Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от kodomir » 09 Фев 2015, 13:13

На мен пък един човек който имаше 520д(ф10) ми каза че след 200000км почва да се усеща че двигателя се износва и отслабва, а при 6 цилиндровите спокойно си стига 5-600к без проблем, и при по-старите модели също е така.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от ivo1bg » 09 Фев 2015, 13:33

Koliu написа:....................
Иначе тази електрическа щора на задното стъкло ако някой ми каже за какво служи и помага ще съм много благодарен да ми каже :mrgreen:
Едно време знам, че беше много гъзраско на Лада и Москвич да имаш щора, макар и не електрическа :mrgreen:

Лятото, като оствиш колата със задницата към слънцето и след няколко часа я отвориш, веднага ти става ясно за чий ..... си я поръчал тази екстра ;). За возещите се отзад хора при слънце, няма да говорим, колегите вече си го казаха :).
Иначе няма вариант да се стигне до единодушие, какво ТРЯБВА да има в една новозакупена кола. Всеки си мечтае за различни неща и на всеки един от нас са му нужни различни системи и видове двигатели. На вкус и цвет, товарищи-нет. С някои изключения разбира се :mhihi:.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от wesko » 09 Фев 2015, 13:37

Добре, след допълнително проучване от моя страна се съгласявам че Динамичния контрол на амортисьорите (223) е наистина полезна екстра, особено за лунния пеизаж по нашите пътища :yes:

Сега остава да реша какво да правя за кожения салон и спортните седалки... още 5к отгоре са. Според дилъра, стандартният тектсил на BMW бил доста качествен. А кожата изисква доста поддръжка. Т.е. текстила има май повече плюсове, но пък кожата се превръща като елегантен завършек на автомобила. И да не забравяме и спортните седалки... Та ще помисля още малко, че 5к хич не са малко. Отдавна минах първоначалния бюджет :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от ///M Power » 09 Фев 2015, 15:04

kodomir написа:На мен пък един човек който имаше 520д(ф10) ми каза че след 200000км почва да се усеща че двигателя се износва и отслабва, а при 6 цилиндровите спокойно си стига 5-600к без проблем, и при по-старите модели също е така.


Колега това ми се струва несериозно, да се износва и отслабва...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от mrlargo » 09 Фев 2015, 15:24

Koliu написа:
wesko написа:Колеги, кажете какво мислите за Динамичния контрол на амортисьорите / Dynamic Damper Control (223). Както се оказа, Adaptive Drive не се предлага за 520d, но има ли смисъл от DDC? Ако има някой който е карал със и без него ще се радвам да сподели. Ще "спаси" ли колата по родните дупки или по-скоро ще осигури повече стабилност на път със завои?

Колега няколко пъти го пиша, ТОВА Е ПЪРВАТА ЕКСТРА, която ВСЕКИ трябва да поръча, за което и да е БМВ 2013 г. + !!! Всеки, който е карал със и без, знае за какво става въпрос :yes:


Тук абсолютно подкрепям колегата Koliu. Както писах и по-горе това аз със сигурност бих го сложил. Променя возията много. Карал съм F10 525 без DDC, моето е 530 с Adaptive drive/DDC и има огромна разлика. Карал съм и 528i F10 само с DDC - определено си заслужава щом за 520 не се предлага Adaptive drive. Това, което карах без DDC си возеше твърдо, което по разбитите улици на София си и е кофти. Иначе си пускаш Comfort и кеф.

Относно двигателят ако не си любител на високите скорости си е ОК. Това 525 (218hp) дето го карах до 160 беше ОК, след това доста бавно, особено ако катериш наклон. На мен 530 ми е горе долу ок, особено до 100-130 ускорява много бързо, след 200 не е особено бързо, но пък 250 си ги поддържа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от kodomir » 09 Фев 2015, 15:34

Не съм разбирач, това ми го каза човек който се занимава с коли и са му слабост, иначе и аз мисля че по-големия двигател може да навърти повече км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Leon » 10 Фев 2015, 9:42

wesko написа:Сега остава да реша какво да правя за кожения салон и спортните седалки... още 5к отгоре са. Според дилъра, стандартният тектсил на BMW бил доста качествен. А кожата изисква доста поддръжка. Т.е. текстила има май повече плюсове, но пък кожата се превръща като елегантен завършек на автомобила. И да не забравяме и спортните седалки... Та ще помисля още малко, че 5к хич не са малко. Отдавна минах първоначалния бюджет :)

Sensatec ;) Оптимално съчетание между двете на чудесна цена.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от stocky » 10 Фев 2015, 11:51

Абсолютно съм съгласен! Sensatec е прекрасно решение!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.10.2014
Местоположение: варна
Пол: Мъж
Кара: БМВ Ф10 525Д

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от nazaryan7 » 10 Фев 2015, 13:14

Относно за седалките ако имаш допълнителни пари вземи кожа с обдухване на седалките за по малко от минута ти охлажда седалката а другия вариант е да си вземеш комбинирано текстил и кожа в средата е текстил а в краищата е кожа през лятото е много приятно и като комбинация изглежда много добре другото което лично за мен е много приятна екстра е вакум на вратите струва около 1200лв, също така вземи си спортен кожен волан струва 280лв защото стандартния изглежда твърде обикновен за такава кола,камера за обратно виждане също е много приятна екстра мисля че около 800лв и в малките улички е много полезна и на тъмно се вижда ясно и чисто ако си пушач поръчай и пакет за пушачи струва 100лв колкото и странно да е колата стандартно няма пепелник и вместо запалка има пластмасова тапичка лично аз съм с hi-fi озвучителна система звукът е хубав и чист но според мен не си заслужават 1175лв поръчай си и аларма излиза безплатно а за да имаш пълно каско искат и аларма а предполагам че на такава кола ще му правиш каско и да не даваш излишни пари за аларми които не са оригинални, а за арматурното табло съм с двете ръце за, много е приятно и можеш да променяш много неща на таблото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от tihomair » 11 Фев 2015, 14:20

Това Sensatec и Alcantara едно и също ли е?
Последна промяна tihomair на 11 Фев 2015, 16:46, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Golden Boy » 11 Фев 2015, 14:52

Лично мнение, ако говорим за нормални коли, не спортни и кабриолети и други за гъзария и кеф:

Тройка с двигател х20 е оптималното
Петица с двигател х30 е оптималното.

Разбира се, колкото може по нагоре е по-добре, но по-ниско -НЕ.

Така че, по-добре колегата да се напъне малко повече за 530, отколкото да накачули екстри на 520.

Според мен така ще се запази цената повече във времето, а и лично той ще е доволен след време.

Аз лично предпочетох да взема 535 орязан откъм екстри, вместо 530 с много екстри.Говорим за втора ръка.

Като се качиш да караш 1500 км примерно до Регенсбург, тея екстри ги забравяш на втория час -повечето неща са глезотии, без които можеш, но поведението на 520 и 530 няма да има нищо общо.

Разбира се, най-добре е да се спази максимата колкото повече, толкова повече, голям двигател с много екстри. :mhihi: :mhihi:

Някой знае ли колко струва примерно 520 с АБСОЛЮТНО всичко, което може да се избере допълнително.И да се сравни с базово 535 например.

Нещо не мога да отворя тъпия конфигуратор на bmw.bg, на всеки един лаптоп ми излиза, че трябва да си обновявам тъпата версия на java, обновявам я и нищо.

Искам да си поиграя с цените, но не мога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от kodomir » 12 Фев 2015, 0:47

Трябва и едно разрешение да направиш за жавата за да можеш да конфигурираш. Аз като написах номера на рамата на моята и като и излезе всичко после я конф. и разбрах колко е струвала като нова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Golden Boy » 12 Фев 2015, 16:40

Мерси колега, сега стана :clap: :clap: :clap:
Значи, цената на 520 d с абсолютно всичко възможно, включително и най големите тъпни е около 180 х лева, от които грубо 90-100 са за екстри!!!

И после като го продаваш, просто пишеш -FULL, няма да ти стигне мястото иначе. :P

Почти базово 535 d е 120 х.

Но е голям кеф да имаш възможността да седнеш и да си избереш, каквото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от wesko » 14 Фев 2015, 0:06

Колеги,

Последните 3 дни имах възможност да тествам 2 чисто нови ( < 800 км) конфигурации:

- 530d xdrive с Динамичен контрол на амортисьорите
- 520d xdrive със стандартно окачване

Впечатления:

И за двете коли се съгласявам на 100% с MadChicken:

> Сравнен с Шкодилака ще се почувстваш като в космически кораб

Но не космически кораб, а направо като в 5 звезден лайнер ;-)

Сега да споделя по-тех мнения:

- Относно Динамичния контрол на амортисьорите - тук почувствах разликата по завоите към Бистрица и Железница. Със жалост ще спомена, че тази система ми притъпи усещането за завоите (променя наклона на автомобила) и на места завоите се чувстват по-леки отколкото са. Това е предпоставка за влизане с по-висока скорост и съответно е доста по-рисково.
- Наистина има разлика върху неравна повърхност (aka павета и трамвайни линии), но тя определено не струва 2.6к
- Отделно че минах по целия Борис III със 520d xdrive и пак усещането беше доста приятно без тази система
- Така че скромната ми представа за усещането на автомобил не може да оцени Динамичния контрол на амортисьорите
- Препоръчвам го за по-мощните двигатели - съответно за шофьорите с по-мощни изисквания

- За мощността: 260 кс vs 190 кс няма какво да се коментира - залепването за седалката само говори за себе си.
- Но както коментирах по-рано - това не е усещането, което аз търся.

И ето по-позитивните оценки ;-) Какво ме впечатли:
- автоматичните скорости - наистина няма нищо общо с това, което беше преди 10+ години
- огромното пространство в 5-цата
- големия 10" display (идва с навигацията) :yes:
- Мултифункционалното арматурно табло, което си мени цвета и блясъка :D
- Въобще усещането за карането на чисто нова 5-ца :P

И ето съвсем искрено мнение за LED-овете:
Съжалявам, но на връщане от Железница към София (доста завои), дългите светлини биваха изгасвани трърде късно - поне 3 автомобила (в рамките на 10 мин) ми присветнаха, понеже дългите се спираха твърде късно. Да не говорим, че има забавяне и при връщането към дълги. А това за "тунела" го има само в рекламите на BMW LED Headlights. За съжаление нямаше как да тествам асистента за дълги при xenons, но като нищо да се окаже по-добър.

И за финал:
Това е автомобил. Всичко друго е имитация ;-)

И да - кожения салон много повече подхожда на BMW 5, от която и да е друга екстра !!! :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Koliu » 14 Фев 2015, 9:50

Лично аз винаги предпочитам екстрите пред двигателя, особено на седан, особено дизел.Който иска Двигател да се ориентира към М :)))

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook