от както я купих.Преди месец ми ъпдейтнаха софтуера на всички модули,имах чувството че се оправи,но след няколко дни пак всичко по старо му :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от plam75 » 09 Окт 2018, 20:39

И аз го имам това причукване от над 50х км, и софтуера сменях и няма разлика. Ако с този софт се оправи ще е супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 09 Окт 2018, 23:29

Ще ви дам точен номер на софта и номер на лубризол добавката веднага като го направя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от kodomir » 05 Ное 2018, 22:15

Видях аз от ivo1bg, и си взех от Китай същия джоб но без м лого. Наистина е добро качеството и кожата е естествена. Предния телефон се събираше в поставките за чаши, но сегашния ми е малко по-широк и не се събра.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 31.05.2008
Местоположение: Hull UK, Плевен
Пол: Мъж
Кара: Мечтата карах. Сега е ред на ГТ
Мечтае да кара: F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от R_Lakov » 09 Ное 2018, 21:52

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 11.03.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: G30 530E 2020

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от morskivalk » 10 Ное 2018, 9:30

Taruno написа:Ще ви дам точен номер на софта и номер на лубризол добавката веднага като го направя.

Колега,имаме ли яснота по проблема. Доста колеги чакаме,за да оправим този проблем. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 12 Ное 2018, 11:31

Не съм имал никакво време последните 2 - 3 седмици да скоча да го пробваме. Тази седмица ще е по-вероятно да имам време и ще отида.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 11.03.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: G30 530E 2020

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от morskivalk » 30 Ное 2018, 1:08

Taruno написа:Не съм имал никакво време последните 2 - 3 седмици да скоча да го пробваме. Тази седмица ще е по-вероятно да имам време и ще отида.

Нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Koksan » 16 Яну 2019, 18:31

И аз го имам това с рейката, колата я ъпдейтвах миналата година и след има няма седмица две, пак започна. Забелязах че след като направих реглаж преди два месец, изчезна чукането и още не се е върнало, ама пък може и да е защото ми го правиха 4 пъти :ranting:

Вие къде ходите на реглаж в София?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook