Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от wesko » 03 Фев 2015, 13:13

Здравейте на всички !

Днес подписах договор за продажба (като клиент разбира се :D ) на нов 520xd (F10) и веднага побързах и с регистрацията във форума :wave:

Накратко поръчах следните екстри:

A90 - Sophisto Grey Brilliant Effect – сив металик
2K2 - 18" Алуминиеви джанти тип V-spoke 328
ZP5 + 430 - Пакет Advantage + Вътрешно и странични огледала с автоматична функция против заслепяване
ZPS - Пакет Sight
5A1 - LED фарове за мъгла
3AP - Предно стъкло със сив слънцезащитен кант
415 - Електрическа щора на задното стъкло
416 - Ролкови щори
609 - Навигационна системаProfessional
614 - Интернет
6AL - BMW Live
6WB - Мултифункционално арматурното табло

Единствено до последно се чудех за ZPS - Пакет Sight. Доколкото разбрах опцията "552 Адаптивни LED предни светлини" има много повече екстри - като създаването на "тунел" при насрещно-движещ се автомобил - индивидуално включване/изключване/завъртане на левия и/или десния фар. Но не ми се даваха още 3к отгоре. Та какво мислите, има ли много смисъл от ZPS със Xenon фарове?

А и докато не съм забравил - имам още малко известно време за корекции в поръчката. Така че ако някой мисли, че съм изпуснал нещо важно/удобно, или пък съм прекалил с някоя екстра, ще се радвам да сподели във форума :)

ПС - някой знае ли колко е стандартното време за доставка? В договора приблизителната дата е 15.05.2015, не знам как ще издържа толкова много време....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от kodomir » 04 Фев 2015, 22:59

S2VAA
Adaptive Drive
Chassis & suspens. setup"Adaptive Drive"

Вече се повтарям но да кажа че тази екстра е голяма работа, но мисля че към 7к лева отгоре се доплаща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от BorislavB » 04 Фев 2015, 23:34

честито предварително,а ако не е тайна колко е крайната цена горе/долу (питам от любопитство не,че ще купувам) ?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Emooo » 05 Фев 2015, 8:25

Честито. Аз също мисля, че трябва да вземеш Adaptive Drive.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.03.2014
Пол: Мъж
Кара: N57D30O1
Детайли за колата: F10 530d Xdrive

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Spark 50 » 05 Фев 2015, 8:30

Честито!Искам да попитам правят ли някаква отстъпка от баэовата цена?Чух нещо за 10-14%.но не ми се вярва такава отстъпка в BMW :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Roman 1 » 05 Фев 2015, 9:51

Този Adaptiv Drivе, който му препоръчвате е чудесно нещо, но някой погледна ли дали изобщо е наличен за 520xd :?:
Иначе от моя гледна точка една HiFi озвучителна система (опция 676) би била добър завършек на тази конфигурация. Класа над стандартното аудио, на цената на пакет Sight.
Е, все пак опира да бюджет и предпочитания, но HiFi-to е функционално денонощно, за разлика от т.нар. завиващи фарове + асистент за дълги светлини.
Иначе листът с "гъдели" при F10 е внушителен, само кинти да има.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 7.06.2010
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: 2012 BMW X5 Xdrive30d
Мечтае да кара: 2020 BMW X5 Xdrive30d
Детайли за колата: Sport Pkg, HUD, Adaptive Drive, Top View, LDW, Comfort Seats..all the works!

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Flipz » 05 Фев 2015, 10:46

Аз лично бих добавил опцията Comfort Seats, но както каза колегата отгоре - всичко опира до бюджет. Мисля че в колата едно от нещата, които е абсолютна необходимост за комфорта е удобната седалка и бих инвестирал в това пред озвучителна система, която е зависима от източника на музика до голяма степен.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от wesko » 05 Фев 2015, 11:01

Благодаря за коментарите.

Относно Adaptive Drive-а - той се предлага от 530d нагоре. За 520d единствената възможна опция от частта за окачване и задвижване е 223 Динамичен контрол на амортисьорите. Но при положение, че в момента карам Skoda Octavia, която вози доста твърдо, не мисля че има много смисъл.

Comfort Seats искат кожен салон, което доста набъбва цената, а и честно казано кожата доста ме дразни особено лятото с къси панталони :nono:

За HiFi - бих се замислил ...

А за цената - на BMW сайта има много хубав конфигуратор и всеки може да си направи мечтаната кола. Все пак като ще караш BMW 5 най-важно е удоволствието 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от datchko » 05 Фев 2015, 11:10

Аз, ако имах възможността да си конфигурирам ново Бмв, щях задължително да избера комфортен салон, LED-светлини (тия с тунела), да не е х-драйв, може би head-up, ако е с по-голям двигател, задължително Harman Kardon озвучителна система (като цяло е много силна, но в f10 е уникална според мен, а Bang&Olufsen не знам дали си струва 7-те бона..), както и професионална навигация. И адаптивно окачване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10414
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Leon » 05 Фев 2015, 11:15

wesko написа:Благодаря за коментарите.

Относно Adaptive Drive-а - той се предлага от 530d нагоре. За 520d единствената възможна опция от частта за окачване и задвижване е 223 Динамичен контрол на амортисьорите. Но при положение, че в момента карам Skoda Octavia, която вози доста твърдо, не мисля че има много смисъл.

Comfort Seats искат кожен салон, което доста набъбва цената, а и честно казано кожата доста ме дразни особено лятото с къси панталони :nono:

За HiFi - бих се замислил ...

А за цената - на BMW сайта има много хубав конфигуратор и всеки може да си направи мечтаната кола. Все пак като ще караш BMW 5 най-важно е удоволствието 8)

Предвид колата, явно си чувствителен на бюджет, колегите не го отчитат с тия предложения за екстри по 5-6 бона... Спортните седалки не са скъпи, а разликата със стандартните е голяма в комфорта, особено ако пътуваш. Казвах го на един приятел като поръчваше, сега го е яд... Hi-Fi музиката също не е скъпа, а определено си струва.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от mrlargo » 05 Фев 2015, 18:43

wesko написа:
Относно Adaptive Drive-а - той се предлага от 530d нагоре. За 520d единствената възможна опция от частта за окачване и задвижване е 223 Динамичен контрол на амортисьорите. Но при положение, че в момента карам Skoda Octavia, която вози доста твърдо, не мисля че има много смисъл.


Това 223 - Electronic damper control е силно препоръчително. Определено повишава комфорта, също и сигурността - например почти напълно елиминира накланяненто на предницата при спиране, имаш и режимите Comfort, Comfort+, Sport, Sport+. Заслужава си определено! Карал съм F10 с EDC и без EDC - има чувствителна разлика. Също и би било по-търсено като втора употреба като го продаваш някой ден, аз лично бих избягвал да купя F10 без EDC. Ето и описание от BMW - http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/electronic_damper_control.html?content_type=&source=/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/adaptive_drive.html&article=electronic_damper_control

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Koliu » 05 Фев 2015, 20:48

Колега, адаптивно окачване-задължително!!!!Променя целият автомобил-кеф ти комфортен, кеф ти спортен.И задължително поне т.нар. спортни седалки, които са 100 пъти по-комфортни от базовите.Ако НАВИ-Профешанъл не е серийно-задължително и него.Междудругото унах предвид,че повечето смислени екстри,които платиш сега ти запазват стойността при препродажбата след време, така че не са пари на вятъра...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от Koliu » 05 Фев 2015, 20:52

Spark 50 написа:Честито!Искам да попитам правят ли някаква отстъпка от баэовата цена?Чух нещо за 10-14%.но не ми се вярва такава отстъпка в BMW :)

Правят10% за добър ден, а в някои случаи до 15% особено на модели, които ще се сменят скоро, както в момента са 5та и най-вече 7ма серия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от datchko » 05 Фев 2015, 21:14

Koliu написа:
Spark 50 написа:Честито!Искам да попитам правят ли някаква отстъпка от баэовата цена?Чух нещо за 10-14%.но не ми се вярва такава отстъпка в BMW :)

Правят10% за добър ден, а в някои случаи до 15% особено на модели, които ще се сменят скоро, както в момента са 5та и най-вече 7ма серия.

Любобитно ми е - как можеш да я поискаш тази отстъпка и от крайната цена след екстрите ли е или на базовия модел?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Днес поръчах чисто нов 520xd (F10)

Мнение от wesko » 05 Фев 2015, 21:44

И аз много искам спортните седалки 481 (1255 лв), но искат и кожен салон ~4 к още. Едно че отива вече над 5к, друго че кожата ме дразни през лятото. Вкъщи на кожения дивен винаги избягвам допира кожа с кожа. А текстила на БМВ е доста добро като изработка.

Та или ще ръсна още 5к за тая екстра, или още 3к за LED светлините (LED-a е 4к, но махам Sighta за 1к поненежа LED-a си идва с него).

Та кажете какво мислите :dunno:

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook