Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 16 Яну 2019, 23:56

morskivalk написа:
Taruno написа:Не съм имал никакво време последните 2 - 3 седмици да скоча да го пробваме. Тази седмица ще е по-вероятно да имам време и ще отида.

Нещо?


Ъпдейт и лубризойл и вече към две седмици не се е появявало. Но кълвача се изразява като проблем на топло време най-много та ще потвърдя като стане жега :D

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.08.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D (f10) xDrive 258hp

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Berchev » 11 Окт 2019, 9:16

Здравейте колеги,


Подготвям се за зимата и си намерих джанти 17ки style 236 и нацелих оферта в комплект с датчиците. Сега се интересувам какво ми трябва за да ретрофитна TPMS-a. Доколкото четох трябва модул и антена, но никъде не намирам някой да го е правил по нашите форуми, какво точно трябва като части и самата процедура. Относно коденето, там ми е ясно, по-скоро не ми е ясно какво трябва да монтирам още преди да го кодна.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Breach » 16 Окт 2019, 0:41

Какво правих днес. Смених:
- Микрофилтъри - от години само Mann FP2533-2 - антиалергенен, батериален, PM2.5, гъбичен и т.н. Както обикновено ми се разказа играта на гърба, защото се лежи в една много интересна поза. Съвет: възглавница. За 2 г. и един месец беше бая мръсен.
- Въздушен филтър. Там ясна работа, но в тази връзка забелязах, че някой от пишман майсторите така е слагал въздушната кутия, че гумените втулки / тампони бяха направо смазани/скъсани:
2x 11 14 7 799 108
2x 17 11 1 712 911

Това за 520д - за нетракторните двигатели е малко по-друго положението. Но, имаше ефект откъм вибрация - върнах уникалния звук на 4те цилиндъра :) Погледните ги тези неща, гуми са, умират си и без агресия.

- Уикенда ще правя маслото на задния диференциал, че му е време - капачка: 33 11 7 525 064 (14 шестограм), 1л Castrol Syntrax 75W-90 (за след 2011 г. е друго маслото) и купих ръчна помпа. Като гледам ще мога май да я свърша тази работа без да вдигам колата, което ще е по-добре за мереното на нивото, ама ще е зор. Нека първо да мине гърба ;-)
- Чистене на MAF и MAP сензори - залепнали конектори, бъхтене... MAF-а беше чист, ама MAP-а (този, в колектора) беше напълно задръстен с гняс, не знам какво е мерил до сега...
- Друго за правене: Чака ме чистене на колектор и и като резетнах airflow адаптациите DDE хвърли грешка, че не може да адаптира пеперудките. Мога да си представя какво е положението от сажди и масло... Поне при 520д се сменя целия модул с пеперудите, ама от магазина ме информираха, че имат 6 клиента на бек-ордър пред мен за тая част - 11617812938.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 15.09.2019
Пол: Мъж
Кара: 525d xDrive F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от insanity » 18 Окт 2019, 20:34

И аз да се включа, какво направих по колата в последно време.

1. Смених вериги, всички вакуум маркучи, рециклирах хидротрансформатор, смених маслото на аск, нов маховик, почистих всмукателния колектор и както колегата Breach е написал и аз съм от чакащите на опашката за пеперудите, нови предни дискове и накладни.
2. Ъпдейт на навигацията до 2019-2.
3. Махнах гонга за коланите.
4. Старт/стоп помни последна позиция.
5. Спортен дисплей.
6. Смених километража с дигитален 6WB.
7. Поръчах монитори за отзад, чакам да пристигнат, да видим как ще седят и ще направя снимки.
8. Ремап от 218hp на 270hp. / 450Nm на 510Nm

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Breach » 19 Окт 2019, 18:46

insanity написа:И аз да се включа, какво направих по колата в последно време.


То това основен ремонт :-) Маховикът и хидротрансформатора профилактично ли ги смени или имаше защо?

Breach написа:- Уикенда ще правя маслото на задния диференциал, че му е време - капачка: 33 11 7 525 064 (14 шестограм), 1л Castrol Syntrax 75W-90 (за след 2011 г. е друго маслото) и купих ръчна помпа. Като гледам ще мога май да я свърша тази работа без да вдигам колата, което ще е по-добре за мереното на нивото, ама ще е зор.


Така, смених маслото днес. По-точно успях да изкарам около 500-550 мл от общо 0.8 л. Съвет: при аспирирането по-добре по-тънка тръба (моята беше 10мм диаметър), защото е бая тясна дупката и има ръгане, въпреки че това масло пък е гъсто и трудно върви. Напълно постижимо си беше без вдигане на колата и сваляне на броня, но препоръчвам поне сваляне на дифюзера - това с 18" и M броня и моите 72 кг. Щом успях големия термодинамичен ключ да вкарам... Естествено на лифт най-добре. Честно казано маслото не беше толкова зле (82000 км) - тъмно жълто, но не беше изгоряло. Старата капачка беше със скъсана гарнитура, та добре че бях взел нова. Общо взето около 1/2 час работа без чистенето после.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.08.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D (f10) xDrive 258hp

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Berchev » 21 Окт 2019, 14:51

insanity написа:И аз да се включа, какво направих по колата в последно време.

1. Смених вериги, всички вакуум маркучи, рециклирах хидротрансформатор, смених маслото на аск, нов маховик, почистих всмукателния колектор и както колегата Breach е написал и аз съм от чакащите на опашката за пеперудите, нови предни дискове и накладни.
2. Ъпдейт на навигацията до 2019-2.
3. Махнах гонга за коланите.
4. Старт/стоп помни последна позиция.
5. Спортен дисплей.
6. Смених километража с дигитален 6WB.
7. Поръчах монитори за отзад, чакам да пристигнат, да видим как ще седят и ще направя снимки.
8. Ремап от 218hp на 270hp. / 450Nm на 510Nm



Колега, можеш ли да ми кажеш колко ти излезе смяната на веригите като труд или ти заедно ги прави всичките неща, също с веригите сменя ли зъбните колела, веригата и зъбното колело на маслената помпа?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 15.09.2019
Пол: Мъж
Кара: 525d xDrive F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от insanity » 22 Окт 2019, 7:30

Breach написа:То това основен ремонт :-) Маховикът и хидротрансформатора профилактично ли ги смени или имаше защо?


Хидротрансформатора беше тръгнал, чуваше се едно тракане/дрънчене от него. Маховикът, след като свалихме стария като го гледам, по-скоро профилактично съм го сменил :D

Berchev написа:Колега, можеш ли да ми кажеш колко ти излезе смяната на веригите като труд или ти заедно ги прави всичките неща, също с веригите сменя ли зъбните колела, веригата и зъбното колело на маслената помпа?


Правих всичко заедно, но като разбия сметката горе долу смяната ми идва около 1000лв. Смених и 3те вериги с всички зъбни колела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 22 Окт 2019, 10:27

insanity написа:
Breach написа:То това основен ремонт :-) Маховикът и хидротрансформатора профилактично ли ги смени или имаше защо?


Хидротрансформатора беше тръгнал, чуваше се едно тракане/дрънчене от него. Маховикът, след като свалихме стария като го гледам, по-скоро профилактично съм го сменил :D

Berchev написа:Колега, можеш ли да ми кажеш колко ти излезе смяната на веригите като труд или ти заедно ги прави всичките неща, също с веригите сменя ли зъбните колела, веригата и зъбното колело на маслената помпа?


Правих всичко заедно, но като разбия сметката горе долу смяната ми идва около 1000лв. Смених и 3те вериги с всички зъбни колела.


Хидротрансформатора беше тръгнал, чуваше се едно тракане/дрънчене от него. Маховикът, след като свалихме стария като го гледам, по-скоро профилактично съм го сменил :D

Tтова не е DSG да имаш дрънчене от хидрото - честно или си се прецакал или някой просто те е подвел.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 15.09.2019
Пол: Мъж
Кара: 525d xDrive F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от insanity » 12 Ное 2019, 9:42

Taruno написа:Tтова не е DSG да имаш дрънчене от хидрото - честно или си се прецакал или някой просто те е подвел.


Не го изключвам като вариант, но пък сега не се чува шум от там.

Последната ми занимавка. Централната конзола беше доста изтъркана и надрана и реших всички лайсни да минат на хидрографика. Лайсната на таблото ме поизпоти, защото не исках да разкачам нищо там и ми трябваше помощник да я придържа докато отвивам. След 30 минути сваляне и няколко дни престой при хората които ги боядисваха се получи това.

Преди:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 1.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от force10 » 12 Ное 2019, 14:26

Лайсните са станали супер! Къде ги боядисва? Или това е фолио?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Дидо85 » 13 Ное 2019, 9:02

Много добре се е получило. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от equipment » 13 Ное 2019, 15:19

Лайсните са станали доста по-тъмни от оригиналните и се е изгубил хубавият им цвят металик.Мен лично не ми харесва това " боядисване"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от kraska » 23 Апр 2020, 17:35

Ето при мен резултата от чистенето на всмукателния колектор. Колата е на 170к реални. Не бе мнооо зле, но теста в ISTA-D ( swirl flaps) показваше, че има нужда да се чисти. Ето малко снимки от програмата:
преди свалянето на колектора:

before (Small).jpg


след почистването:

20200423_162343 (Small).jpg


и колко бе зацапан:

IMG-f3aaa8fa28820b24506a3edb861fb448-V (Small).jpg


Червените и сините линии трябва да съвпадат , а не както е на първата снимка да бяга отдолу.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 24.05.2013
Кара: GT 530 xdrive

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от kuciakon » 20 Окт 2020, 13:29

Здравейте! направих много промени,т.е.отключих си екстри посредством BIMMERCODE, като по интересните са: ( автомобила е GT 530 xdrive 2010 )
1.Enhanced Bluetooth - слушане на музика от телефона става за АНДРОИД и IOS.
2.Звука на коланите;
3.При отваряне на шофьорската врата, автоматично спира музиката.
4. DVD in motion. и много други неща.
5. Отваряне и затваряне на страничните огледала при отключване и заключване на автомобила и т.н.
Разбира се всичко зависи от наличните модули на автомобила и какво позволяват да се кодира.

Успех и безаварийно на всички колеги!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Taruno » 27 Окт 2020, 11:59

kuciakon написа:Здравейте! направих много промени,т.е.отключих си екстри посредством BIMMERCODE, като по интересните са: ( автомобила е GT 530 xdrive 2010 )
1.Enhanced Bluetooth - слушане на музика от телефона става за АНДРОИД и IOS.
2.Звука на коланите;
3.При отваряне на шофьорската врата, автоматично спира музиката.
4. DVD in motion. и много други неща.
5. Отваряне и затваряне на страничните огледала при отключване и заключване на автомобила и т.н.
Разбира се всичко зависи от наличните модули на автомобила и какво позволяват да се кодира.

Успех и безаварийно на всички колеги!


5. Отваряне и затваряне на страничните огледала при отключване и заключване на автомобила и т.н.
Откажете се от тая "екстра" много лесно можже да го направиш с дистанционното, когато е нужно тия моторчета не са направени да се отварят и затварят по 100 пъти дневно и после сам си си създал проблем.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook